Kto się z kim kłóci?

Monika Katarzyna Krupska 27 czerwca 2018 16:52

Na sesyjnych zdjęciach są jak wielka, kochająca się rodzina, a w rzeczywistości… drą ze sobą koty! Polscy piłkarze od lat nie mogą znaleźć wspólnego języka, a po przegranych mecz w Rosji napięcie między nimi sięga zenitu. Złą atmosferę można było zauważyć między innymi podczas wspólnego wyjścia do Delfinarium w Soczi. Piłkarze zamiast rozmawiać ze sobą, woleli patrzeć w telefony. Czy „orły Nawałki” przegrały właśnie przez konflikty? Super Express nie ma wątpliwości! Według tabloidu kłótnia miedzy Błaszczykowskim i Lewandowskim to tylko wierzchołek góry lodowej! 

Konflikty w polskiej reprezentacji

O konflikcie Błaszczykowski - Lewandowski mówi się już od 2010 roku! Wszystko zaczęło się w momencie dołączenia Roberta do Borussi Dortmund, gdzie Kuba grał już od trzech lat. Na początku nic nie zapowiadało konfliktu, Błaszczykowscy pomogli nawet przeprowadzić się Lewandowskim do Niemiec. Później mąż Anny Lewandowskiej popadł w konflikt z grającym w niemieckiej drużynie Lucasem Barriosą, a Kuba nie pomógł rodakowi!

Załagodzić sytuację mógł wywiad w Gazecie Wyborczej, którego chciał udzielić Robert, jednak Błaszczykowski, ówczesny kapitan reprezentacji Polski, nie wyraził na to zgody. Miało to związek z publikacją jednego z tabloidów, który opisał zachowanie członków reprezentacji na zgrupowaniu… Cześć z nich miała zabawiać się w pokojowych hotelach z prostytutkami! Błaszczykowski nie pozwolił na żadne sprostowania, co tylko poglębiło już istniejący konflikt. 

Sytuacji nie polepszył także późniejszy awans Lewego na kapitana reprezentacji. Wówczas Kubie trudno było ukryć rozczarowanie.

Z kim jeszcze ma konflikt Robert Lewandowski?

Robert Lewandowski nie tylko nie dogaduje się z Jakubem Błaszczykowskim, ale i z Kamilem Glikiem. Obrońca nie tylko nie toleruje kapitana drużyny, ale i Grzegorza Krychowiaka! Glik świetnie za to dogaduje się z Kamilem Grosickim, z którym przyjaźni się od czasów gry w reprezentacjach młodzieżowych. 

Podobno nie przepada za nim Łukasz Piszczek.

A z kim piłkarz ma dobre relacje?

Lewy nie kłóci się jednak ze wszystkimi. Wsparcia może szukać u Grzegorza Krychowiaka, Wojciecha Szczęsnego i Sławomira Peszki! Ten ostatni, obrońca polskiej kadry, podobno jako jedyny umie dogadać się ze wszystkimi, ale z bliższych kolegów należy wymienić tu: Arka Milika, Kamila Glika, Kamila Grosickiego i Łukasza Fabiańskiego. 

Najmłodsi członkowie reprezentacji, czyli Jan Bednarek i Dawid Kownacki trzymają się razem. Piłkarze strzelający gole dla włoskich drużyn, czyli Linetta, Zieliński, Bereszyński i Cionek również nie kłócą się. Problemów trudno też szukać u Jacka Góralskiego i Łukasza Teodorczyka.

Układ sympatii w naszej reprezentacji wygląda na nieźle skomplikowany. Trudno więc mówić o zgranej drużynie! W tej sytuacji nie dziwi nas, że na boisku chłopakom tak słabo wychodzi wspólna gra…  

1/6
Polska kadra, reprezentacja Polski w piłce nożnej
Copyright @East News
1/6

Reprezentacja Polski nie dogaduje się ze sobą

2/6
Mundial 2018: Polacy płakali po przegranym meczu z Kolumbią
Copyright @ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER
2/6

Jan Bednarek i Grzegorz Krychowiak

3/6
Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik
Copyright @East News
3/6

Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik

4/6
Robert Lewandowski i Kuba Błaszczykowski są skonfliktowani?!
Copyright @East News
4/6

Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski

5/6
Adam Nawałka, Robert Lewandowski
Copyright @East News
5/6

Kapitan naszej drużyny i selekcjoner kadry Adam Nawałka

6/6
Polska Reprezentacja Piłki Nożnej, MT
Copyright @East News
6/6

Czy takie zdjęcia są wyreżyserowane? 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.