Wokalista świętuje dziś 49. urodziny!

Konrad Szczęsny 24 grudnia 2020 08:53

Choć Ricky Martin lata największej popularności ma już za sobą, wciąż wzbudza duże zainteresowanie fanów i mediów. Od czasu słynnego coming outu z marca 2010 roku i ogłoszenia, że został ojcem bliźniaków Matteo i Valentina (w sierpniu 2008 roku), prasa i portale internetowe na bieżąco komentują wydarzenia z jego życia zawodowego i osobistego. Tak było w przypadku zaręczyn gwiazdora z partnerem, 32-letnim malarzem pochodzącym z Syrii, Jwanem Yosefem w listopadzie 2016 roku czy ich ślubu dwa lata później.

Życie prywatne Ricky’ego Martina

Komentarze w Internecie nie pozostawiają wątpliwości: dla wielu osób pochodzący z Portoryko Ricky Martin to wciąż symbol seksu, o którym pisze się „jest jak wino: im starszy, tym lepszy”. Choć lata mijają, on wydaje się pełen sił witalnych, które zapewne zawdzięcza swoim dzieciom – 12-letnim Matteo i Valentino, dwuletniej córce Lucii oraz rocznemu synkowi Rennowi – a także szczęściu w życiu osobistym.

W sierpniu 2008 roku Ricky Martin został ojcem bliźniaków Matteo i Valentino, które urodziła mu surogatka. Od 2010 roku Martinowi w wychowywaniu chłopców pomagał Carlos Gonzales-Albelli, ale po prawie czterech latach związku para rozstała się. Mówiono, że wokalista szybko zapomni o rozstaniu dzięki nawałowi pracy. W tamtym czasie muzyk rzeczywiście w pełni poświęcił się nagrywaniu nowych piosenek.

Artysta rzadko pojawia się publicznie, ale nie tylko z tego powodu wzbudził ogromne zainteresowanie na gali amfAR w 2016 roku. Pojawił się na niej w towarzystwie malarza Jwana Yosefa, a po uroczystości paparazzi nie dawali parze spokoju. W końcu muzyk postanowił zaspokoić ciekawość fanów oraz tabloidów, i potwierdził łączącą ich relację. W 2018 roku Martin i Yosef poinformowali, że są już po ślubie.

Dzieci Ricky'ego Martina: Matteo, Valentino, Lucia i Renn

Na Instagramie Ricky’ego Martina dość rzadko pojawiają się rodzinne zdjęcia, ale wokalista nie ma żadnego problemu z pokazywaniem ukochanych dzieci. Wstrzymuje się jedynie na początku, gdy są zupełnie małe.

Urocze fotografie Matteo i Valentino najczęściej pojawiają się na profilu artysty, i nie da się nie zauważyć, że chłopcy uwielbiają pozować tacie. To samo należy powiedzieć o ślicznej Lucii, która niedawno skończyła dwa latka. Na rodzinnych zdjęciach coraz częściej pojawia się też czwarte dziecko muzyka, syn Renn.

Ricky Martin jest nie tylko utalentowanym muzykiem i czułym ojcem, ale i filantropem. Wykorzystuje swoją działalność, aby pomagać najbiedniejszym i pokrzywdzonym przez los – założył m.in. fundację, która ma przeciwdziałać współczesnemu niewolnictwu. Czym jeszcze zdobywa sympatię mediów i fanów? 

1/9
Ricky Martin z synami, Matteo Martin, Valentino Martin
Copyright @Getty Images
1/9

Największe sukcesy odnosił w latach 90., szczególnie u ich schyłku. Do dziś wszyscy pamiętają rozgrzewające ludzi w dyskotekach hity, takie jak nagrany z myślą o Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 1998 przebój The Cup of Life/La Copa de la Vida (uważany za jego pierwszy wielki międzynarodowy przebój)  Livin’ la Vida Loca, She Bangs czy nagraną razem z Christiną Aguilerą liryczną piosenkę Nobody Wants To Be Lonely. To on przetarł szlaki artystom pochodzącym z Ameryki Południowej i tworzącym w języku hiszpańskim, takim jak Shakira, Enrique Iglesias czy... Jennifer Lopez. 

2/9
Ricky Martin z synami, Matteo Martin, Valentino Martin, Jwan Yosef partner
Copyright @Getty Images
2/9

To niekwestionowana gwiazda zarówno w krajach latynoamerykańskich, jak i tych z kręgu kultury europejskiej czy azjatyckiej. Do tej pory wydał 9 studyjnych albumów, czterdzieści cztery single oraz czterdzieści siedem teledysków. Łącznie sprzedał ponad 60 milionów kopii albumów na całym świecie. Pełnił również rolę trenera w formacie "The Voice" w dwóch krajach: Australii i Meksyku. Wciąż koncertuje i pozostaje aktywny zawodowo, wydając kolejne albumy i single. 

3/9
Ricky Martin z synami, Matteo Martin, Valentino Martin
Copyright @Instagram
3/9

Jego coming out odbił się w mediach szerokim echem, głównie dlatego, że był uważany za symbol seksu dla wielu kobiet (do nich przede wszystkim była kierowana jego twórczość). Jednak plotki o orientacji Ricky'ego Martina pojawiały się na długo przed tym, m.in. w sierpniu 2008, gdy został ojcem bliźniaków Matteo i Valentino. 

4/9
Ricky Martin dzieci
Copyright @Instagram @ricky_martin
4/9

Do 2014 r. jego życiowym partnerem był finansista Carlos Gonzalez Abella (byli parą przez 9 lat). Natomiast w kwietniu 2016 r. podczas gali amFAR w São Paulo po raz pierwszy pokazał się z nowym partnerem, pochodzącym z Syrii artystą i malarzem Jwanem Yosefem. W listopadzie potwierdził, że poprosił swojego wybranka o rękę. Panowie chętnie zamieszczają w mediach społecznościowych zdjęcia z wyjazdów oraz dokumentujące ich codzienne życie.

5/9
Ricky Martin z synami, Matteo Martin, Valentino Martin
Copyright @Instagram
5/9

Ricky Martin to również filantrop, który słynie z działalności na rzecz biednych i pokrzywdzonych. Walczy m.in. ze współczesnymi formami niewolnictwa. W tym celu założył Ricky Martin Foundation, aby przeciwdziałać handlowi ludźmi i wykorzystywaniu w jakikolwiek sposób nieletnich. Piosenkarz ma także tytuł ambasadora dobrej woli UNICEF. 

6/9
Ricky Martin z synami, Matteo Martin, Valentino Martin
Copyright @Instagram
6/9

W Polsce wystąpił tylko raz. Miało to miejsce w trakcie 40. festiwalu w Sopocie w 2003 r. Polscy fani mogą jednak śledzić jego dokonania artystyczne i życie prywatne dzięki mediom społecznościowym, takim jak Instagram czy Facebook, na których jest niezwykle aktywny. Publikuje tam m.in. rodzinne zdjęcia.

7/9
Ricky Martin, syn Renn
Copyright @Instagram @ricky_martin
7/9

Starsi synowie Ricky’ego Martina, którzy dzisiaj mają już 12 lat, podobno namawiali tatę na powiększenie rodziny. Bardzo chcieli mieć siostrę. Lucia przyszła na świat w październiku 2018 roku.

8/9
Ricky Martin, córka Lucia
Copyright @Instagram @ricky_martin
8/9

Wydaje się, że Ricky Martin ma wiele talentów, a jednym z nich zdecydowanie jest sposób ma zachowanie świetnego wyglądu. Fanki podkreślają w komentarzach, że jest jednym z tych mężczyzn, którzy „starzeją się jak wino”.

9/9
Ricky Martin z mężem i dziećmi
Copyright @instagram.com/ricky_martin
9/9

W 2019 roku wokalista po raz kolejny został ojcem. Surogatka urodziła parze chłopca Renna, który niedawno skończył roczek. Jak stwierdził sam Ricky Martin w jednym z wywiadów, marzy mu się wielka rodzina, dlatego fani nie wykluczają, że wkrótce znów przekaże im radosną nowinę.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.