KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Tak księżna Diana naraziła się królowej Elżbiecie II. Monarchini nigdy jej tego nie wybaczyła...

Wystarczyła drobna zmiana w jej wyglądzie...

Gabriela Czernecka 11 lutego 2022 18:16

Do dziś trudno jest powiedzieć, jaka więź tak naprawdę łączyła księżną Dianę i królową Elżbietę II. Wiadomo, że ich relacja była niezwykle skomplikowana. Niektóre źródła twierdzą, że monarchini miała słabość do swojej synowej, bo wiedziała, że ta może przyczynić się do ocieplenia wizerunku brytyjskiej monarchii. Inne podają, że od początku nie darzyła sympatią Lady Di. Według dokumentu H.M The Queen: A Remarkable Live jedno wydarzenie z 1984 roku sprawiło, że królowa Elżbieta II zaczęła trochę inaczej patrzeć na Dianę... Podobno tego zachowania nigdy jej nie wybaczyła.

Tak księżna Diana naraziła się królowej Elżbiecie II

Do dziś tak naprawdę nie wiadomo, jak wyglądały stosunki Diany z królową. Mówi się, że ich relacje były poprawne, ale dość chłodne. Tak przedstawiał je biograf księżnej, Andrew Morton. Pisał, że Diana i królowa początkowo świetnie się dogadywały, a monarchini zastępowała młodziutkiej księżnej matkę. To zaczęło ulegać zmianie, gdy w związku Diany i Karola zaczęły pojawiać się problemy, a królowa nie mieszając się w małżeństwo syna, nie udzielała żadnych rad synowej, a jedyne co potrafiła zrobić to ją wysłuchać. Mimo to nie obwiniała Diany za rozwód, co potwierdza jeden z dokumentów. „Wielkim błędem byłoby powiedzieć, że królowa obwiniała księżną Dianę za to, co poszło nie tak. Ona i jej mąż, książę Filip, większą część winy zrzucają na księcia Karola, który był w tamtych czasach oddany emocjonalnie innej kobiecie i nie była to tajemnica”, mówił biografista Robert Lacey. 

Relacje królowej i Diany zaczęły ulegać pogorszeniu, gdy księżna zaczęła wykorzystywać media, budując wokół siebie grono oddanych jej fotoreporterów, gotowych w każdej chwili zrobić jej zdjęcie. Niestety wianuszek wielbiących ją adoratorów doprowadził do nietypowej sytuacji, która nie przypadła królowej do gustu. Księżna Diana w 1984 roku podczas otwarcia parlamentu zadebiutowała w swojej nowej fryzurze. Królowa ludzkich serc miała wówczas dość długie włosy, które stylista fryzur, Richard Dalton, postanowił upiąć w formie finezyjnego koka. 

Zobacz: Książę William i książę Harry pogodzili się. Zjednoczyła ich pamięć o księżne Dianie!

Księżna Diana fryzura
Fot. Getty Images

Wyżej niż zazwyczaj upięte włosy podkreśliły smukłą szyję księżnej i uwydatniły rysy jej twarzy. Media natychmiast podchwyciły najnowszy look Diany, kompletnie ignorując wagę wydarzenia. Według dokumentu H.M The Queen: A Remarkable Live, królowa była bardzo niezadowolona z zachowania Diany. 

Księżna Diana fryzura
Fot. Getty Images

„Diana miała tę niesamowitą nową fryzurę i to niezwykłe wydarzenie - które było częścią całego procesu, mającego przynieść rozgłos monarchii - zostało kompletnie zignorowane, bo wszystkie gazety i media skoncentrowały się na fryzurze Diany”, słyszymy w materiale. Oczywiście, królowa nie miała nic przeciwko nowej fryzurze Diany, chodziło tylko o to, że kompletnie zmieniając swój dotychczasowy wizerunek, odwróciła uwagę od wagi wydarzenia. 

Mówi się, że po tym dniu Diana i jej fryzjer, Richard Dalton, starali się bardziej zwracać uwagę na to, w jakim wydarzeniu księżna bierze udział i w ten sposób dostosowywali wszelkie zmiany w jej wyglądzie. „Bardzo uważała, by nie przyćmić królowej w przyszłości”, mówił stylista fryzur w rozmowie z Express.co.uk 

Przeczytaj także: Czy Diana była w ciąży w momencie wypadku?

Wideo

Od 35 lat jest szczęśliwym mężem; cieszy się, że synowie nie poszli w jego ślady. Mirosław Baka prywatnie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.