KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Tak księżna Diana naraziła się królowej Elżbiecie II. Monarchini nigdy jej tego nie wybaczyła...

Wystarczyła drobna zmiana w jej wyglądzie...

Gabriela Czernecka 9 listopada 2021 19:46

Relacja księżnej Diany i królowej Elżbiety II była niezwykle skomplikowana i do dziś trudno ustalić, jaka tak naprawdę łączyła je więź. Niektóre źródła podają, że królowa miała słabość do swojej synowej, bo wiedziała, że ta choć jest osobą wrażliwą, to skutecznie przyczyni się do ocieplenia wizerunku brytyjskiej monarchii, uważanej wówczas za hołdującą przestarzałej tradycji. Inni twierdzą, że od początku nie darzyła jej sympatią. Według dokumentu H.M The Queen: A Remarkable Live było jedno takie wydarzenie, które sprawiło, że królowa zaczęła nieco inaczej patrzeć na Dianę. Podobno monarchini nigdy nie wybaczyła tego zachowania Dianie. Chodzi o jedno wydarzenie z 1984 roku...

Tak księżna Diana naraziła się królowej Elżbiecie II

Do dziś tak naprawdę nie wiadomo, jak wyglądały stosunki Diany z królową. Mówi się, że ich relacje były poprawne, ale dość chłodne. Tak przedstawiał je biograf księżnej, Andrew Morton. Pisał, że Diana i królowa początkowo świetnie się dogadywały, a monarchini zastępowała młodziutkiej księżnej matkę. To zaczęło ulegać zmianie, gdy w związku Diany i Karola zaczęły pojawiać się problemy, a królowa nie mieszając się w małżeństwo syna, nie udzielała żadnych rad synowej, a jedyne co potrafiła zrobić to ją wysłuchać. Mimo to nie obwiniała Diany za rozwód, co potwierdza jeden z dokumentów. „Wielkim błędem byłoby powiedzieć, że królowa obwiniała księżną Dianę za to, co poszło nie tak. Ona i jej mąż, książę Filip, większą część winy zrzucają na księcia Karola, który był w tamtych czasach oddany emocjonalnie innej kobiecie i nie była to tajemnica”, mówił biografista Robert Lacey. 

Zobacz: Książę William i książę Harry pogodzili się. Zjednoczyła ich pamięć o księżne Dianie!

Relacje królowej i Diany zaczęły ulegać pogorszeniu, gdy księżna zaczęła wykorzystywać media, budując wokół siebie grono oddanych jej fotoreporterów, gotowych w każdej chwili zrobić jej zdjęcie. Niestety wianuszek wielbiących ją adoratorów doprowadził do nietypowej sytuacji, która nie przypadła królowej do gustu. Księżna Diana w 1984 roku podczas otwarcia parlamentu zadebiutowała w swojej nowej fryzurze. Królowa ludzkich serc miała wówczas dość długie włosy, które stylista fryzur, Richard Dalton, postanowił upiąć w formie finezyjnego koka. 

Księżna Diana fryzura
Fot. Getty Images

Wyżej niż zazwyczaj upięte włosy podkreśliły smukłą szyję księżnej i uwydatniły rysy jej twarzy. Media natychmiast podchwyciły najnowszy look Diany, kompletnie ignorując wagę wydarzenia. Według dokumentu H.M The Queen: A Remarkable Live, królowa była bardzo niezadowolona z zachowania Diany. 

Księżna Diana fryzura
Fot. Getty Images

„Diana miała tę niesamowitą nową fryzurę i to niezwykłe wydarzenie - które było częścią całego procesu, mającego przynieść rozgłos monarchii - zostało kompletnie zignorowane, bo wszystkie gazety i media skoncentrowały się na fryzurze Diany”, słyszymy w materiale. Oczywiście, królowa nie miała nic przeciwko nowej fryzurze Diany, chodziło tylko o to, że kompletnie zmieniając swój dotychczasowy wizerunek, odwróciła uwagę od wagi wydarzenia. 

Przeczytaj także: Czy Diana była w ciąży w momencie wypadku?

Mówi się, że po tym dniu Diana i jej fryzjer, Richard Dalton, starali się bardziej zwracać uwagę na to, w jakim wydarzeniu księżna bierze udział i w ten sposób dostosowywali wszelkie zmiany w jej wyglądzie. „Bardzo uważała, by nie przyćmić królowej w przyszłości”, mówił stylista fryzur w rozmowie z Express.co.uk. 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.