Paweł Królikowski, Rafał Królikowski
Fot. AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Rafał Królikowski pożegnał brata i pokazał nieznane dotąd zdjęcie

Łączyła ich naprawdę niezwykła więź...

Sabina Zięba 28 lutego 2020 15:00
Paweł Królikowski, Rafał Królikowski
Fot. AKPA

W czwartek 27 lutego odszedł Paweł Królikowski, aktor znany z serialu Ranczo i programu rozrywkowego Twoja twarz brzmi znajomo. Znany i lubiany artysta w wieku 58 lat przegrał walkę z chorobą neurologiczną. W mediach społecznościowych żegnają go fani, przyjaciele oraz najbliższa rodzina. Teraz do tego grona dołączył także brat, Rafał.

Rafał Królikowski żegna brata

Rafał i Paweł Królikowscy urodzili się w Zduńskiej Woli, jako dzieci nauczycieli. Między nimi było 5 lat różnicy. Gdy Paweł postanowił zostać aktorem, poniekąd stał się inspiracją dla młodszego brata. Wspólnie wystąpili jedynie dwa razy - w 2006 roku współprowadzili jeden z koncertów na festiwalu w Opolu, a 11 lat później spotkali się na planie serialu Druga szansa, gdzie również grali rodzeństwo.

Trwa ostatnie pożegnanie aktora. Rodzina żegna Pawła Królikowskiego>>

Trwa pogrzeb Pawła Królikowskiego. Aktorzy, politycy i bliscy żegnają artystę>>

Wówczas Paweł Królikowski w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN mówił o ich relacji: „My się z moim bratem właściwie nie znamy. Mimo że się spotykamy świątecznie, rodzinnie, to jednak każdy z nas ma ten swój świat, odrębny, własny. I oczywiście - mamy poczucie rodziny, braterstwa, ale tego porozumienia między dwoma ludźmi, między dwoma facetami, jakby nie było, bo jesteśmy od siebie zbyt daleko. (...) Mamy tę świadomość, że jak o czymś chcemy mówić - to do siebie dzwonimy, jest coś istotnego - to do siebie dzwonimy, bo ta więź kropli krwi jednak zostaje”.

Teraz Rafał Królikowski pożegnał swojego brata na Instagramie. Nie musiał wiele pisać, by łzy napłynęły do oczu. Wystarczyły dwa słowa. Opublikował zdjęcie Pawła z młodości i napisał: „Bracie mój...”. Pod postem momentalnie pojawiło się mnóstwo komentarzy fanów z kondolencjami, m. in. „Najlepszych Bóg zawsze zabiera szybko do siebie.  Za szybko. Bardzo współczuję” czy „Wyrazy głębokiego współczucia, łzy cisną się same do oczu”.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Rafał Królikowski (@rafkrolikowski)

Paweł Królikowski
Fot. FORUM

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.