Rachel Ward
Fot. Rights Managed / Mary Evans Picture Librar / Forum
O tym się mówi!

Rachel Ward z serialu "Ptaki ciernistych krzewów" właśnie skończyła 66 lat

Takiej metamorfozy się nie spodziewaliśmy!

Aleksandra Frankowska 19 września 2023 07:51
Rachel Ward
Fot. Rights Managed / Mary Evans Picture Librar / Forum

Rachel Ward, brytyjska aktorka i modelka, obchodzi swoje 66. urodziny. Choć czas płynie nieubłaganie, urok tej niezwykłej kobiety pozostaje niezmieniony, a jej kariera jest pełna niezapomnianych momentów.

ZOBACZ TEŻ: Zasłynęła rolą Meggie w „Ptakach ciernistych krzewów”. Jak potoczyły się losy Rachel Ward?

Kim jest Rachel Ward?

Urodziła się 12 września 1957 roku w malowniczym Chipping Norton w Anglii, gdzie spędziła swoje dzieciństwo. Już jako nastolatka wyróżniała się niezwykłą urodą, co skłoniło ją do podjęcia kariery modelki w wieku zaledwie 16 lat. Jednak to jej talent aktorski szybko przyciągnął uwagę przemysłu filmowego.

W wieku 22 lat zadebiutowała na dużym ekranie w filmie "Boże Narodzenie polnych lilii". To był początek jej ekscytującej podróży przez świat aktorstwa. Niedługo potem miała krótki epizod w kultowym serialu "Dynastia". Jednak prawdziwym przełomem w jej karierze okazała się rola w filmie "Sprawa Sharky'ego" (1981), za którą otrzymała nominację do prestiżowego Złotego Globu. Jej talent i charyzma przyciągnęły uwagę widzów i krytyków.

Rachel Ward w "Ptakach ciernistych krzewów"

Największą sławę Rachel Ward zdobyła jednak jako Meggie Cleary w niezwykle popularnym serialu "Ptaki ciernistych krzewów", który obchodzi właśnie 40. rocznicę swojej premiery. W tej ikonicznej produkcji zagrała u boku Richarda Chamberlaina, w roli księdza, z którym Meggie najpierw przyjaźni się, a potem zakochuje się w nim. Serial, składający się z sześciu odcinków, ukazuje przeciwności losu, z jakimi muszą się zmierzyć bohaterowie. Za swoją wyjątkową grę Rachel Ward zdobyła kolejną nominację do Złotego Globu i trafiła na listę najpiękniejszych kobiet w Stanach Zjednoczonych.

Rachel Ward, Richard Chamberlain,
Fot. ABC Photo Archives/Disney General Entertainment Content via Getty Images

CZYTAJ TEŻ: Za księdzem z Ptaków ciernistych krzewów szalały wszystkie kobiety. Richard Chamberlain przez 70 lat skrywał wielką tajemnicę...

Na planie "Ptaków ciernistych krzewów" w 1983 roku poznała Bryana Browna, który wcielił się w postać Luke'a O’Neilla. Aktorzy zakochali się w sobie i wkrótce potem wzięli ślub. Teraz, po 40 latach małżeństwa, nadal tworzą razem nierozerwalny duet. Para ma troje dzieci - dwie córki i syna, co dodatkowo umocniło ich więź rodzinną.

Rachel Ward
Fot. Rights Managed / Mary Evans Picture Librar / Forum

Jak wygląda teraz Rachel Ward?

Dziś, kiedy Rachel Ward obchodzi swoje 66. urodziny, nadal emanuje elegancją i urodą. Jej życie jest przykładem udanej kariery aktorskiej, trwałego małżeństwa i pięknej rodziny. Jej talent aktorski i wdzięk pozostają niezapomniane, a jej rola w "Ptakach ciernistych krzewów" wciąż cieszy się wielkim uznaniem fanów serialu na całym świecie. Rachel Ward pozostaje ikoną zarówno na ekranie, jak i poza nim. 

TAGI #film

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.