KRZYSZTOF KRAWCZYK NIE ŻYJE
Fot. Szymon Szcześniak/AF PHOT
O tym się mówi

Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka nie żyje. Bohdan Gorbaczyński grał z Trubadurami

Miał 75 lat

Marta Nawacka 6 kwietnia 2023 07:47
KRZYSZTOF KRAWCZYK NIE ŻYJE
Fot. Szymon Szcześniak/AF PHOT

Gitarzysta i basista występujący między innymi z grupami Fair i Trubadurzy, a także „wielki przyjaciel Krzysztofa Krawczyka” nie żyje. Bohdan Gorbaczyński odszedł w wieku 75 lat, o czym we wzruszających słowach poinformował w oświadczeniu w mediach społecznościowych jego syn, Patryk.

Bohdan Gorbaczyński nie żyje

Media obiegła przykra wiadomość o śmierci Bohdana Gorbaczyńskiego. Mężczyzna był basistą i gitarzystą, który występował między innymi z takimi grupami jak Fair czy Trubadurzy, a przez jakiś czas współpracował z Krzysztofem Krawczykiem. Smutną informację przekazał syn artysty, Patryk Gorbaczyński, w oświadczeniu w mediach społecznościowych. „Wczoraj w wieku 75 lat odszedł mój tata, Bohdan Gorbaczyński. Do zobaczenia, tatusiu… Spoczywaj w pokoju”, napisał.

Czytaj też: Cudem uniknęli śmierci, konsekwencje czuli przez lata. Historia wypadku z udziałem Krzysztofa Krawczyka i jego najbliższych

Kim był Bohdan Gorbaczyński?

O śmierci muzyka poinformował także wieloletni menedżer i przyjaciel Krzysztofa Krawczyka, Andrzej Kosmala. „Zmarł Bogdan Gorbaczyński, nasz przyjaciel z Facebooka, ale przede wszystkim wspaniały muzyk grup Dzikusy, Pięciu, Test, Trubadurzy i Fair. Wielki przyjaciel Krzysztofa Krawczyka. Dziś już są razem!”, napisał. Syn Bohdana Gorbaczyńskiego poinformował, że szczegóły dotyczące pogrzebu zostaną przekazane w późniejszym terminie.

Bohdan Gorbaczyński często występował pod imieniem Bogdan. Karierę muzyczną zaczął od grania w bigbitowym zespole Dzikusy, w latach 1967-1971 był basistą w formacji Pięciu, a z czasem dołączył do rockowej grupy Test. W latach 70. muzyk grał w zespole Fair, w której liderem był Krzysztof Krawczyk. Jednak największą popularność przyniosły mu występy z grupą Trubadurzy. Bliskim artysty składamy kondolencje.  

Zobacz także: Dawid Kubacki szczerze o córkach. Tak dziewczynki zareagowały na nieobecność mamy

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?