Izabela Janachowska, Żora Korolyov, Lekcja tańca z gwiazdami w Porcie Wisła, 16.07.2011 rok
Fot. Piotr KWIATKOWSKI/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Przed śmiercią Żora Korolyov sam przeżył tragedię. Izabela Janachowska zdradza, co się stało

„Na taką tragedię nie ma słów”, przyznaje tancerka

Damian Brillowski 23 grudnia 2021 14:56
Izabela Janachowska, Żora Korolyov, Lekcja tańca z gwiazdami w Porcie Wisła, 16.07.2011 rok
Fot. Piotr KWIATKOWSKI/East News

Żora Korolyov zmarł 21 grudnia 2021 roku. Miał zaledwie 34 lata. Wstrząsającą informację potwierdziła partnerka tancerza Ewelina Bator, która zamieściła w internecie pożegnalny wpis. Niezwłocznie pod postem pojawiło się mnóstwo kondolencji od zatroskanych fanów. Żorę zaczęły żegnać również zaprzyjaźnione gwiazdy i tancerki. Jedną z nich jest Izabela Janachowska, która w parze z Żorą brała udział w najważniejszych turniejach tańca. Obecna prowadząca „Tańca z gwiazdami” zdradziła, że to nie pierwsza tragedia, jaka miała miejsce w rodzinie Żory. Okazuje się, że niedawno choreograf sam przeżywał bolesną stratę. 

Izabela Janachowska żegna Żorę Korolyova 

Żora Korolyov urodził się 6 października 1987 roku w Odessie na Ukrainie. Z zawodu był tancerzem i choreografem. W swoim dorobku artystycznym zdobył mnóstwo nagród, m.in. tytuł wicemistrza Niemiec w tańcach standardowych, czy tytuł młodzieżowego Mistrza Polski. W parze z tancerką Izabelą Janachowską w latach 2005-2006 dotarł do półfinałów mistrzostw świata, finału Mistrzostw Europy Środkowej i dwukrotnie do finału Mistrzostw Unii Europejskiej.

Śmierć tanecznego partnera wstrząsnęła Izabelą Janachowską. Prowadząca show "Taniec z gwiazdami" jako jedna z pierwszych osób oficjalnie pożegnała swojego przyjaciela na Instagramie. 

„Tego co przeżyliśmy i przetańczyliśmy nikt nam nie odbierze. W moich wspomnieniach będziesz żył zawsze. Kondolencje dla rodziny i najbliższych”, napisała tancerka. Do wpisu załączyła fotografię upamiętniającą jeden z ich występów.

Czytaj także: Zdruzgotana Patricia Kazadi żegna przyjaciela Żorę Korolyova: "byłeś mi jak brat"

Żora Korolyov sam niedawno stracił ojca 

Przyjaźń jaka narodziła się na tanecznym parkiecie między Izabelą Janachowską a Żorą Korolyov przeniosła się także do życia prywatnego. Tancerze mieli okazję nawet poznać swoje rodziny. „Wszyscy są poruszeni, cały taneczny świat jest poruszony. To jest wiadomość, która po prostu ścina z nóg. Tym bardziej, że tańcząc z Żorą w parze, znałam nie tylko Żorę, ale też całą jego rodzinę, a on moją”, wyznała w rozmowie z dziennikiem „Fakt”. 

Izabela Janachowska zapamięta Żorę jako mężczyznę niezwykle ambitnego, wysportowanego, ale też wrażliwego. „Żora był chłopakiem wyjątkowo ambitnym, silnym, wysportowanym, wielkim fanem piłki nożnej. Taki niezłomny, a przy tym bardzo wrażliwy na muzykę, taniec, sztukę. Wiadomość o nagłej śmierci jest wstrząsająca. Na taką tragedię nie ma słów”, przyznaje w rozmowie z „Faktem” Izabela Janachowska. 

W tej samej rozmowie tancerka zdradziła, że 34-letni choreograf sam niedawno przechodził bolesną stratę. Otóż przed dwoma laty stracił ojca, co mocno przeżył. „Niedawno Żora pożegnał swojego tatę, z którym był bardzo związany i wiem, że bardzo to przeżył. Teraz tylko możemy się modlić o spokój dla jego rodziny i bliskich”, ujawniła tabloidowi prowadząca program "Taniec z gwiazdami".

Ojciec Żory zmarł wiosną 2019 roku. Tancerz na Instagramie w poruszających słowach upamiętnił jego odejście. „Na zawsze pozostaniesz w mojej pamięci! Ciężko pisać w czasie przeszłym... Byłeś najlepszym Tatą, Mężem, Dziadkiem, Przyjacielem, Mentorem, Autorytetem. Człowiek żyje, dopóki pozostaje w pamięci innych, a więc cieszę się, że będziesz żył przynajmniej jeszcze kilkaset lat! Mój ukochany Pulik. Jesteś unikatowy! Kocham Cię i do zobaczenia kiedyś!”, napisał Żora Korolyov. 

Z kolei w grudniu zeszłego roku, tancerz udostępnił post na Instagramie, w którym zamieścił wspólne zdjęcie z ojcem i napisał, że nadal bardzo tęskni za nim i chciałby choć na chwilę usłyszeć jego głos. "Ostatnio brakuję Ciebie co raz częściej... Chciałbym zadzwonić i usłyszeć Twój głos. I chciałbym zapytać, a jakbyś Ty zrobił? Dziękuję Ci za wszystko kochany", napisał choreograf. 

W przeciągu dwóch lat w rodzinie Korolyov zmarły dwie osoby. Śmierć ojca, a następnie syna pogrążyły w smutku całą rodzinę. Składamy żałobnikom najszczersze kondolencje.  

Czytaj także: Żora Korolyow nie zdążył spotkać się z ukochaną córką: "Planował zabrać Sonię na spacer i kolację"

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.