Anna Lewandowska, Viva! sierpień 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Jak Anna Lewandowska będzie wracać do formy po ciąży?

Weronika Kostyra 6 maja 2017 15:30
Anna Lewandowska, Viva! sierpień 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Anna Lewandowska urodziła dopiero w czwartek, ale osoba tak aktywna jak ona na pewno już niedługo powróci do treningów. Celem na pewno nie będzie utrata zbędnych kilogramów, bo z tym trenerka nie ma kłopotu nawet teraz. Przez całą ciążę nie rezygnowała z aktywności i regularnie ćwiczyła. Także wcześniej była w świetnej formie. Dzięki temu jej mięśnie były silne, a organizm przygotowany do porodu, a także szybko się teraz zregeneruje.

 

Jak powróci do formy sprzed ciąży? Czy będzie motywowała do tego też Polki?

 

W trakcie ciąży namawiała inne kobiety spodziewające się dziecka do aktywności i dbania o siebie. Od dawna prowadziła warsztaty dla przyszłych mam, dlatego bardzo dobrze zna temat. Po konsultacjach ze specjalistami wydała książkę „Healthy Mama – poradnik zdrowej mamy”, która już niebawem trafi do księgarni.

 

Jak powrócić do formy sprzed ciąży?

 

Oczywiście musi dać czas swojemu organizmowi na naturalną regenerację. Pośpiech nie jest wskazany. A jako świeżo upieczona mama na pewno i tak będzie narzekać na brak wolnego czasu. Do ćwiczeń można wrócić już miesiąc po porodzie fizjologicznym oraz 6 tygodni po cesarskim cięciu, oczywiście po konsultacji z lekarzem.

 

Najlepiej zacząć od długich spacerów z wózkiem. Stopniowo można zwiększać tempo marszu. Potem można wprowadzić niezbyt forsujący trening. Warto połączyć przyjemne z pożyteczny i ćwiczyć razem z dzieckiem, na przykład wykonując „pompki” umieścić je na kocyku między swoimi dłońmi lub, gdy jest już większe, bujać je na swoich nogach. Będzie to dla niego znakomita okazja do kontaktu i zabawy z mamą. Poza tym dziecko pochłania mnóstwo energii i samo noszenie go na rękach wzmacnia mięśnie ramion.

 

Anna Lewandowska
Fot. Facebook

 

Naturalną metodą na utratę ciążowego tłuszczyku jest karminie piersią. Anna Lewandowska nie zdradziła jeszcze czy zamierza karmić Klarę w ten sposób.

 

Równie ważna jest zdrowa dieta, ale w tej dziedzinie Anna jest ekspertką. Musi tylko zadbać o odpowiednią ilość snu, bo świeżo upieczeni rodzice zazwyczaj niedosypiają, a to niezwykle ważne dla właściwej regeneracji organizmu.

 

Zobacz także: Anna i Robert Lewandowscy zostali rodzicami! Klara jest już na świecie!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.