Krzysztof Krawczyk nie żyje. Kiedy pogrzeb artysty?
Fot. Grzegorz Michałowski / PAP
POŻEGNANIE

Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krawczyka. Jest oficjalna informacja dotycząca pogrzebu

Legendarny wokalista zmarł w wieku 74 lat

Ksenia Krasko 7 kwietnia 2021 12:00
Krzysztof Krawczyk nie żyje. Kiedy pogrzeb artysty?
Fot. Grzegorz Michałowski / PAP

Cała Polska opłakuje Krzysztofa Krawczyka. Uwielbiany artysta zmarł niespodziewanie w poniedziałek, krótko po tym, jak wyszedł ze szpitala po zakażeniu koronawirusem. Przykrą informację o śmierci wokalisty przekazał mediom wieloletni przyjaciel i manager zmarłego, Andrzej Kosmala. Z artystą żegnają się nie tylko przedstawiciele świata kultury i polityki, ale także miliony fanów... Co wiemy o pogrzebie 74-letniego wokalisty?

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Kiedy i gdzie się odbędzie?

Krzysztof Krawczyk zaledwie kilka dni temu wyszedł ze szpitala, w którym znalazł się z powodu zakażenia koronawirusem. Wokalista podziękował fanom za wsparcie i dobre myśli, zapewniając, że czuje się znacznie lepiej i nie należy się o niego martwić, a święta spędzi w gronie najbliższych. Niestety, w poniedziałek nagle zasłabł. Trafił do placówki medycznej w Łodzi, jednak nie wygrał w tej walce... Zmarł w wieku 74 lat. Jak poinformowała Ewa Krawczyk w rozmowie z portalem Onet, powodem śmierci wokalisty nie był Covid-19.

Twórca wielu przebojów, jak Parostatkiem w piękny rejs, Chciałem być czy Bo jesteś ty, od wielu lat cieszył się szacunkiem i uwielbieniem milionów osób, bez względu na ich wiek czy preferowany gatunek muzyczny. Fani artysty, którzy chcą go godnie pożegnać, już teraz zastanawiają się, kiedy odbędzie się pogrzeb...

Krzysztof Krawczyk urodził się w Katowicach, jednak w ostatnim czasie mieszkał w Grotnikach, niewielkiej wsi letniskowo-wypoczynkowej w okolicy Łodzi. I to właśnie tam, jak podaje Fakt, spocznie ciało artysty.

Potwierdzono już oficjalnie, gdzie i kiedy odbędzie się msza pogrzebowa. „Msza święta pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w sobotę 10 kwietnia o godzinie 12 w archikatedrze w Łodzi", przekazał dziś agencji PAP ojciec Bernard Briks, proboszcz grotnickiej parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego samego dnia o godzinie 15 zaplanowano pogrzeb artysty na cmentarzu w Grotnikach”, dodał duchowny.

Cała uroczystość będzie miała charakter państwowy.

Czytaj też: Swoje ostatnie słowa Krzysztof Krawczyk skierował do żony. Jak brzmiały?

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Znamy szczegóły pogrzebu

Krzysztof Krawczyk pogrzeb szczegóły
Fot. forumgwiazd.com.pl / Forum

Oficjalne szczegóły ma wkrótce przekazać manager wokalisty, Andrzej Kosmala. „Bardzo przepraszam, że nie odbieram telefonów z kondolencjami, ale stanąłem przed trudnym zadaniem odprowadzenia na miejsce spoczynku mojego Artysty, któremu poświęciłem moje życie. Menedżer jest potrzebny do ostatniej chwili! Chciałbym żeby to odbyło się godnie”, napisał na razie na swoim Facebooku.

[AKTUALIZACJA] Andrzej Kosmala potwierdził w czwartek doniesienia mediów. Jak dodał, uroczystość będzie transmitowana przez TVP.

Bliskim Krzysztofa Krawczyka składamy wyrazy współczucia. 

ZOBACZ: Krzysztof Krawczyk był artystą, jakich mało... Tak zapamiętamy legendę polskiej piosenki

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Miał 74 lata

Krzysztof Krawczyk pogrzeb, kiedy i gdzie
Fot. TVP / Forum

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?