Hanna i Antoni Gucwińscy, Antoni Gucwiński nie żyje
Fot. Tomasz Holod/Polska Press/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Po śmierci męża załamała się i podupadła na zdrowiu. Jak dzisiaj wygląda życie Hanny Gucwińskiej?

Zakochani wiele lat temu prowadzili „Z kamerą wśród zwierząt"

Karol Sowa 15 września 2022 14:03
Hanna i Antoni Gucwińscy, Antoni Gucwiński nie żyje
Fot. Tomasz Holod/Polska Press/East News

Hanna Gucwińska to gwiazda programu ,,Z kamerą wśród zwierząt” oraz wdowa po Antonim Gucwińskim - legendarnym dyrektorze zoo. Przypomnijmy, że po śmierci męża nie mogła pogodzić się z jego stratą. Na domiar złego, kilka dni po jego odejściu, trafiła do wrocławskiego szpitala. Dzisiaj wszystko w jej życiu powoli się układa. Jak teraz wygląda jej codzienność?   

Jak dzisiaj wygląda życie Hanny Gucwińskiej? 

Niedługo po śmierci Antoniego Gucwińskiego informowano, że Hanna Gucwińska leczyła się na zapalenie płuc i na koronawirusa. Później została przeniesiona na oddział intensywnej terapii. Tam przebywała do pogrzebu swojego męża, czyli do 7 stycznia tego roku. ,,Pani Hanna została przeniesiona z oddziału covidowego na oddział intensywnej terapii. Jej lekarz, Wojciech Gaweł, specjalista anestezjologii intensywnej terapii, stwierdził, że stan zdrowia pani Hanny jest stabilny, ale uniemożliwiający jej udział w ceremonii pogrzebowej”, mówił organizator pogrzebu w rozmowie z portalem wroclaw.naszemiasto.pl.

Z czasem zaczęła wracać do zdrowia. Małżonkowie mieli dom na wrocławskim Biskupinie, bardzo blisko zoo. Od czasu do czasu pojawiają się nieoficjalne informacje, które sugerują, że Hanna Gucwińska przeprowadziła się się do centrum Wrocławia. Dzisiaj wdowa po słynnym dyrektorze zoo wiedzie spokojne życie, z dala od kamer. 

CZYTAJ TEŻ: Zawsze stoją za sobą murem. Oto niezwykła historia miłości Moniki i Roberta Janowskich

Hanna Gucwińska, 2006 rok

Hanna Gucwińska, 2006
Fot. J. ZDZARSKI JR./East News

Hanny i Antoniego Gucwińskich

Gdy „Z kamerą wśród zwierząt" zadebiutował w telewizji, ich kariera bardzo szybko się rozwinęła. Z czasem tę parę znała już niemalże cała Polska. Hanna I Antoni Gucwińscy byli ze sobą aż 60 lat. Wspólnie pokonywali najtrudniejsze przeszkody. Trwali przy sobie, jak papużki nierozłączki. Niestety pod koniec 2021 roku tę relację przerwała śmierć Antoniego. Ta informacja źle wpłynęła na zdrowie Hanny Gucwińskiej. Dzisiaj żyje w spokoju i zaciszu, z dala od kamer...

A jak wyglądał początek ich relacji? Poznali się w latach 50. Oboje studiowali zootechnikę. Z czasem ich drogi się rozeszły. Hanna uczyła się w Olsztynie, a Antoni w Krakowie. Poznali się przy nenufarach, gdy zanurzeni po kolana w błocie sadzili rośliny. „„To był rok 1956. Pojechałem na trzy miesiące. Powiedziałem sobie, wytrzymam i wrócę", wyznał. Ich relacja na początku była czystko koleżeńska, ale z czasem narodziło się między nimi uczucie. Z czasem wzięli ślub, jak sami twierdzili, z rozsądku. Połączyła ich wielka pasja i zainteresowanie zwierzętami. Razem zgłębiali tajniki wiedzy na ten temat. Do końca życie byli przy sobie.  

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sara James nie wygrała finału America’s Got Talent. Wystąpiła za to u boku kultowej grupy

EN_01310551_0013, Hanna i Antoni Gucwińscy, Antoni Gucwiński nie żyje
Fot. Tomasz Holod/Polska Press/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…