Fot. EAST NEWS/POLFILM
Pożegnanie

Nie żyje Piotr Wysocki. 87-letni aktor zginął tragicznie w pożarze we własnym domu

Był znany m.in. z roli w serialu „Czterej pancerni i pies”

Marcjanna Maryszewska 26 marca 2023 14:10
Fot. EAST NEWS/POLFILM

Media obiegła właśnie bardzo smutna informacja — nie żyje Piotr Wysocki… W niedzielny poranek, 26 marca w domu aktora wybuchł pożar. Natychmiast wszczęto akcję ratunkową, lecz bezbronnego 87-latka nie udało się uratować. O tragedii poinformowała rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

Nie żyje Piotr Wysocki. 87-letni aktor zginął w pożarze

Do tragicznego wypadku doszło 26 marca w godzinach porannych. W Trzcińcu — miejscowości znajdującej się w gminie Chodel — wybuchł pożar. Jeden z dom jednorodzinnych zajął się ogniem. „Niestety wskutek zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba. W tej chwili ustalamy, kto to był. Przypuszczamy, że mógł to być 87-letni mieszkaniec tego domu” — informowała asp.szt.  Edyta Żur, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

CZYTAJ TAKŻE: Zatwierdzono projekt nagrobku Jerzego Połomskiego. „Połączenie sztuki nowoczesnej z klasyką”

Jakiś czas później potwierdzono, że ofiarą nieszczęśliwego wypadku był Piotr Wysocki — aktor filmowy i teatralny, od lat związany z Teatrem Juliusza Osterwy w Lublinie. Artysta miał na swoim zawodowym koncie bogaty dorobek — znany był z ról w filmach “Popioły” oraz “Przekładaniec”, a także z serialu “Czterej pancerni i pies”. 

Niespodziewana śmierć artysty wstrząsnęła środowiskiem filmowym. Trudno uwierzyć, że życie 87-latka zakończyło się w taki sposób… Głos zdecydował się zabrać m.in. aktor Jerzy Rogalski. 

SPRAWDŹ TAKŻE: Halina Kowalska została z długami po mężu. Aktorka ze Skolimowa wystosowała poruszający apel

Jestem zaskoczony, to niezwykle smutna  wiadomość, że Piotrek odszedł, przez wiele lat pracowaliśmy razem w teatrze Osterwy. Był nestorem tego teatru, świetnym aktorem, ale i wspaniałym kolegą. W filmie wprawdzie razem nie graliśmy, ale pamiętam,  że jako kajtek, licealista, oglądałem "Popioły", w których Piotrek grał  wspaniałą rolę księcia Gintułta. Ostatnio razem  graliśmy w 'Kupcu Weneckim' Szekspira, który swoją premierę miał dziewięć lat  temu. Piotrek już wtedy trochę chorował, miał przerwę, ale potem wrócił”, przekazał w rozmowie z Kurierem Lubelskim.

Bliskim Piotra Wysockiego składamy najszczersze wyrazy współczucia.  

Fot. EAST NEWS/POLFILM

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.