Piotr Gąsowski na planie Dzień Dobry TVN, 04.10.2020, Warszawa
Fot. Piotr Molecki/Dzien Dobry TVN/East News
O tym się mówi

Piotr Gąsowski nie będzie już prowadził programu „Twoja twarz brzmi znajomo". Aktor wydał oświadczenie

Zwrócił się przy okazji do Kasi Skrzyneckiej…

Marcjanna Maryszewska 7 stycznia 2023 10:06
Piotr Gąsowski na planie Dzień Dobry TVN, 04.10.2020, Warszawa
Fot. Piotr Molecki/Dzien Dobry TVN/East News

Kilka dni temu media obiegła informacja o opuszczeniu przez Kasię Skrzynecką szeregów Polsatu. Teraz okazuje się, że w jej ślady idzie kolejna osoba. Chodzi o Piotra Gąsowskiego, który od lat współprowadził program „Twoja twarz brzmi znajomo”. Gwiazdor zamieścił poruszające oświadczenie, w którym podziękował fanom oraz ekipie produkcyjnej. Zwrócił się również bezpośrednio do Kasi Skrzyneckiej… 

Piotr Gąsowski opuszcza szeregi Polsatu

To już trzecia gwiazda, która informuje o zakończeniu współpracy z Polsatem. Kilka dni temu informowano o odejściu Kasi Skrzyneckiej, lecz początek tej niespodziewanej fali zwolnień dał tak naprawdę Michał Wiśniewski. Gwiazdor przez ostatnie trzy sezony także zasiadał na krześle jurorskim w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. Po tym, jak informacja obiegła media, gwiazdor postanowił zabrać głos.

„Podziękowano mi, ale nie mam żalu. Rozumiem, że przychodzi ktoś nowy i układa wszystko po swojemu. On teraz zarządza domem, jakim jest Polsat i robi to tak, by mu się dobrze pracowało i by miał dobre wyniki. Ma do tego pełne prawo, bo jest szefem stacji [...]”, przyznał lider Ich Troje w rozmowie z Faktem sugerując, że jego odejście to efekt decyzji Edwarda Miszczaka, który już od 16 stycznia zastąpi Ninę Terentiew i oficjalnie przejmie funkcję dyrektora programowego.

CZYTAJ TAKŻE: Tomasz Lis opublikował przejmujące zdjęcie. Tak dziennikarz wyglądał po ostatnim udarze

Od tamtego czasu spekulowano, że podobny los może wkrótce czekać również uwielbianego Piotra Gąsowskiego. Niestety, przeczucia fanów nie zawiodły... 

Piotr Gąsowski, Dzien dobry TVN, 15.04.2018

EN_01314026_0645, Piotr Gąsowski, Dzien dobry TVN, 15.04.2018
Fot. Tomasz Urbanek/DDTVN/East News

Piotr Gąsowski opublikował oświadczenie. Podziękował Kasi Skrzyneckiej

Aktor zamieścił oficjalne oświadczenie 7 stycznia, kilka minut po północy. Na profilu instagramowym gwiazdora pojawił się nagranie z występu w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, którego współprowadzącym był od samego początku. Nie jest to jednak zapowiedź nowego sezonu, tak wyczekiwanego przez fanów w całej Polsce. Piotr Gąsowski wyznał, że opuszcza szeregi Polsatu, a jego przygoda z formatem dobiegła właśnie końca. 

Pierwsze zdania swojego wpisu skierował do Kasi Skrzyneckiej, którą kilka dni temu spotkał podobny los. „Cześć Kochani! Mówi się często: „czas na zmiany”… Podziękowano Kasi… To ja też Kasiu najserdeczniej, jak umiem Tobie dziękuję… za wszystko, za Twoje serce i talent, autoironię, kreatywność i wrażliwość… obawiam się, iż bez Ciebie … ten program będzie miał już inną, przynajmniej dla mnie, Twojego serdecznego Kumpla, „nieznajomą twarz”, czytamy.

W kolejnej części Piotr Gąsowski podziękował tym, którzy przez ostatnie lata pomagali współtworzyć format — między innymi produkcji oraz uczestnikom show. Nie krył przy tym swojego wzruszenia…

„Dziękuję też najgoręcej, wszystkim Twórcom i Współtwórcom tego przepięknego programu, wszystkim uczestnikom i tym wspaniałym osobom, których na ekranie nie widać! Nie będę Was wszystkich wymieniać personalnie, żeby nie okazało się, że będzie to tzw. „pocałunek śmierci”! To było 9 lat wspaniałych, najlepszych, najpiękniejszych lat, jakie mogły mi się w @polsatofficial przydarzyć! I to dzięki Wam Droga Ekipo i Wam Drodzy Telewidzowie! Chciałbym duuużo więcej napisać ale muszę chwilę ochłonąć po tym moim oświadczeniu, gdyż nie chcę, jak to mam w zwyczaju, zanadto się rozklejać!”.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Katarzyna Skrzynecka znika z telewizji. Przerwała milczenie i ujawniła szczegóły odejścia z programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Na końcu swojego wpisu z informacją o odejściu z Polsatu zamieścił fragment tekstu, który napisał do przeboju Final countdown Europe.

„Przytoczę tylko, na koniec słowa , które napisałem na zakończenie jednego z odcinków, do muzyki „Final Countdown” grupy „Europe”: I tymi słowami się z tym pięknym programem pt: ”Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, żegnam:

„Jak każda piosenka,
Ta kończy się też,
Lecz jeszcze jest puenta,
Lub morał, jak chcesz,
Na scenie się zmieniasz wciąż,
Nieważne, co grasz,
Lecz w życiu najlepiej …
Zachować swą Twarz!!!
I wszyscy razem: (wesolutko!!)
Twarz, co brzmi znajomo!!!

Dziękuję i będę bardzo tęsknił i kciuki mocno trzymał ! Wasz Gąs.”

Fani nie kryją swojego żalu z powodu kolejnej zmiany w ekipie cieszącego się popularnością programu. Tymczasem Piotrowi Gąsowi życzymy, aby kolejne tygodnie 2023 roku były dla niego pełne nowych wyzwań oraz pozytywnych zmian. 

Katarzyna Skrzynecka reaguje na wpis Piotra Gąsowskiego

Wyraz publicznego wsparcia doceniła Kasia Skrzynecka, do której aktor zwrócił się jako pierwszej. Pod wpisem Piotra Gąsowskiego zamieściła obszerny komentarz, w którym przyznała, że po publikacji odbyli długą i szczerą rozmowę telefoniczną.

„Szanowni Państwo, Mili Fani Piotra i @twojatwarzbrzmiznajomo… My z Piotrem już sobie właśnie co porozmawialiśmy długo i szczerze przez telefon, bo najważniejsze w życiu rzeczy mówimy sobie serce w serce i oczy w oczy… A nie na forach społecznościowych. Zadzwoniłam do Piotrka zaraz po tym, jak przeczytałam to emocjonalne oświadczenie. Tutaj zatem napiszę tylko to, co można i warto powiedzieć na naszych Oficjalnych Profilach", zaczęła.

Gwiazda bardzo chwaliła odwagę przyjaciela i nie kryła swojego żalu z powodu zakończenia jego współpracy z programem.

„Piotrulu, to wszystko dzieje się tak nie do uwierzenia szybko i szokująco… Nigdy nie oczekiwałabym od kogokolwiek tak bohaterskiego gestu Honoru…!! Przeciwnie – uważam że akurat Wy z Maćkiem jesteście SERCEM tego programu, uwielbianym przez miliony Telewidzów. Powinniście z pełną energią go kontynuować, co najwyżej miło nas wspomnieć na antenie… Ty jednak zdecydowałeś się na tak ekstremalny gest solidarności jako Artysta i jako Przyjaciel. Mało kto miewa w dzisiejszych czasach taką odwagę. Mawiają, że Prawdziwi Przyjaciele skoczą za sobą w ogień … Skoczyłeś. Brak mi słów… muszę ochłonąć… Wszystko wiesz", zakończyła swój wpis.

Piotr Gąsowski bardzo emocjonalnie zareagował na jej słowa. W odpowiedzi zamieścił komentarz, nie kryjąc swojego wzruszenia. „Obudziłem się w środku nocy… Przeczytałem … Jezuniu… Kasiu… Zryczałem się … To chyba sen… Ale nie… To Ty i Twoje wielkie serducho!!! Dziękujemy! Kochamy!", odpowiedział rozemocjonowany aktor.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.