Andrzej Piaseczny mówi o tym, że Bóg też kocha gejów
Fot. Marlena Bielinska/MOVE
Z ŻYCIA GWIAZD

Andrzej Piaseczny znika z show-biznesu? Najnowsze doniesienia zasmuciły fanów artysty

Konrad Szczęsny 24 stycznia 2018 08:45
Andrzej Piaseczny mówi o tym, że Bóg też kocha gejów
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Ostatnie miesiące w życiu Andrzeja Piasecznego nie należały do najłatwiejszych. Słowa artysty o tym, że wierzy w Boga i jest z tego dumny, wywołały medialną burzę. Środowiska LGBTQ zarzuciły mu hipokryzję, on zaś bronił się, że ma prawo mówić to, co chce. Okazuje się, że nagonka zaowocowała zaskakująca decyzją ze strony Piaska. Czy artysta faktycznie zniknie z show-biznesu?

Zobacz też: „Jestem dumny z tego, że wierzę w Boga”. To wyznanie Piaska oburzyło społeczność gejowską, która zarzuca mu hipokryzję. Dlaczego?

oraz: Piasek szczerze o oskarżeniach o ukrywanie swojej orientacji seksualnej: „Można być bardzo wierzącym gejem i kochać Boga”

Andrzej Piaseczny o Bogu i gejach

Lawinę zapoczątkowało wyznanie Andrzeja Piasecznego na łamach Gazety Krakowskiej  w połowie listopada 2017 roku.

W czasach, w których wszyscy chcemy wymachiwać różnymi flagami i pokazywać, że jesteśmy z czegoś dumni (po angielsku: pride), organizując uliczne parady, to ja ogłaszam wszem i wobec, że jestem dumny z tego, że wierzę w Boga", stwierdził artysta. I wywołał tym samym burzę, która odbiła się w mediach szerokim echem.

Zarzucano mu obrazę przedstawicieli społeczności LGBTQ i głoszenie poglądów niezgodnych  z prawdą, gdyż słowa te zinterpretowano jako wyraz przekonania i niemożności pogodzenia wiary i orientacji homoseksualnej. W pewnym momencie w dyskusję włączył się nawet Michał Piróg, którego książka w 2014 roku wywołała niemałe kontrowersje, związane z tematem gejów w show-biznesie.

Okazuje się, że całe zamieszanie negatywnie odbiło się na psychice Andrzeja Piasecznego.

Polecamy też: TYLKO U NAS Michał Piróg o Andrzeju Piasecznym i słowach piosenkarza dotyczących gejów: Rozumiem, o co chodzi Andrzejowi, że on nie zamierza wychodzić...

Andrzej Piaseczny znika z show-biznesu? Czy to koniec jego kariery?

"Przez medialną burzę Piasek postanowił zaszyć się w Górach Świętokrzyskich (gdzie mieszka od lat) i na razie w ogóle nie przyjeżdżać do Warszawy. Przed świętami muzyk zakończył swoją trasę koncertową, wigilię spędził u rodziny pod Kielcami, 4. stycznia obchodził tam też urodziny mamy, a dwa dni później swoje. Andrzej Piaseczny nie będzie się teraz spieszyć z powrotem do show-biznesu. Chce, by jego temat trochę ucichł", przekonują dziennikarze „Życia na gorąco”.

Faktycznie, z mediów społecznościowych Piaska można wywnioskować, że w ostatnim czasie poświęca się wypoczynkowi na łonie natury w gronie najbliższych i jak ognia unika bywania na salonach i życia towarzyskiego w stolicy.

Wydaje się jednak, że nie ma to żadnego związku z zakończeniem kariery. To jedynie krótka przerwa w działalności artystycznej.

Przeczytaj: Smutne wyznanie Andrzeja Piasecznego: „Od alkoholizmu dzieliła mnie milisekunda, przeżyłem artystyczne załamanie”

oraz: „Pozostawcie mi prawo do tego, jak chcę siebie pokazywać”. Andrzej Piaseczny odpowiedział na zarzuty społeczności gejowskiej

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.