Patryk Vega
Fot. East News
TYLKO U NAS

„Nie boję się zemsty kobiet mafii”, Patryk Vega tuż przed premierą Kobiet mafii

Czym zaskoczy nas tym razem?

18 lutego 2018 17:15
Patryk Vega
Fot. East News

Premiera najnowszego hitu Patryka Vegi, Kobiety mafii, już 22 lutego. Blisko 10 milionów osób obejrzało zwiastuny. Szykuje się hit. Reżyser czuje coraz większą ekscytację. „W pierwszy weekend będziemy liczyć frekwencję”, powiedział w rozmowie z Viva.pl. „To pokaże, jak ludzie odbierają nasz film”.

Sukces Patryka Vegi

Kobiety mafii opowiadają historię pięciu kobiet, związanych z gangsterami, które biorą sprawy w swoje ręce, gdy ich partnerzy giną lub trafiają do więzienia. Mocne kino, mocne bohaterki, szybka akcja i efekty, jakich w polskim kinie jeszcze nie było!

W filmie zagrają wyraziste aktorki: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke i Julia Wieniawa. Wśród mężczyzn zobaczymy Bogusława Lindę, Piotra Stramowskiego o Tomasza Oświęcińskiego. Wielkie emocje i dobra zabawa zapewnione. Reżyser znany jest z tego, że dba o widza.

„Nie robię filmu dla siebie”, zapewnia Vega. „Przede wszystkim musi interesować widza. Nie ma prostego przepisu na sukces. Mam oczywiście swoje sposoby, ale nie zdradzę szczegółów, żeby nie karmić konkurencji”.

„Nie robię filmu dla siebie”

Filmy Patryka Vegi są robione w 100 procentach za prywatne pieniądze. Reżyser nie dostaje żadnych dotacji, więc walczy o to, żeby każdy film zarobił na następne. Za Kobiety mafii wziął całkowitą odpowiedzialność. Jest scenarzystą, reżyserem i producentem. Odpowiada nawet za wygląd ulotek.

„Gdy film się nie uda, inwestorzy wiedzą, kogo bić po głowie”, żartuje.

Kobiety Patryka Vegi

Scenariusz filmu powstał po rozmowach reżysera z żonami, kochankami i córkami gangsterów. Vega spotkał kobiety, które rządziły zorganizowanymi grupami przestępczymi. „Niektóre z nich są bardziej twarde i bezwzględne od mężczyzn”, mówi Vivie.pl. „Są zdolne do wszystkiego”.

Czy reżyser nie boi się, że kobietom mafii nie spodoba się film? Że zechcą się mścić za to, jak je pokazał na ekranie?

„Panie widziały zwiastun”, twierdzi. „Wszystkie są zachwycone!”. 

Patryk Vega, VIVA!, hot news, deskopt
Fot. Krzysztof Opalińska

Katarzyna Warnke, Film Patryka Vegi, Kobiety Mafii
Fot. meteriały prasowe

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.