KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Pałac Buckingham dementuje oświadczenie Meghan. Księżna zrobiła to celowo?

Ta sytuacja nie wpłynie dobrze na relację pary z rodziną królewską

Ksenia Krasko 3 lutego 2021 12:54

Pomimo upływu czasu i wyprowadzki do Stanów Zjednoczonych, Meghan i Harry pozostają „ulubionymi” bohaterami brytyjskich mediów, a jeden z tabloidów wzbudził ostatnio sensację, publikując artykuł o tym, że księżna Sussex potajemnie zmieniła swoje imię w akcie urodzenia syna. Para natychmiast zareagowała na te doniesienia, publikując oświadczenie na kilku portalach, i wydawało się, że tym razem wygrała potyczkę z prasą. Okazuje się jednak, że nie, ponieważ na słowa Meghan i Harry’ego zareagował Pałac Buckingham. Sądząc po tym, co przekazali przedstawiciele królowej Elżbiety II, byli royalsi raczej nie mają szans na ciepłe powitanie po powrocie do Wielkiej Brytanii.

Pałac Buckingham dementuje oświadczenie księżnej Meghan

To brytyjski The Sun poinformował o zmianach, jakie wprowadzono w akcie urodzenia Archiego, syna Meghan i Harry’ego. Jak donosi tabloid, księżna miesiąc po porodzie miała potajemnie wykreślić swoje imię (Rachel Meghan) z dokumentu, aby wpisać w tym miejscu „Jej Królewska Wysokość Księżna Sussex”. Nie ujawniono powodów tej decyzji, ale The Sun sugerował, że Meghan chciała w ten sposób dogryźć księżnej Kate, która posługuje się w takich przypadkach panieńskim nazwiskiem.

Meghan i Harry właściwie natychmiast skomentowali te doniesienia poprzez oświadczenie, opublikowane przez ich przedstawicieli. „Zmiana dokumentów publicznych w 2019 roku została podyktowana przez Pałac Buckingham [...] Ani księżna Sussex, ani książę Sussex nie żądali tego”, podkreślono. W dalszej części pisma zasugerowano, aby media zajęły się czymś poważnym, a nie „nieprawdziwymi plotkami”.

Po oświadczeniu Meghan i Harry’ego pojawiły się głosy, że para obrała nową strategię walki z mediami, ale okazało się, że jest to raczej walka z Elżbietą II. Jak poinformował portal Daily Mail, Pałac Buckingham stanowczo zaprzeczył stwierdzeniu Meghan, że to urzędnicy królewscy „podyktowali” jej zmianę nazwiska w akcie urodzenia Archiego.

Osoby z bliskiego otoczenia monarchini potwierdziły, że sprawa nie miała nic wspólnego z królową ani jej personelem, ponieważ to pomocnicy Meghan i Harry’ego dokonali zmian. „Dane zostały zmienione przez dawne biuro księcia i księżnej Sussex, aby zapewnić spójność nazwiska i tytułu księżnej z innymi oficjalnymi dokumentami”, przekazuje portal MailOnline.

Bezimienny informator dodał w rozmowie z The Telegraph, że zespół Sussex’ów po prostu popełnił błąd i „zagubił się w tłumaczeniu”. Osoba ta wskazała również, że gniewne oświadczenie pary „pozostawiło po sobie więcej pytań niż odpowiedzi”, a użycie słowa „podyktowane” było bardzo niefortunne.

Chociaż media nie sugerują wprost, że Meghan próbowała wprowadzić opinię publiczną w błąd, internauci mają na ten temat inne zdanie. Komentujący sprawę są też przekonani, że po takiej sytuacji para na pewno nie może liczyć na ocieplenie stosunków z członkami rodziny królewskiej. 

Źródło: Daily Mail

Księżna Meghan, książę Harry

Księżna Meghan zmieniła nazwisko w dokumentach syna
Fot. Andrew Parsons - Pool/Getty Images

Królowa Elżbieta II, księżna Meghan, książę Harry

Konflikt królowej Elżbiety II, księżnej Meghan i księcia Harry’ego
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?