Michael Patrick Kelly, Paddy Kelly
Fot. WENN.com/agefotostock/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Paddy Kelly wystąpi w The Voice of Poland! Co dziś robią członkowie The Kelly Family?

Nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa

Redakcja VIVA! 19 listopada 2020 16:00
Michael Patrick Kelly, Paddy Kelly
Fot. WENN.com/agefotostock/East News

W latach 90. podbili serca milionów fanów na całym świecie. The Kelly Family jest zespołem muzycznym jedynym w swoim rodzaju. Ich płyty rozchodziły się w milionowych nakładach, a koncerty gromadziły tysiące fanów. Artyści są nie tylko członkami wyjątkowej formacji, ale i jednej rodziny. Największą popularnością cieszyli się przede wszystkim bracia Angelo i Paddy. Co dzisiaj robią? Jeden z nich wystąpi w sobotnim odcinku programu The Voice of Poland

The Kelly Family: Paddy Kelly wystąpi w The Voice of Poland 2020

Michael Patrick Kelly został stałym członkiem swojego rodzinnego zespołu w wieku zaledwie sześciu lat. W The Kelly Family występował pod pseudonimem Paddy. Jest autorem jednego z ich największych hitów - An Angel. Na przełomie wieków sława go przytłoczyła, muzyk zmagał się z załamaniem nerwowym. Kiedy odszedł, rozpoczął karierę solową. W 2003 roku światło dzienne ujrzał jego debiutancki album, In Exile (z ang. na wygnaniu). Jak się później okazało, tytuł płyty był nie przypadkowy. Rok później udał się do klasztoru Wspólnoty św. Jana we Francji, gdzie przybrał imię John Paul Mary. Studiował tam filozofię oraz teologię. W 2010 roku postanowił opuścić mury klasztorne i powrócić do działalności artystycznej. 

Od tego czasu Paddy występował ze swoją rodziną jedynie okazjonalnie. Do dzisiaj prowadzi karierę solową. Jego czwarta, a zarazem ostatnia płyta, wydana w 2017 roku, okryła się w Niemczech platyną. Zarówno The Kelly Family, jak i Michael Patrick Kelly ogromną popularność zdobyli jednak nie tylko u naszych zachodnich sąsiadów, ale i w Polsce. 

Jak podaje portal Pudelek, jeden z najbardziej uwielbianych członków rodzinnej kapeli wystąpi w The Voice of Poland. Michael Patrick Kelly będzie gościem specjalnym jednego z odcinków programu, który wyemitowany zostanie w sobotę, 21 listopada. 42-letni wokalista zaprezentować ma swój najnowszy singiel, Beautiful Madness

Michael Patrick "Paddy" Kelly:

Michael Patrick Kelly, Paddy Kelly
Fot. Allstar/FD/Mary Evans Picture Library/East News

The Kelly Family: Angelo Kelly

Angelo Kelly urodził się w 1981 roku jako najmłodszy z gromadki dwunastu dzieci swoich rodziców. Pierwsze kroki na scenie stawiał już w wieku zaledwie dwóch lat. To właśnie on zaśpiewał w duecie ze swoim bratem, Paddym utwór An Angel, który przyniósł im sławę w latach 90. Angelo Kelly także komponował. Jest autorem jednego z największych przebojów zespołu, I Can't Help Myself. Utwór uplasował się na pierwszym miejscu listy przebojów dziesięciu europejskich krajów. Niekwestionowany hit muzyk napisał dla swojej ukochanej partnerki, a w przyszłości żony - Kiry. Po odejściu z zespołu, Angelo Kelly rozpoczął karierę solową. W 2006 roku wydał swój debiutancki album, I'm Ready. W skład jego zespołu aktualnie wchodzą jedynie członkowie rodziny. Kontynuując rodzinną tradycję, do współpracy zaprosił swoją żonę oraz dzieci. 

Angelo Kelly z córką:

Angelo Kelly
Fot. Andreas Lander/PAP/DPA

Fenomen The Kelly Family

Grupa The Kelly Family została założona w latach 70-tych przez małżeństwo - Barbarę Ann Kelly i Daniela Jerome Kelly oraz ich dzieci. Początkowo występowali na ulicy, w pubach i na sporadycznie organizowanych koncerty. Szybko zostali dostrzeżeni. Po wydaniu pierwszego singla David’s Song, wyjechali w trasę koncertową po Europie. Przełom nastąpił na początku lat 90. Albumy zaczęły sprzedawać się w milionowych nakładach, a repertuar  przypadł go gusty wielbicielom muzyki pop w Polsce, Niemczech, Holandii, Hiszpanii czy też na terenie Europy Wschodniej. Członkowie rodzinnego zespołu byli samowystarczalni. Pełnili funkcję zarówno swoich menedżerów, jak i producentów, zajmowali się sprawami technicznymi, pisali teksty piosenek i komponowali muzykę. Od 1979 do 2005 wydali 23 studyjne albumy. W kolejnych latach większość kluczowych członków rodzinnego zespołu podążyła własną ścieżką i rozpoczęła kariery solowe. The Kelly Family zawiesił działalność w 2008 roku. 

Nie był to jednak ich koniec. Na przestrzeni następnej dekady okazjonalnie występowali w oryginalnym składzie. Natomiast w 2017 roku The Kelly Family oficjalnie wznowili swoją działalność. W rodzinnym gronie powrócili do studia, a owocem wspólnej pracy była wydana trzy lata temu płyta We Got Love. Do zespołu nie powróciło jedynie trzech członków, w tym Paddy. Michael Patrick Kelly wciąż skupia się na karierze solowej. Od czasu do czasu robi jednak wyjątek i nadal okazjonalnie pojawia się na scenie ze swoją rodziną.

The Kelly Family w 2017 roku: 

The Kelly Family
Fot. Jan Woitas/PAP/DPA

The Kelly Family w 1997 roku:

The Kelly Family
Fot. ANTONIO BAT/PAP/EPA

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.