Katarzyna Piątkowska 27 listopada 2017 19:00
1/11
Lista najbogatszych Polaków przed czterdziestką - Dominika Kulczyk, Sebastian Kulczyk, Ewa Chodakowska, Piotr Szulczewski
Copyright @east news
1/11

To, że Dominika Kulczyk i jej brat Sebastian otwierają listę czterdziestu najbogatszych Polaków przed czterdziestką nie dziwi nikogo. Przecież odziedziczyli majątek po najbogatszym Polaku Janie Kulczyku, który zmarł 29 lipca 2015 roku. Tygodnik Wprost, który opublikował tę listę zaznaczył, że wspólnie rodzeństwo znalazło się na niej ostatni raz, bo Dominika Kulczyk w tym roku skończyła 40 lat.
Najmłodszą polską milionerką jest Victoria Wejchert (córka zmarłego osiem lat temu Jana Wejcherta), a milionerem syn Mariusza Łukasiewicza, założyciela Lukas Banku, Edgar Łukasiewicz. Na liście znajduje się też były mąż Dominiki Kulczyk, Jan Lubomirski–Lanckoroński.

Zobacz też: Wejchert, Kulczyk i... Oto najbogatsze Polki 2017 roku według WPROST

 

Bogaci sportowcy

Myliłby się ten, kto by sądził, że znajdą się na liście sami biznesmeni. Owszem, jest ich tu kilku, ale są też sportowcy - Robert Lewandowski, Marcin Gortat, Agnieszka Radwańska i Ewa Chodakowska. Tygodnik zapowiada, że w przyszłości wyścig pomiędzy paniami od fitnessu i zdrowego odżywiania może być bardzo pasjonujący.

Na liście znajduje się też… śpiewaczka operowa Joanna Jakubas. Nie, 52 milionów złotych nie zarobiła na śpiewaniu. Ma udziały w Mennicy Polskiej, którą kontroluje jej ojciec.

 

Oto najbogatsi Polacy!

2/11
Dominika Kulczyk w niebieskiej sukience i Sebastian Kulczyk
Copyright @east news
2/11

Miejsce 1. Dominika Kulczyk i Sebastian Kulczyk, 15,3 mld zł.

Majątek odziedziczyli po tacie i mają więcej pieniędzy niż Donald Trump. Nawet oddzielnie znajdują się w czołówkach najbogatszych ludzi w Polsce.

3/11
Piotr Szulczewski na tle logo Wish
Copyright @materiały prasowe
3/11

Miejsce 2. Piotr Szulczewski, 3,4 mld zł.

W ciągu siedmiu lat stworzył biznes wyceniany na 8,5 mld dolarów. Uruchomił aplikację Wish, która jest czwartym najlepiej zarabiającym sklepem na świecie. Jeśli chcesz mieć torebkę jak Anna Lewandowska, ale za mniej pieniędzy skorzystaj z Wisha.

4/11
Victoria Wejchert
Copyright @east news
4/11

Miejsce 11. Victoria Wejchert, 297 mln zł.

Jest jedną z dziedziczek fortuny zgromadzonej przez jej ojca Jana Wejcherta. Jest najmłodszą polską milionerką. Odziedziczone pieniądze ulokowała w funduszu inwestycyjnym Capital36FIZ, którym zarządza wraz ze wspólnikami.

5/11
Jan Lubomirski–Lanckoroński
Copyright @Reporter
5/11

Miejsce 12. Jan Lubomirski-Lanckoroński, 271 mln zł.

Były mąż Dominiki Kulczyk jest jednym z największych inwestorów na rynku nieruchomości w Polsce.

6/11
Robert Lewandowski w czarnym golfie
Copyright @east news
6/11

Miejsce 12. Robert Lewandowski, 271 mln zł.

Jest najlepiej zarabiającym polskim sportowcem w historii. A zarabia nie tylko na graniu w piłkę nożną. Ma wiele biznesów i ma szansę zostać pierwszym sportowcem, który zarobi miliard złotych.

7/11
Agata Wejchert–Dworniak z mężem
Copyright @east news
7/11

Miejsce 14. Agata Wejchert-Dworniak, 270 mln zł.

Starsza córka zmarłego w 2009 roku Jana Wejcherta zajmuje najważniejsze stanowisko w zarządzie Wejchert Investments, spółki nadzorującej rodzinne interesy spoza holdingu ITI. Prowadzi ekskluzywną restaurację Amber Room, w siedzibie Polskiej Rady Biznesu.

8/11
Marcin Gortat
Copyright @east news
8/11

Miejsce 15. Marcin Gortat, 251 mln zł.

Jedyny Polak w amerykańskiej lidze NBA. Inwestuje w nieruchomości, na Wall Street, ma restaurację w Orlando. Mocno wspiera działalność charytatywną.

9/11
Agnieszka Radwańska
Copyright @east news
9/11

Miejsce 26. Agnieszka Radwańska, 96 mln zł.

Najlepsza polska tenisistka inwestuje w nieruchomości. Zarabia też na reklamach. 27 milionów zarobiła na kortach.

10/11
Joanna Jakubas śpiewa do mikrofonu
Copyright @east news
10/11

Miejsce 38. Joanna Jakubas, 52 mln zł.

Jest śpiewaczką operową, a jej majątek pochodzi z udziałów w Mennicy Polskiej.

11/11
Ewa Chodakowska
Copyright @east news
11/11

Miejsce 40. Ewa Chodakowska, 49 mln zł.

Jest jedną z niewielu kobiet w polskim biznesie, która zaczynała od zera. Sama zarobiła pieniądze, które pozwoliły jej znaleźć się na liście najbogatszych Polaków przed czterdziestką i na liście 50 najbogatszych Polek. Ma spółkę Bebio, która prowadzi sklep internetowy z książkami, płytami DVD, ubraniami, akcesoriami i sprzętem do fitnessu. Zarabia też na reklamach, sprzedaży własnych suplementów, diety i planów dietetycznych. Będzie też sprzedawać zdrowe przekąski.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…