Bartosz Obuchowicz, Katarzyna Sobczyńska, Katarzyna Obuchowicz, Warszawa, gala z okazji premiery „Bohemian Rhapsody”, 25.10.2018 rok
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News
HISTORIE MIŁOSNE

„To była miłość od pierwszego wejrzenia”. Oto historia Bartosza Obuchowicza i Katarzyny Sobczyńskiej 

„Moją największą dumą są trzy córki”, mówił aktor

Damian Brillowski 17 września 2022 18:51
Bartosz Obuchowicz, Katarzyna Sobczyńska, Katarzyna Obuchowicz, Warszawa, gala z okazji premiery „Bohemian Rhapsody”, 25.10.2018 rok
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Bartosz Obuchowicz zdobył sympatię widzów jako Tomek Burski w serial „Na dobre i na złe”. Niejedno damskie serce zabiło mocniej na widok aktora w szpitalnym kitlu. Tymczasem on znalazł miłość swojego życia na wyścigach samochodowych. „Od razu wiedziałem, że to ta dziewczyna. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, czy na całe życie, bo tego na początku nikt nie wie. Ale szybko przekonałem się, że tak”, przyznał gwiazdor. Wesele urządzili w góralskich stylu. W tym roku mija 14 lat odkąd aktor poślubił terapeutkę Katarzynę Sobczyńską. Para doczekała się trzech wspaniałych córek: Marianny, Marceliny i Michaliny. Oto historia miłości Bartosza Obuchowicza i jego żony Katarzyny. 

Bartosz Obuchowicz. Był gwiazdą „Na dobre i na złe"

Bartosz Obuchowicz przyszedł na świat 3 marca 1982 roku. Serca widzów skradł rolą niepokornego Tomka Burskiego w serialu „Na dobre i na złe”. Na planie towarzyszyli mu m.in. Małgorzata Foremniak oraz Artur Żmijewski, którzy wcielali się w jego serialowych rodziców. Mimo że od wielu lat nie gra już w popularnej produkcji, nadal cieszy się ogromną sympatią widzów. W życiu prywatnym aktor nie miał jednak nic wspólnego ze szpitalnym kitlem. Od małego z wielkim zapałem interesował się sportami ekstremalnymi. To właśnie dzięki nim poznał swoją przyszłą żonę. 

Jedną z pasji aktora był snowboard. Gdy tylko miał okazję chwytał za deskę snowboardową i szusować po górskich stokach. Jak się okazało sport ten był równie ekscytujący, co niebezpieczny. To właśnie na stoku Bartosz Obuchowicz dwukrotnie doznał poważnego urazu kręgosłupa. Te doświadczenia sprawiły, że przewartościował swoje życie i postanowił dokonać pewnej zmiany. Na pewien czas odciął się od snowboardu, ale miłość do ekstremalnych sportów nie dała o sobie zapomnieć. Nie chcąc wracać na stok zainteresował się wyścigami samochodowymi. Brał udział m.in. w Mistrzostwach Polski Rallycross i Volkswagen Castrol Cup.

Czytaj także:  Burzliwa miłość Małgorzaty Pieczyńskiej. Mąż sprowadził do domu kochankę i ogłosił, że to jego przyszła żona!

Bartosz Obuchowicz, Katarzyna Sobczyńska,2010.09.04 WARSZAWA REDBULL AS W KARCIE
Fot. Michal WARGIN/East News

Bartosz Obuchowicz, Katarzyna Sobczyńska,2010.09.04 WARSZAWA REDBULL AS W KARCIE
Fot. Michal WARGIN/East News

Bartosz Obuchowicz, Katarzyna Sobczyńska, Warszawa, 04.09.2010 rok 

Bartosz Obuchowicz i Katarzyna Sobczyńska. Historia miłości

W 2005 roku, dzięki nowej pasji gwiazdor poznał fotomodelkę i studentkę psychologii Katarzynę Sobczyńską. „Z Kasią poznał mnie kolega z wyścigów. Myślę, że to była miłość od pierwszego wejrzenia. Od razu wiedziałem, że to ta dziewczyna. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, czy na całe życie, bo tego na początku nikt nie wie. Ale szybko przekonałem się, że tak”, opowiadał w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. 

Szybko okazało się, że młodych łączy nie tylko wspólna pasja do samochodów, ale również ognisty temperament i zwariowane poczucie humoru. Para poznała się w 2005 roku, a już rok później doczekali się pierwszego dziecka. Na świat przyszła ich córka Marianna. Aktor miał wówczas 24 lata. Jednak nie bał się nowej roli. „Byłem przygotowany na ojcostwo, to zawsze gdzieś we mnie było”, przyznał w wywiadzie dla „Rewii”, po czym dodał: „zawsze powtarzam, że najpierw dobrze jest się wyszaleć, a potem zakładać rodzinę. Bo to duża odpowiedzialność”. 

W 2007 roku Bartosz Obuchowicz zgodził się na udział w piątej edycji „Tańca z gwiazdami” emitowanego wówczas na antenie TVN. W jednym z wywiadów zdradził, że decyzja o uczestnictwie w tanecznym show wywołała u jego życiowej partnerki mnóstwo lęków. „Bała się tego, że naszym życiem zawładną tabloidy, że zaczną wypisywać bzdury o jakichś moich wymyślonych romansach czy szaleństwach. Ale bez obaw, mamy z Kaśką do siebie tyle zaufania, że ta kwestia w ogóle nie wchodzi w grę. Balangować też nie zamierzam, bo zamiast na imprezę, wolę szybko wrócić do dziecka”, podkreślał aktor. 

Czytaj także: Zawsze stoją za sobą murem. Oto niezwykła historia miłości Moniki i Roberta Janowskich

Kinga Jurecka, Bartosz Obuchowicz, Taniec z gwiazdami,2007
Fot. Kurnikowski/AKPA

Kinga Jurecka, Bartosz Obuchowicz, Taniec z gwiazdami, 2007 rok

Bartosz Obuchowicz, Katarzyna Sobczyńska, córka Marianna, Karpacz, 12.04.2007 rok
Fot. Niemiec/AKPA

Bartosz Obuchowicz, Katarzyna Sobczyńska, córka Marianna, Karpacz, 12.04.2007 rok

Ślub Bartosza Obuchowicza i Katarzyny Sobczyńskiej 

Bartosz Obuchowicz i Katarzyna Sobczyńska stanęli na ślubnym kobiercu 6 września 2008 roku. Uroczystości zaplanowali w najdrobniejszych szczegółach. Chcieli ten dzień spędzić z dala od miejskiego zgiełku i paparazzi. Dlatego jako miejsce ceremonii ślubnej wybrali kościół pw. Naszego Zbawiciela, zwany potocznie świątynią Wang w Karpaczu w Karkonoszach. Drewniany kościół należy do najstarszych w Polsce, a został przeniesiony w XIX wieku z Norwegii. 

Wśród gości weselnych nie brakowało gwiazd. Według informacji „Faktu” świadkiem pana młodego został aktor Mikołaj Krawczyk, który na ślub przyszedł w towarzystwie swojej ówczesnej dziewczyny Anety Zając. Po ceremonii kościelnej wszyscy zaproszeni goście wraz z parą młodą wybrali się do karczmy „Chaty Karkonoskiej”, aby przy dźwiękach góralskiej muzyki bawić się na weselu do białego rana. 

Czytaj także: Poznali się całkiem przypadkiem... Oto historia miłości Aleksandry Kwaśniewskiej i Kuby Badacha

Bartosz Obuchowicz, Katarzyna Sobczyńska, WARSZAWA 03.08.2010 BANKIET Z OKAZJI ZAKONCZENIA ZDJEC DO SERIALU CZAS HONORU
Fot. VIPHOTO/East News
Bartosz Obuchowicz, Katarzyna Sobczyńska, Bankiet z okazji zakończenia zdjęć do serialu "Czas honoru", Warszawa, 03.08.2010 rok

Bartosz Obuchowicz z żoną, Katarzyną
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Bartosz Obuchowicz, Katarzyna Sobczyńska, premiera filmu "Bohemian Rhapsody", Warszawa, 25.10.2018 rok

Bartosz Obuchowicz i Katarzyna Sobczyńska wychowują trzy córki

Bartosz Obuchowicz i Katarzyna Sobczyńska świętowali w tym roku 14. rocznicę ślubu. W międzyczasie doczekali się trzech córek. Najstarsza Marianna miała okazję uczestniczyć w ślubie rodziców, gdyż przyszła na świat w 2006 roku, czyli dwa lata przed ślubną ceremonią. W 2009 roku małżeństwo powitało drugą córkę Marcelinę, a w 2017 roku trzecią córkę Michalinę. Podczas nadawania imion małżonkowie wprowadzili pewną tradycję, otóż wszystkim córkom nadali imiona na literę „M”. 

Bartosz Obuchowicz był obecny przy narodzinach każdej pociechy. W wywiadach często podkreśla: „Moją największą dumą są trzy córki”. Trzeba przyznać, że jako tata powodów do dumy ma sporo. Marianna poszła w ślady ojca i sama została artystką. Przyjemność sprawia jej dubbingowanie filmów i bajek. Ponadto gra na saksofonie. Marcelina zaś odziedziczyła w genach pasję do sportów. Na co dzień uprawia akrobatykę i bardzo dobrze jeździ na deskorolce. 

Dziś to dzieci stanowią priorytet w życiu aktora, zaś sporty ekstremalne, które do niedawna pochłaniały większość jego czasu, musiały ustąpić miejsca tacierzyństwu. „Dzieci nie przeszkadzają mi w niczym, choć wyścigi zeszły na drugi plan. Nie mam już tyle wolnego czasu. Poza tym to drogi sport. Teraz, choć bywam zmęczony, lubię przez chwilę porozmawiać z dziećmi, pocałować na dobranoc, a najmłodszej pociesze zaśpiewać kołysankę do snu”, zwierzył się w jednym z wywiadów.

Dla Bartosza Obuchowicza największym wsparciem w wychowaniu córek jest żona Katarzyna Sobczyńska, która na co dzień pracuje jako psycholog szkolny i terapeutka, oraz uczy języka angielskiego w przedszkolach. Aktor nie ukrywa, że przy wychowaniu dzieci, małżonkom pomaga również babcia. Cała rodzina wspólnie dba, aby dziewczynki znały trzy magiczne słowa takie jak: „proszę”, „przepraszam”, „dziękuję”. Dokładają też wszelkich starań, aby wyrosły na kobiety mądre i wrażliwe. Dumny ojciec chciałby nauczyć córki „przede wszystkim jak ważne są miłość, pielęgnowanie tradycji i podtrzymywanie więzi rodzinnych”. Twierdzi, że „do dzieci trzeba być bardzo cierpliwym i wyrozumiałym, to cały sekret wychowania”.  

Czytaj także:  Agnieszka Hyży szczerze o trudach macierzyństwa: „Nie jest lekko. Początki były nawet łatwiejsze niż teraz”

Bartosz Obuchowicz, Katarzyna Sobczyńska,Warszawa 5.03.2019 Uroczysta premiera filmu Cale szczescie
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Bartosz Obuchowicz, Katarzyna Sobczyńska, Uroczysta premiera filmu "Cale szczescie", Warszawa 5.03.2019 rok

Bartosz Obuchowicz z żoną, Katarzyną, 2019 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Bartosz Obuchowicz, Katarzyna Sobczyńska, Premiera filmu "Underdog", Warszawa, 8.01.2019 rok

Bartosz Obuchowicz, Katarzyna Sobczyńska, córki, dzieci, premiera bajki
Fot. Niemiec/AKPA

Bartosz Obuchowicz i Katarzyna Sobczyńska z córkami i ich koleżanką, premiera bajki "Rodzina Addamsów", Warszawa, 16 październik 2019 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.