KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Na ostatnich zdjęciach księżna Diana wyglądała na szczęśliwą. Nic nie zapowiadało tragedii...

Ten dzień na zawsze odmienił rodzinę Windsorów

Gabriela Czernecka 12 lutego 2022 16:12

Dzisiaj o śmierci księżnej Diany i jej ukochanego, Dodi Al-Fayeda, krążą teorie spiskowe. Za wypadek obwiniano brytyjskie służby, później księcia Filipa, księcia Karola, a nawet... samą królową Elżbietę II. Ostatnie zdjęcia królowej ludzkich serc zarejestrowała kamera w windzie w hotelu Ritz, kiedy Lady Di opuszczała go wraz z Dodim. Przyglądając się tym fotografiom trudno sobie wyobrazić tragedię, jaka rozegrała się w niedługim czasie...

Ostatnie zdjęcia księżnej Diany 

Dodi Al-Fayed i księżna Diana spotkali się w idealnym dla siebie czasie. On za wszelką cenę chciał zrobić coś, co zyskałoby aprobatę ojca. Ona odrzucona przez brytyjską monarchię po niespełnionej miłości szukała pocieszenia i poczucia bezpieczeństwa. Dodi był jednak wtedy zaręczony z modelką Kelly Fisher. Wydawało się, że syn miliardera w końcu zacznie żyć na własny rachunek, ale mężczyzna stanął przed wyborem – albo zyska wolność u boku modelki, albo zgodnie z oczekiwaniami ojca zwiąże się z Dianą. Szybko okazało się, że chęć zyskania aprobaty ojca jest silniejsza - kilka dni później świat obiegły zdjęcia Dodiego i Diany świetnie bawiących się na jachcie w Sant Tropez.

Jak widać, Dodi dokonał decyzji. Podobno w ostatni dzień sierpnia Dodi po raz pierwszy sprzeciwił się ojcu. Gdy przed hotelem „Ritz” zgromadził się tłum fanów i reporterów, wpadł w panikę. Wraz z Dianą mieli uciec tylnym wyjściem, ale to nie było objęte planem. Podobno ochroniarze chcieli wówczas zadzwonić do ojca Dodiego, by przedstawić mu dalszy plan działania, ale kilka dni po wypadku dowódca ochrony Fayeda powiedział, że Dodi już załatwił to z ojcem: „Stwierdził, że nie ma takiej potrzeby, bo pan Mohammed już wyraził zgodę”.

Zobacz: Płomienny romans, gorąca miłość, prawdziwa przyjaźń. Czy Dodi Al-Fayed i księżna Diana byli parą?

Ostatnie chwile księżnej Diany

31 sierpnia 1997 roku fani brytyjskiej rodziny królewskiej wstrzymali oddech. Tragiczny wypadek samochodowy, w którym w 1997 roku zginęła księżna Diana wstrząsnął nie tylko Wielką Brytanią i fanami brytyjskiej rodziny królewskiej, ale niemal całym światem. Od samego początku snuto teorie spiskowe na temat tego, co się wydarzyło - obwiniano nawet królową i księcia Karola o to, że posunęli się do tego, by w ten sposób pozbyć się kobiety, która sprawia im tak wiele problemów. 

Ostatnie zdjęcia Diany pokazują jednak, że była w świetnym humorze. Z Dodim zjedli w Hotelu Ritz w Paryżu uroczystą kolację. Zgromadzony przed hotelem tłum fanów sprawił, że para zdecydowała się uciec z należącego do ojca Al-Fayeda hotelu, do ich prywatnego apartamentu przy ulicy Arsène Houssaye, ale nie da się nie zauważyć, że uśmiech nie schodził im z twarzy. Nic nie zapowiadało tej tragedii...  

Zobacz również: Miała 36 lat, osierociła synów i pogrążyła w żałobie miliony. Tak wyglądało życie Diany

20. rocznica śmierci księżnej Diany. Jakie były kulisy jej śmierci i pogrzebu?
Fot. East News

Ostatnie zdjęcia księżnej Diany
Fot. East News

Ostatnie zdjęcia księżnej Diany
Fot. ABACA/EAST NEWS

Ostatnie zdjęcia księżnej Diany
Fot. SplashNews/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.