OSCARY 2018

Oscary 2018: Kształt wody Guillermo del Toro najlepszym filmem!

Czy zasłużenie otrzymał statuetkę?

Gabriela Czernecka 5 marca 2018 06:30

O tym filmie mówią wszyscy! „Kształt wody” Guillermo del Toro został nagrodzony Złotym Lwem na festiwalu filmowym w Wenecji 2017 oraz był najczęściej nominowany do Złotych Globów, zaś w wyścigu o najważniejszą nagrodę otrzymał aż 13 nominacji. Koniec końców „Kształt wody” otrzymał cztery statuetki, w tym tę najważniejszą, za najlepszy film.

Oscary 2018: „Kształt wody” Guillermo del Toro najlepszym filmem

„Kształt wody” Guillermo del Toro z z Oscarem dla najlepszego filmu! Guilerma del Toro nie trzeba przedstawiać. Na jego koncie znajdują się takie produkcje, jak „Cronos”, „Labirynt Fauna” czy „Nie bój się ciemności”. Choć wiele jego produkcji podbiło serca widzów na całym świecie, to jednak sam reżyser przyznaje, że jego najnowsze dzieło „Kształt wody”, skradło jego serce. 

„Żaden film nie jest mi tak bliski i to właśnie z niego jestem najbardziej dumny. To niesamowite uczucie - widziałem go już 190 milionów razy i wciąż płaczę przez trzy lub cztery minuty. Tę produkcję można nazwać bajką na niespokojne czasy, gdyż jest lekiem dla współczesnego świata, gdzie co dzień budzimy się z coraz gorszymi wieściami”, mówi.

W obsadzie najnowszej produkcji Guillerma podziwiamy m.in. Sally Hawkins, Richarda Jenkinsa, Douga Jonesa, Michaela Shannona, Michaela Stuhlbarga i Octavię Spencer.

O czym jest film Kształt wody?

Kształt wody to tzw. baśń dla dorosłych. Jak promuje się tę historię w kinach? „Akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa (nominowana do Oscara Sally Hawkins) wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym.

Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą (nagrodzona Oscarem Octavia Spencer), odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata”, głosi nota.

Oscary 2018 dla filmu „Kształt wody” Guillermo del Toro

Film reżysera otrzymał cztery Oscary spośród 13 kategorii, w których był nominowany. Został uhonorowany statuetką m.in. dla najlepszego filmu, najlepszego reżysera, najlepszą muzykę oryginalną oraz najlepszą scenografię. Choć opinie na jego temat są podzielone, z pewnością dzisiaj zarówno obsada, jak i twórcy „Kształtu wody” mają sporo powodów do świętowania! 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.