kate william dzieci slub
Fot. Dan Kitwood / Staff / Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Oni już tak nie wyglądają! Dzieci ze ślubnego portretu Kate i Williama są już prawie pełnoletnie

Jak się zmieniły i co dziś robią?

Aleksandra Andrzejak 29 kwietnia 2021 17:57
kate william dzieci slub
Fot. Dan Kitwood / Staff / Getty Images

Książę William i księżna Kate świętują 10. rocznicę ślubu. Podczas ich ceremonii zaślubin towarzyszyły im małe druhny i kilkuletni drużbowie. Jak potoczyły się losy królewskich dzieciaków?

Książę William i księżna Kate: ślub

Książę William i księżna Kate pobrali się 29 kwietnia 2011 roku w Opactwie Westminster. Ich ślub był wydarzeniem medialnym, a oczy całego świata skierowane były na nowożeńców. Transmisję ceremonii oglądało ponad 2 miliardy osób z całego świata. Do kaplicy zostało zaproszonych aż 1900 gości, a na przyjęcie, które odbyło się w Pałacu Buckingham, przybyło 600 zaproszonych osób. Dzień ich ślubu był w kraju dniem wolnym od pracy. 

Zobacz także: Wielka Brytania. Tak księżna Kate i książę William obchodzą 10. rocznicę ślubu!

druzba slub royals
Fot. Anwar Hussein / Contributor / Getty Images

Lady Ludwika, Grace Van Custem, Lady Margarita Armstrong-Jones i młoda para, 2011

Podczas ich ceremonii zaślubin młodej parze towarzyszyły małe druhny i kilkuletni drużbowie. Dzieci są już prawie pełnoletnie. Jak potoczyły się ich losy?

Książę William i księżna Kate: drużba

Na ślubie księcia Williama i księżnej Kate jedną z dziewczynek w białej sukience była mała Lady Louise Windsor, córka księcia Edwarda. Ostatnio zrobiło się o niej głośno, ponieważ to właśnie ona ma odziedziczyć wyjątkowy spadek po zmarłym niedawno księciu Filipie. Łączyła ich pasja do koni. W dniu ślubu swojego kuzyna miała 7 lat. Ludwika zajmuje 14. miejsce w kolejce do tronu.

Zobacz także: Wielka Brytania. To ona odziedziczy wyjątkowy spadek po księciu Filipie

la ludwika spadek po filipie
Fot. WPA Pool/Getty Images Entertainment

Młodej parze towarzyszyła również Lady Margarita Armstrong-Jones. To córka hrabiego i hrabiny Snowdon i jedyna wnuczka księżniczki Małgorzaty. Dziewczyna ma obecnie 18 lat. Interesuje się modą. Pojawiła się nawet na pokazie marki Dior.

dziecko druzba slub william kate
Fot. Karwai Tang / Contributor / East News

Najmłodsza wśród dziewczynek była wówczas 3-letnia Elisa Lopes, jednak podczas ceremonii miała bardzo ważną rolę. Sypała kwiatki. Elisa jest wnuczką księżnej Kornwalii i jej byłego męża Andrew Parker-Bowelsa. Obecnie ma 13 lat.

29 kwietnia 2011 roku młodej parze towarzyszyła także chrześnica księcia Williama - Grace Van Custem. Jest córką przyjaciela królewskiej pary. 

Książę William także miał tamtego dnia wspaniałych drużbów. Jednym z nich był William Lowther-Pinkerton. To syn byłego doradcy Kate i Williama – Jamiego Lowther-Pinkertona. Mimo, że ich drogi zawodowe rozeszły się w 2013 roku, książęca para nadal utrzymuje z nim ciepłe relacje. 10-letni wtedy chłopiec niestety nie posiada oficjalnego konta w serwisach społecznościowych i nie pokazuje się publicznie. 

william i kate dzeci portret slub
Fot. Dan Kitwood / Staff / Getty Images

Tom Pettifer, 2011

dzieci slub william kate
Fot. Max Mumby/Indigo / Contributor / Getty Images

Tiggy Pettifer i Tom Pettifer, 2019

Księciu Williamowi w dniu ślubu towarzyszył także Tom Pettifer - syn Tiggy Legge-Bourke, czyli byłej niani księcia Harry’ego i Williama. Czy to nie wzruszające? 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…