Nie zabrakło m.in. Kamila Sipowicza i siostry zmarłej artystki

Rafał Kowalski 8 czerwca 2021 19:44

Pod koniec maja burmistrz warszawskiej dzielnicy Bielany przekazał ważną i radosną informację. „Mural Kory gotowy. Symboliczne odsłonięcie 8 czerwca w 70. rocznicę urodzin artystki. Wtedy też, przy budynku gdzie wykonano mural, posadzimy 320 krzewów róż", napisał polityk na swoim Facebooku i jak obiecał, tak zrobił. Dziś w towarzystwie bliskich i fanów artystki oficjalnie pokazano jej przepiękną podobiznę.

Mural z Korą w Warszawie – adres

Choć pierwszy mural z Korą można od kilku lat oglądać przy ul. Nowy Świat 18/20, to równie okazały i gustowny mural odsłonięto dziś przy ulicy Żeromskiego 44/50 (malunek jest od strony ul. Kleczewskiego). Dlaczego na takie wyróżnienie wybrano akurat warszawskie Bielany? To właśnie tu, przy ulicy Płatniczej, przez wiele lat mieszkała Kora. Z kolei posadzenie róż to nawiązanie do utworu zespołu Maanam o tytule Róża.

W podniosłym i wzruszającym wydarzeniu wzięły dziś udział władze dzielnicy Bielany, a także między innymi: Kamil Sipowicz, siostra Kory – Anna, Wojciech Mann z synem czy piosenkarka Ramona Rey.

ZOBACZ TEŻ: Kim są synowie Kory? Nie poszli w ślady artystki

Kamil Sipowicz o drugim muralu z Korą. Będzie trzeci?

Przy okazji odsłonięcia pracy artystycznej głos zabrał wieloletni ukochany Kory. „Dziękuję Warszawie, że pamięta o Korze. Muzyka Kory jest nadal aktualna, wielu twórców nawiązuje do niej. Najważniejsze dla artysty jest to, że jego sztuka żyje”, podkreślał Kamil Sipowicz, który wziął też udział w sadzeniu róż dla zmarłej partnerki.

Co ciekawe wśród tłumu pojawiły się głosy o tym, że jest pomysł na trzeci warszawski mural z Olgą Jackowską. Miałby on powstać na 71. urodziny artystki i przedstawiać ją w młodości… Dobry pomysł?

Na razie zachęcamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszej uroczystości. 

1/6
Kora mural, Bielany
Copyright @Zbyszek Kaczmarek/REPORTER
1/6

Fani ocenili efekt końcowy pracy jako zachwycający

2/6
Kora mural, Wojciech Mann
Copyright @Zbyszek Kaczmarek/REPORTER
2/6

Odsłonięciu muralu przyglądał się Wojciech Mann

3/6
Anna Kubczak - siostra Kory i Kamil Sipowicz
Copyright @Zbyszek Kaczmarek/REPORTER
3/6

Pojawili się też Anna Kubczak - siostra Kory oraz Kamil Sipowicz

4/6
Kamil Sipowicz, drugi mural z Korą
Copyright @Piotr Molecki/East News
4/6

Ukochany zmarłej w 2018 roku artystki sadził dla niej krzewy różane

5/6
Kora mural, Ramona Rey
Copyright @Piotr Molecki/East News
5/6

Z kolei Ramona Rey śpiewała piosenki Kory

6/6
Kora mural, fani na Bemowie podczas odsłonięcia
Copyright @Zbyszek Kaczmarek/REPORTER
6/6

Dopisali też fani, których cała uroczystość mocno wzruszyła

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.