Chrzest księcia Louisa, księżna Kate
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

To nagranie to dowód na to, że Kate za wszelką cenę chroni wizerunek księcia Louisa!

Zrobiono je, gdy mały książę miał sześć miesięcy

Gabriela Czernecka 2 grudnia 2018 11:36
Chrzest księcia Louisa, księżna Kate
Fot. Getty Images

Wizerunek księcia Louisa jest bodaj jedną z najpilniej strzeżonych rzeczy w rodzinie królewskiej w ostatnim czasie. O ile książę George i księżniczka Charlotte zachwycali opinię publiczną wizerunkiem na oficjalnych fotografiach i wystąpieniami podczas oficjalnych wyjść u boku rodziców, o tyle najmłodsze dziecko Kate i Williama trzymane jest z dala od mediów i fotoreporterów. Wszystko wskazuje na to, że książęca para Cambridge celowo rzadko pokazuje swojego najmłodszego potomka. To nagranie jest tego dowodem!

Nowe zdjęcia księcia Louisa na urodziny księcia Karola

Książę Louis, najmłodsze dziecko Kate i Williama, rzadko pokazywany jest publicznie. Od narodzin, które miały miejsce 23 kwietnia 2018, pojawił się zaledwie na swoim chrzcie, który odbył się 9 lipca.  Wcześniej mieliśmy okazję podziwiać dwa jego zdjęcia, opublikowane dwa tygodnie po narodzinach, a później właśnie oficjalne fotografie z chrztu

Po tym książę Cambridge na długi czas zniknął z medialnych publikacji. Na jego temat pojawiła się jedynie wzmianka, dotycząca tego, że uczestniczył w prywatnym przyjęciu z okazji piątych urodzin księcia George'a. Na początku października rodzinę Kate i Williama mieliśmy okazje podziwiać na ślubie księżniczki Eugenii, ale u boku księcia George'a i księżniczki Charlotte znów zabrakło księcia Louisa. Tego dnia, jak podawały brytyjskie media, został z nianią w domu. 

Nowe nagranie księcia Louisa

Na najnowsze fotografie księcia Louisa musieliśmy poczekać aż do 70. urodzin księcia Karola . Opublikowano wówczas serię wyjątkowych zdjęć następcy brytyjskiego tronu z malutkim księciem. Mimo tego co niektórzy zastanawiają się, dlaczego książęca para Cambridge tak bardzo chroni wizerunek swojego najmłodszego dziecka. Nagranie, które udostępniono na Twitterze jest tego dowodem. To na nim William i Kate wysiadają z helikoptera. Na rękach księżnej dostrzegamy małego księcia, ale czujna matka, zauważając zgromadzonych fanów, zasłania buzię synka.

Nie da się nie zauważyć, że Kate i William nieco zmienili strategię, jeśli chodzi o upublicznianie wizerunku swoich pociech. Para od jakiegoś czasu ogranicza tego rodzaju publikacje. Stąd na przykład, z okazji trzecich urodzin księżniczki na oficjalnym profilu Pałacu Kensington na Twitterze pojawiły się życzenia dla Charlotte, ale zamieszczono przy nich stare zdjęcie, zrobione dziewczynce z okazji rozpoczęcia nauki w przedszkolu. William i Kate nie chcą wykorzystywać wizerunku swoich dzieci. Książę George jako trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu automatycznie stał się osobą publiczną, podobnie jak Charlotte, która jest czwarta w kolejce do brytyjskiego tronu.

Książę Louis zajmuje dopiero piąte miejsce w sukcesji, dla wielu mało prawdopodobne jest, że kiedykolwiek zostanie królem, stąd rodzice starają się już od małego chronić jego wizerunek. Dzięki temu łatwiej będzie mu w przyszłości wieść życie z dala od pałacowego zgiełku i medialnego zainteresowania. Ciekawa strategia, prawda?  

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?