EN_01477546_0686, królowa Elżbieta II
Fot. STEVE PARSONS/AFP/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Nowe informacje o stanie zdrowia królowej Elżbiety II. Co przekazał Pałac Buckingham?

Jak czuje się monarchini?

Olga Figaszewska 30 października 2021 15:12
EN_01477546_0686, królowa Elżbieta II
Fot. STEVE PARSONS/AFP/East News

Zagraniczne media od kilku dni publikują niepokojące informacje na temat stanu zdrowia królowej Elżbiety II. Monarchini w ostatnim czasie nie pojawia się publicznie. Zrezygnowała z podróży do Irlandii Północnej i nie wzięła udziału w szczycie klimatycznym ONZ w Glasgow. Lekarze zalecają jej odpoczynek. Czy królowa dostosuje się do ich rad? Pałac wydał kolejne oświadczenie.

Stan zdrowia królowej Elżbiety II: odwołane spotkania, pobyt w szpitalu

Co dzieje się z królową Elżbietą II? Fani brytyjskiej monarchii martwią się o 95-letnią monarchinię, zwłaszcza, że ostatnie doniesienia nie były zbyt optymistyczne. Zdaniem medyków królowa powinna zwolnić tempo i skupić się na swoim zdrowiu. Niedawno Elżbieta II trafiła o szpitala. Jednak rzecznik Pałacu Buckingham uspokajał, że monarchinię zmusiły do tego badania kontrolne. „Po zaleceniu lekarza, aby odpoczywać przez kilka dni, królowa w środowe popołudnie pojechała do szpitala w celu przeprowadzenia wstępnych badań”, relacjonowano.

Elżbieta II odwołała oficjalne spotkania, wyznaczyła swoich zastępców i powróciła do pracy zdalnej. Na szczycie w Glasgow reprezentowali ją książę Karol wraz z ukochaną żoną, Camillą, a także książę William z księżną Kate. „Jej Królewska Mość z żalem podjęła decyzję, że nie pojedzie już do Glasgow, aby wziąć udział w wieczornym przyjęciu na COP26 w poniedziałek, 1 listopada. Jej Królewska Mość jest rozczarowana, że nie będzie uczestniczyć w przyjęciu, ale przekaże przesłanie do zgromadzonych delegatów za pośrednictwem nagranej wiadomości wideo”, przekazano.

Zobacz też: Był zwolennikiem zdrad i teorii o ufo. Nieznane oblicze męża królowej

 

Lekarze zalecili królowej Elżbiecie II odpoczynek

Królowa wykonuje obecnie jedynie te obowiązki, które nie są dla niej zbyt bardzo obciążające. Królowa jest pod stałą opieką lekarzy i nie opuszcza jej dobry humor. „Po otrzymaniu zalecenia, aby odpocząć, królowa podjęła lekkie obowiązki na zamku Windsor”, podkreślano.

Jak podał Sky News, królowa nie pojawi się też 13 listopada na uroczystościach Festiwalu Pamięci w Royal Albert Hall. Elżbieta II, która do tej pory nie praktycznie nie opuszczała żadnych wydarzeń, całkowicie podporządkowała się zaleceniom lekarzy. Królowa będzie odpoczywała przez najbliższe dwa tygodnie. Z tego, co przekazał rzecznik Pałacu Buckingham wynika, że Elżbieta II zamierza pojawić się na Narodowym Nabożeństwie Pamięci, które odbędzie się w Niedzielę Pamięci, 14 listopada.

„Lekarze Jej Królewskiej Mości doradzili, że powinna kontynuować odpoczynek przez co najmniej następne dwa tygodnie. Lekarze poinformowali, że w tym czasie Jej Królewska Mość może nadal podejmować lekkie obowiązki związane z pracą za biurkiem, w tym również udzielać wirtualnych audiencji, ale nie może składać żadnych oficjalnych wizyt. Jej Królewska Mość żałuje, że oznacza to, iż nie będzie mogła uczestniczyć w Festiwalu Pamięci w sobotę 13 listopada. Pozostaje jednak stanowczym zamiarem Królowej, aby była obecna na Narodowym Nabożeństwie Pamięci w Niedzielę Pamięci, 14 listopada", wyjaśniono. 

Głos zabrał także premier Boris Johnson. „Rozmawiałem z Jej Wysokością w tym tygodniu, jak co tydzień i ona jest w bardzo dobrej formie. Musi tylko zastosować się do zaleceń lekarzy i trochę odpocząć. To jest najważniejsze. Jestem pewien, że cały kraj dobrze jej życzy", mówił. 

Życzymy dużo zdrowia!  

Źródło: Sku News, Wirtualna Polska, Onet.pl

Zobacz też: Wielka Brytania. Królowa Elżbieta II nie przyjęła nagrody. Uważa, że nie spełnia kryteriów

Królowa Elżbieta II
Fot. MAX-0355/Cover Images/East News

EN_01477583_0010, królowa Elżbieta II
Fot. Steve Parsons/WPA Pool/Shutterstock/Rex Features/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.