Agnieszka Dymecka
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Prokuratura bada okoliczności śmierci Agnieszki Dymeckiej!

Śledczy podejrzewają udział osób trzecich? 

Magazyn VIVA! 2 stycznia 2019 18:15
Agnieszka Dymecka
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

O śmierci Agnieszki Dymeckiej poinformowano kilka dni temu na Twitterze Poranek TVP Info.  Legendarna prezenterka pogody Telewizji Polskiej zmarła w wieku 51 lat. Początkowo podkreślano, że odeszła po długiej i ciężkiej chorobie. Jednak sprawą zainteresowała się prokuratura. Co wynika ze wstępnych ustaleń? 

Śledztwo w sprawie śmierci Agnieszki Dymeckiej 

Jak donosi Onet, organy śledcze zleciły sekcję zwłok. Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie zdecydowała o wszczęciu postępowania w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci dziennikarki. Czy śledczy podejrzewają udział osób trzecich?
 

„To jest robocza kwalifikacja, którą zawsze przyjmujemy w przypadku odnalezienia ciała osoby, która mieszkała sama. Musimy dokładnie ustalić okoliczności śmierci. To nie jest tak, że kogoś podejrzewamy”, podkreślił Łukasz Łapczyński, rzecznik prokuratury w rozmowie z Onetem.

Okazuje się, że dziennikarka nie miała od dłuższego czasu z nikim kontaktu, dlatego okoliczności śmierci powinny być gruntownie sprawdzone.  Wiele kwestii trzeba jeszcze wyjaśnić. 

„Jej ciało zostało znalezione 27 grudnia, ale lekarz stwierdził, że śmierć nastąpiła wcześniej”, dodaje rzecznik. Wkrótce ma również zostać przesłuchany brat pogodynki. To on jako pierwszy zaniepokoił się brakiem kontaktu z jej strony. 

Nie żyje Agnieszka Dymecka, legendarna prezenterka pogody w TVP
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

TAGI #śmierć

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?