królowa Elżbieta II
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Niepokojące wieści o stanie zdrowia Elżbiety II. Zarażona covid-19 królowa odwołała spotkania online

Jak się czuje?

Rafał Kowalski 22 lutego 2022 17:51
królowa Elżbieta II
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images

Kilka dni temu podano do wiadomości publicznej, że książę Karol został zarażony koronawirusem. Mąż Camilli Parker ma czuć się dobrze podobnie jak jego mama, która też ma covid-19. Królowa Elżbieta miała według pierwszych komunikatów nie odczuwać więcej, niż objawów zwykłego przeziębienia. Wiele osób zdziwiło się więc, że nagle 95-letnia monarchini odwołała spotkania online!

Królowa Elżbieta II przestaje pracować przez koronawirusa. Komentarz o jej stanie zdrowia

Przypomnijmy, że w miniony weekend Elżbieta II otrzymała pozytywny wynik testu na Covid-19. Poddanych zapewniano, że wirus nie wpłynął za bardzo na samopoczucie seniorki rodu Windsorów. „ Ma łagodne objawy podobne do przeziębienia, ale spodziewa się, że w nadchodzącym tygodniu będzie wykonywać lekkie obowiązki w Windsorze. Będzie otrzymywać pomoc medyczną i postępować zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi wytycznymi”, napisano na stronie Pałacu Buckingham.

Teraz z tego samego miejsca nadeszły niepokojące wiadomości o tym, że królowa nie weźmie w zaplanowanych na wtorek spotkaniach online, czyli takich, gdzie miała być obecna zdalnie. Czy jej stan się pogorszył?

Królewscy rzecznicy zapewniają, że absolutnie nie. „Z powodu, że Jej Wysokość wciąż doświadcza łagodnych objawów koronawirusa przypominających przeziębienie, postanowiła ona nie podejmować dziś zaplanowanych wirtualnych zobowiązań. Będzie jednak kontynuować wykonywanie lekkich obowiązków”, napisano w komunikacie zdobytym przez agencję AFP.

Zobacz też: Mark Phillips i księżniczka Anna doczekali się dwójki dzieci. Dlaczego ich małżeństwo nie przetrwało?

Elżbieta II
Fot. Dan Kitwood - WPA Pool /Getty Images

Obchody 70-lecia panowania królowej Wielkiej Brytanii. Czy weźmie udział w uroczystościach?

Mamy nadzieję, że słowa te potwierdzą się i szybko po zakończeniu izolacji zobaczymy Elżbietę II w dobrej kondycji i dużym uśmiechu. Rok 2022 to dla niej obchody 70. lat panowania na brytyjskim dworze.

Na szczęście wszystkie uroczystości zaplanowane są na czerwiec. „Platynowy jubileusz Jej Królewskiej Mości będzie prawdziwie historycznym momentem, który zasługuje na zapamiętanie. Z niecierpliwością czekamy na wyjątkowy, czterodniowy weekend jubileuszowy, podczas którego odbędzie się spektakularny, jedyny w swoim rodzaju pokaz, który łączy to, co najlepsze w brytyjskim przepychu ceremonialnym z najnowszą sztuką i technologią. Połączy on cały naród i Wspólnotę Narodów w hołdzie dla panowania Jej Królewskiej Mości", tak mówił brytyjski minister kultury, Oliver Dowden.

Monarchini odznaczy specjalnym medalem przedstawicieli sił zbrojnych, ratunkowych, służby więziennej, spędzi kilka dni z najbliższymi na Zamku Windsor oraz odbierze morze prezentów. Jednym z nich będzie… wyspa(!) – o czym pisaliśmy tutaj.

Życzymy mnóstwa zdrowia! 

CZYTAJ TEŻ: Holenderski książę zrezygnował z tronu dla ukochanej. Jan Friso po tragicznym wypadku zapadł w śpiączkę i nigdy się z niej nie wybudził

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.