Królowa Elżbieta II była w niebezpieczeństwie?
Fot. Rex Features/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Elżbieta II podupada na zdrowiu? Pałac Buckingham opublikował niepokojące zdjęcia

Za dwa dni minie 70 lat od ogłoszenia jej królową. Nadeszły pierwsze prezenty

Rafał Kowalski 5 lutego 2022 11:55
Królowa Elżbieta II była w niebezpieczeństwie?
Fot. Rex Features/East News

Królową Elżbietę II czekają w tym roku obchody Platynowego Jubileuszu. To nazwa święta, którego powodem jest aż 70 lat panowania monarchini na tronie. Piękne wydarzenie będzie pełne niespodzianek. O niektórych z nich wiadomo już teraz. Zanim jednak wszyscy poddani przenikną radością, na razie mają jeden powód do niepokoju…

Nowe, niepokojące zdjęcie Królowej Elżbiety II

Kilkanaście godzin temu na królewskim Instagramie opublikowano nowy post. Co w nim czytamy? „W tym roku królowa będzie obchodzić swój platynowy jubileusz, upamiętniając jej 70 lat panowania jako monarchini. Rozpoczynając obchody, Jej Wysokość obejrzała wybrane pocztówki, listy i dzieła sztuki wysłane do niej przez dzieci i innych członków naszego społeczeństwa z okazji tego i poprzednich Jubileuszy”, napisano. I faktycznie Elżbieta II ogląda na zaprezentowanej fotografii prace plastyczne najmłodszych.

Uwagę komentujących przykuło jednak co innego. Część dziennikarzy i internautów zmartwiła się, że założony przez królową złoty zegarek wisi jej na ręku. Ozdoba faktycznie nie jest dopasowana, a domyślając się, że pierwotnie pasowała na rękę 95-latki, wiele osób doszło do wniosku, że mocno ona schudła.

Czy to równa się upadek na zdrowiu? Na ten temat głośno zastanawia się m.in. Express.Co.Uk. „Niestety wydaje się, że w ostatnich miesiącach królowa straciła na wadze. Zegarek Jej Królewskiej Mości na jej nadgarstku zdaje się o wiele bardziej luźny, niż na zdjęciach wykonanych niecały rok temu”, czytamy na portalu.

Elżbieta II dziś

Elżbieta II rok temu - różnica w pozycji zegarka

Krolowa Elżbieta II, zegarek, 2021
Fot. Buckingham Palace via Getty Images via Getty Images

Pierwsze prezenty dla Elżbiety II

Drobne upominki ze zdjęć opublikowanych na Instagramie roztapiają serce. Elżbiecie II szczególnie spodobała się jedna z prac, którą już w 2002 roku nadesłał 9-letni wówczas Chris. Na laurce zamieścił on przepis na bycie Doskonałą Królową. W spisie składników wymienił między innymi kubek odwagi i odrobinę lojalności.

Jeśli zaś chodzi o o wiele droższe prezenty, to i takie będą czekać na Elżbietę II. W czerwcu ulicami Londynu przejdzie parada z 1400 żołnierzami, 200 końmi i 400 muzykami.

Także latem monarchini otrzyma… wyspę! I to w Australii. „Wyspa Aspen na jeziorze Canberra Burley Griffin, ojczyzna National Carillon, zostanie przemianowana na Queen Elisabeth II Island podczas specjalnego wydarzenia w czerwcu 2022 roku”, powiedział New Idea premier Scott Morrison. Dodał on też, że w jego kraju zostaną wypuszczone znaczki i monety pamiątkowe z wizerunkiem królowej.

Czy można wyobrazić sobie lepiej jakikolwiek jubileusz? Mamy ogromną nadzieję, że zdrowie Elżbiety II pozwoli jej wziąć udział we wszystkich zaplanowanych uroczystościach, a zagadka luźnego zegarka zostanie wyjaśniona. 

EN_01477546_0686, królowa Elżbieta II
Fot. STEVE PARSONS/AFP/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.