Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Niepokojące doniesienia o stanie zdrowia księcia Filipa. To dlatego wyszedł ze szpitala?

Zaskakująca teoria internautów!

Gabriela Czernecka 17 marca 2021 16:43
Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II
Fot. East News

Po miesięcznym pobycie w szpitalu książę Filip w końcu powrócił do domu. Mąż królowej dołączył do małżonki w zamku Windsor, gdzie będzie przechodził dalszą rekonwalescencję. Choć początkowo do szpitala książę trafił na kilka dni w ramach „środka zapobiegawczego”, to jego pobyt przedłużył się, a w jego trakcie FIlip przeszedł operację serca. We wtorek opuścił szpital, ale fani mają zaskakującą teorię, dlaczego...

Książę Filip opuścił szpital

Na tę wiadomość czekali wszyscy fani brytyjskiej rodziny królewskiej. Choć w ostatnich dniach w kontekście Windsorów głównie mówiło się o Meghan i Harry'm, którzy w rozmowie z Oprah Winfrey opowiedzieli o tym, jak wygląda dziś ich życie, to za kulisami toczyła się walka o powrót do zdrowia księcia Filipa. Gdy trafił do szpitala nikt nie przypuszczał, że spędzi tam tak dużo czasu.

Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II
Fot. East News

Mąż królowej Elżbiety II trafił do szpitala w połowie lutego. W oświadczeniu Pałacu Buckingham poinformowano, że książę trafił do placówki z powodów czysto profilaktycznych, a jego wizyta jest jedynie „środkiem zapobiegawczym”. Szybko zamieniła się jednak w długi miesięczny pobyt w klinice, w czasie którego książę przebył poważny zabieg serca. Okazało się, że książę Edynburga ma infekcję i wymaga profesjonalnego leczenia. Z uwagi na zaawansowany wiek księcia Filipa (ma 99 lat), brytyjska prasa wyraziła swoje zaniepokojenie jego stanem zdrowia. Lakoniczne komunikaty pałacu nie powstrzymywały fali spekulacji, że z księciem nie dzieje się najlepiej. 

Co dolegało mężowi królowej?

Głos zabrał najpierw książę William, a później hrabia Edward, którzy krótko przyznali, że książę czuje się dobrze, ale nie dopisuje mu humor, bo „nie przepada za szpitalami i bezczynnością”. Chwilę później świat obiegły zdjęcia, na którym książę Karol opuszczał szpital, odwiedzając FIlipa. Syn królowej nie krył łez i zaczęto podejrzewać, że stan zdrowia księcia FIlipa wciąż jest poważnyKsiężna Camilla, która odwiedzała wówczas ośrodek szczepień w Croydon, zapytana o stan zdrowia księcia Filipa powiedziała wprost, że „nieznacznie się poprawia”, choć „chwilami odczuwa ból”. Później oczy całego świata zwróciły się ku Meghan i Harry'emu i ich głośnemu wywiadowi. Dziś echa ich rozmowy powoli milkną i na pierwsze strony gazet znów powrócił stan zdrowia FIlipa. 

We wtorek, 16 marca, 99-letni książę Edynburga opuścił szpital limuzyną, a drogę do niej osłonięto parawanem. Książę do samochodu dostał się w asyście lekarzy. Wygląda na to, że królowa w końcu może odetchnąć z ulgą. Przez ostatni czas mocno martwiła się o zdrowie męża, bo w jego wieku każda infekcja może nieść za sobą tragiczne skutki. Fakt, że w czasie gdy książę przebywa w szpitalu opublikowano wywiad Harry’ego i Meghan, nie pomagał mężowi królowej w odzyskaniu sił. Na szczęście wczoraj radosna wiadomość została przekazana fanom rodziny królewskiej. Książę Filip wyszedł ze szpitala. W sieci pojawiła się jednak zaskakująca teoria, mówiąca, że nie bez powodu książę opuścił placówkę. O co chodzi? 

książę Filip 2021
Fot. Getty Images

Na Twitterze pojawiła się niepokojąca teoria mówiąca, że stan zdrowia księcia Filipa wciąż nie jest najlepszy, ale mężowi królowej pozwolono wrócić do pałacu, by tam w spokoju i zaciszu czterech ścian powoli wracał do siebie lub... spędzał ostatnie dni swojego życia. Jego stan zdrowia podobno wciąż nie jest najlepszy, ale mając u boku swą ukochaną żonę książę z pewnością lepiej będzie przechodził dolegliwości, z jakimi się zmaga.

książę Filip wyszedł ze szpitala
Fot. Getty Images

Przypomina się, że wyżsi rangą członkowie rodziny królewskiej zwykle... odchodzili w swoich posiadłościach. Król Jerzy VI zmarł 6 lutego 1952 roku w swojej posiadłości w Sandringham, Królowa Matka odeszła we śnie 30 marca 2002 roku w swojej posiadłości na zamku w Windsorze. Książę Windsoru (wcześniej Król Edward VIII, który abdykował) zmarł w Paryżu w ramionach swojej żony 29 maja 1972 roku. W sieci pojawiła się teoria, że mąż królowej nie ma ochoty ostatnich dni swojego życia leżeć przykuty do szpitalnego łóżka dlatego zdecydował się za wszelką cenę opuścić szpital i powrócić do zamku w Windsorze.

Mamy jednak nadzieję, że informacje o złym samopoczuciu księcia okażą się zwykłą plotką, a mąż królowej będzie mógł niebawem swoje setne urodziny, które przypadają na 10 czerwca, świętować w gronie najbliższych.  

książę Filip żyje
Fot. Getty Images

książę Filip umiera
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…