Zofia Czerwińska nie żyje
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
POŻEGNANIE

Nie żyje Zofia Czerwińska! Aktorka zmarła w wieku 86 lat

Smutną wiadomość przekazał Mariusz Szczygieł

Konrad Szczęsny 13 marca 2019 13:14
Zofia Czerwińska nie żyje
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Zofia Czerwińska nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 86 lat. Wiadomość o jej śmierci, której przyczyny nie są znane, podał jej wieloletni przyjaciel Mariusz Szczygieł za pośrednictwem pośrednictwem mediów społecznościowych, publikując wzruszającą fotografię gwiazdy. 

Zofia Czerwińska nie żyje. Poinformował o tym Mariusz Szczygieł

„Tym zdjęciem i torbą była zachwycona. Zrobiłem je w foyer Jej ukochanego Teatru Syrena na premierze Czarownic z Eastwick”, rozpoczął wpis, w którym pożegnał Zofię Czerwińską, Mariusz Szczygieł.

„Czarownica, to było Jej ulubione stworzenie zaraz po psach i kotach. Na pogrzebie ma być śpiewana 'My way'... A urna, pamiętaj Mariuszek, ma być różowa, bo do twarzy mi w różowym. Będzie, Zosiu. Wszystko dla Ciebie! ZOFIA CZERWIŃSKA 1933-2019”, zakończył poruszony.

Przyczyny śmierci Zofii Czerwińskiej

Póki co przyczyny śmierci aktorki nie są znane. Wiadomo, że w ostatnim czasie zrezygnowała z publicznych wyjść i mocno ograniczyła życia towarzyskie z uwagi na poważne zwyrodnieniowe problemy z kręgosłupem, które były powodem hospitalizacji. Z tej przyczyny Zofia Czerwińska poruszała się o kuli. Mimo starań lekarzy, nigdy nie odzyskała dawnej formy.

Kim była Zofia Czerwińska? Najważniejsze role, ukochany pies

Absolwentka krakowskiej PWST, karierę rozpoczęła pod koniec lat 50. XX wieku, gdy zaczęła występować na deskach teatrów. Mimo że pochodziła z Poznania, zaś kształciła się w Gdańsku i stolicy Małopolski, życie związała z warszawskim Powiślem, na którym mieszkała. Od 1979 roku występowała regularnie w Teatrze Syrena.

Masową popularność przyniosła jej rola pani Balcerkowej w Alternatywach 4 oraz ta w Czterdziestolatku Jerzego Gruzy oraz Czterdziestolatku. 20 lat później (jako Zofia Nowosielska, kierowniczka pizzerii „Angelo”). Na dużym ekranie pojawiła się w takich produkcjach, jak Rejs, Poszukiwany, poszukiwana, Miś czy Och, Karol. W ostatnim czasie najbardziej kojarzona jako Malinowska, ekspedientka sklepu monopolowego „U Stasia” w Świecie Według Kiepskich.

Słynęła z miłości do czworonogów, miała ukochanego psa „Dżeka”, była również sojuszniczką osób LGBTQ i wzięła udział  w akcji „Ramię w ramię po równość” Kampanii Przeciw Homofobii  

 

Zofia Czerwińska, jamnik
Fot. East News
 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.