Zofia Czerwińska nie żyje
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
POŻEGNANIE

Nie żyje Zofia Czerwińska! Aktorka zmarła w wieku 86 lat

Smutną wiadomość przekazał Mariusz Szczygieł

Konrad Szczęsny 13 marca 2019 13:14
Zofia Czerwińska nie żyje
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Zofia Czerwińska nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 86 lat. Wiadomość o jej śmierci, której przyczyny nie są znane, podał jej wieloletni przyjaciel Mariusz Szczygieł za pośrednictwem pośrednictwem mediów społecznościowych, publikując wzruszającą fotografię gwiazdy. 

Zofia Czerwińska nie żyje. Poinformował o tym Mariusz Szczygieł

„Tym zdjęciem i torbą była zachwycona. Zrobiłem je w foyer Jej ukochanego Teatru Syrena na premierze Czarownic z Eastwick”, rozpoczął wpis, w którym pożegnał Zofię Czerwińską, Mariusz Szczygieł.

„Czarownica, to było Jej ulubione stworzenie zaraz po psach i kotach. Na pogrzebie ma być śpiewana 'My way'... A urna, pamiętaj Mariuszek, ma być różowa, bo do twarzy mi w różowym. Będzie, Zosiu. Wszystko dla Ciebie! ZOFIA CZERWIŃSKA 1933-2019”, zakończył poruszony.

Przyczyny śmierci Zofii Czerwińskiej

Póki co przyczyny śmierci aktorki nie są znane. Wiadomo, że w ostatnim czasie zrezygnowała z publicznych wyjść i mocno ograniczyła życia towarzyskie z uwagi na poważne zwyrodnieniowe problemy z kręgosłupem, które były powodem hospitalizacji. Z tej przyczyny Zofia Czerwińska poruszała się o kuli. Mimo starań lekarzy, nigdy nie odzyskała dawnej formy.

Kim była Zofia Czerwińska? Najważniejsze role, ukochany pies

Absolwentka krakowskiej PWST, karierę rozpoczęła pod koniec lat 50. XX wieku, gdy zaczęła występować na deskach teatrów. Mimo że pochodziła z Poznania, zaś kształciła się w Gdańsku i stolicy Małopolski, życie związała z warszawskim Powiślem, na którym mieszkała. Od 1979 roku występowała regularnie w Teatrze Syrena.

Masową popularność przyniosła jej rola pani Balcerkowej w Alternatywach 4 oraz ta w Czterdziestolatku Jerzego Gruzy oraz Czterdziestolatku. 20 lat później (jako Zofia Nowosielska, kierowniczka pizzerii „Angelo”). Na dużym ekranie pojawiła się w takich produkcjach, jak Rejs, Poszukiwany, poszukiwana, Miś czy Och, Karol. W ostatnim czasie najbardziej kojarzona jako Malinowska, ekspedientka sklepu monopolowego „U Stasia” w Świecie Według Kiepskich.

Słynęła z miłości do czworonogów, miała ukochanego psa „Dżeka”, była również sojuszniczką osób LGBTQ i wzięła udział  w akcji „Ramię w ramię po równość” Kampanii Przeciw Homofobii  

 

Zofia Czerwińska, jamnik
Fot. East News
 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.