Toto Cutunga
Fot. kpa/United Archives via Getty Images
Pożegnanie

Nie żyje Toto Cutugno, autor piosenki ''L'Italiano''

"Lasciatemi catare" znał cały świat...

Aleksandra Frankowska 22 sierpnia 2023 20:24
Toto Cutunga
Fot. kpa/United Archives via Getty Images

Nie żyje Toto Cutugno, autor słynnej piosenki „L’Italiano”. Przegrał walkę z chorobą, miał 80 lat. Zarówno we Włoszech, jak i na świecie uważany był za prawdziwy symbol włoskiej piosenki.

ZOBACZ TEŻ: Z pierwszym mężem doczekała się syna, sielankę przerwała choroba. O ich miłości nie dało się powiedzieć złego słowa

Nie żyje Toto Cutugno

Wokalista zmarł w szpitalu w Mediolanie po długiej chorobie. Informację o jego śmierci podała agencja Ansa. Włoski piosenkarz zasłynął przede wszystkim piosenką „L’Italiano”, którą zaprezentował na festiwalu w San Remo w 1983 roku. Dała mu ona popularność na całym świecie.

Swoją karierę muzyczną kontynuował przez długie lata. Nagrał aż 28 płyt, a jego piosenki znał cały świat. W 1990 roku wygrał również konkurs piosenki Eurowizji w Zagrzebiu, wykonując utwór „Insieme: 1992”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie mieli ślubu, ale łączyła ich bliska więź. Tajemnica relacji Jerzego Połomskiego i Edyty Wojtczak

Toto
Fot. Getty Images

Świat żegna artystę

Kondolencje w stronę rodziny artysty płyną z całego świata. Smutne informacje o odejściu legendy włoskiej muzyki dotarły już wszędzie. Fani nucą pod nosem „Lasciaremi cantare…”. 

TAGI #śmierć

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.