Łukasz Lipiński, redaktor naczelny serwisu Polityka.pl, Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie, 28.09.2018 rok
Fot. Łukasz Dejnarowicz / Forum
Pożegnanie

Nie żyje Łukasz Lipiński, zastępca redaktora naczelnego ''Polityki''

Przegrał walkę z wieloletnią chorobą

Aleksandra Frankowska 18 czerwca 2024 14:09
Łukasz Lipiński, redaktor naczelny serwisu Polityka.pl, Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie, 28.09.2018 rok
Fot. Łukasz Dejnarowicz / Forum

Nie żyje Łukasz Lipiński, dziennikarz i zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Polityka". Przegrał wieloletnią walkę z ciężką chorobą. O śmierci poinformowała pogrążona w smutku redakcja "Polityki". Miał zaledwie 51 lat.

Nie żyje Łukasz Lipiński

W dniu dzisiejszym redakcja tygodnika "Polityka" poinformowała o śmierci zastępcy redaktora naczelnego, Łukasza Lipińskiego. Pogrążeni w smutku przyjaciele i współpracownicy pożegnali go w pięknych włosach uznania.

"Z ogromnym bólem zawiadamiamy, że zmarł Łukasz Lipiński, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI i szef naszego serwisu internetowego. Dziennikarz, wnikliwy redaktor, najlepszy szef. Mąż i tata. Dobry i mądry Człowiek. Myślami jesteśmy z jego najbliższymi" - czytamy w social mediach tygodnika.

Łukasz Lipiński, redaktor naczelny serwisu Polityka.pl, Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie, 28.09.2018 rok
Fot. Łukasz Dejnarowicz / Forum

Kim był Łukasz Lipiński?

Łukasz Lipiński przez 15 lat pracował w "Gazecie Wyborczej". Od 2018 roku był związany z tygodnikiem "Polityka". Ponad wszystko kochał rodzinny Gdańsk, do którego jeszcze częściej jeździł po diagnozie. Plaża w Brzeźnie była jego oazą spokoju i wytchnienia. 

"Był wielkim fanem piłki nożnej (kibicował Lechii Gdańsk, pasjami oglądał Premier League) i dobrej muzyki: rockowej, punkowej, alternatywnej, polskiej i światowej. Bywał na każdym ważnym koncercie, a od ponad roku starał się zobaczyć ulubionych muzyków i cenione kapele jeszcze częściej. Oczytany, cytował na wyrywki klasykę ulubionej literatury. Zawsze zorientowany w tym, co dzieje się w polityce, ale i w świecie kultury" - pisze redakcja "Polityki".

Łukasz Lipiński
Fot. Wojciech Olkusnik/East News

Nie tracił chęci życia nawet w obliczu choroby. Aktywnie pracował, działał, podróżował. Czerpał z życia na 100 procent. Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje. 

TAGI #śmierć

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.