znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com
POŻEGNANIE

Nie żyje Katarzyna Lutkiewicz, córka sławnego aktora Gustawa Lutkiewicza

Przegrała walkę z ciężką chorobą

Ksenia Krasko 31 marca 2021 11:25
znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com

Przykra wiadomość dotarła do mediów. Nie żyje córka legendarnego aktora Gustawa Lutkiewicza, znanego z takich tytułów jak Ekstradycja, Alternatywy 4 czy Złotopolscy. Katarzyna Lutkiewicz, nazywana przez bliskich „Lutek”, przegrała walkę z ciężką chorobą.

Nie żyje Katarzyna Lutkiewicz, córka Gustawa Lutkiewicza

Gustaw Lutkiewicz, aktor filmowy i teatralny, zmarł w 2017 roku w wieku 92 lat. Kilka lat wcześniej wycofał się z kariery zawodowej ze względu na postępującą utratę wzroku. Przykrą informację o śmierci artysty przekazała wówczas córka aktora i aktorki Wiesławy Mazurkiewicz, Katarzyna. Teraz to ona przegrała walkę z ciężką chorobą...

Gustaw Lutkiewicz odszedł w 2017 roku

Gustaw Lutkiewicz
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Katarzyna Lutkiewicz zmarła po ciężkiej chorobie

Jak pisze tygodnikprzeglad.pl, kilka lat temu u Katarzyny Lutkiewicz wykryto raka piersi. Przeszła operację i wróciła do zdrowia, ale w ubiegłym roku nagle straciła przytomność we własnym domu. Trafiła do szpitala, a badania wykazały, że była odwodniona i w bardzo złym stanie. „Jedna nerka już nie pracowała, zaczęły się kłopoty z krążeniem limfy w prawej ręce, która spuchła i stała się dwa razy grubsza od lewej. Katarzyna marzyła, by jak najszybciej wyjść ze szpitala i znaleźć się w hospicjum. Znała je, bo jako PR-owiec współpracowała z Fundacją Hospicjum Onkologiczne”, czytamy na portalu.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje Franciszek Majewski. Dziennikarz miał zaledwie 20 lat...

Katarzynę Lutkiewicz żegnają przyjaciele. „Miałaś ogromne poczucie humoru, tyle było w Tobie radości i pozytywnego nastawienia. Dodawałaś otuchy i sprawiałaś, że trudne dni stawały się lżejsze. Połączyło nas cierpienie. Tak wiele Ci zawdzięczam, dlatego jest mi szczególnie trudno pożegnać się z Tobą. Twoje odejście napełnia mnie wielkim smutkiem i żalem”, napisała na Facebooku Halina Ożarowska.

Kochana Kasiu! Miałaś ogromne poczucie humoru tyle było w Tobie radości i pozytywnego nastawienia Dodawałaś otuchy i...

Opublikowany przez Halinę Ożarowską Niedziela, 28 marca 2021

Smutną wiadomość o śmierci Katarzyny Lutkiewicz przekazała jej córka Zofia, która pracuje w Fundacji im. Stefana Batorego. Pogrzeb odbędzie się 12 kwietnia na Powązkach Wojskowych w Warszawie, Katarzyna Lutkiewicz zostanie pochowana w tym samym grobie co jej ojciec w Alei Zasłużonych. Rodzina poprosiła, aby nie kupować kwiatów, ale wesprzeć datkami hospicjum.

Bliskim Katarzyny Lutkiewicz składamy szczere wyrazy współczucia. 

TAGI #śmierć

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…