Nie żyje Jed Allan, aktor Beverly Hills 90210
Fot. Getty Images
POŻEGNANIE

Nie żyje kolejny aktor Beverly Hills 90210. Jed Allan odszedł w wieku 84 lat

Przyczyny jego śmierci nie są znane...

Konrad Szczęsny 11 marca 2019 12:01
Nie żyje Jed Allan, aktor Beverly Hills 90210
Fot. Getty Images

Zza oceanu dotarły do nas tragiczne informacje. 9 marca w swoim domu w Palm Desert w Kalifornii zmarł Jed Allan, aktor znany m.in. z roli w Beverly Hills 90210. O jego śmierci poinformował syn Rick Brown. Niestety, do tej pory nie wiadomo nic na temat jej przyczyn.

Nie żyje Jed Allan, aktor Beverly Hills 90210

Niespełna tydzień po tym, jak świat obiegła informacja o śmierci Luke'a Perry'ego, zza oceanu dotarła do nas kolejna smutna wiadomość. Tym razem o odejściu Jeda Allana, który w Beverly Hills 90210 wcielał się w Rusha Sandersa, ojca Steve'a (w tej roli Ian Ziering). Grał także w takich produkcjach, jak Dni naszego życia czy Santa Barbara.

O śmierci Jeda Allana za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował w sobotę jego syn, Rick Brown.

„Przepraszam, że publikuję tak smutną wiadomość. Mój tata odszedł dzisiejszej nocy. Zmarł w spokoju, otoczony przez rodzinę i kochające go inne bliskie osoby”, napisał na Facebooku.

Niestety, póki co przyczyny śmierci aktora Beverly Hills 90210 nie zostały ujawnione.

Serialowy syn, Ian Ziering, żegna Jeda Allana

54-letni Ian Ziering zamieścił na swoim Instagramie zdjęcie z serialowym ojcem i opatrzył je wzruszającym podpisem.

„To smutne usłyszeć, że odszedł kolejny kolega z serialu 90210. Miałem przyjemność pracować z Jedem Allanem w latach 94-99. Grał rolę Rusha Sandersa, ojca Steve'a. Wspaniały człowiek, będziemy za nim tęsknić”, napisał poruszony.

Jed Allan - życie prywatne i zawodowe

Pochodził z rodziny rosyjskich Żydów, urodził się w Nowym Jorku i wychowywał na tamtejszym Bronksie. Zanim został aktorem, rozważał ścieżkę kariery zawodowego muzyka, DJ'a, spikera radiowego oraz sportowca. Dyplom uzyskał na wydziale teatralnym w Waszyngtonie, zaś po studiach zaczął uczęszczać na castingi do sesji zdjęciowych i przesłuchań.

Występował zarówno w Waszyngtonie, jak i na Broadwayu w Nowym Jorku. Od 1963 roku był regularnie angażowany w produkcje telewizyjne. Na szklanym ekranie pojawił się w takich serialach, jak Szpital miejski (Edward L. Quartermaine), Santa Barbara (jako C.C. Capwell), Dni naszego życia (Don Craig) oraz Beverly Hills 90210 (Rush Sanders, ojciec Steve’a).

W 1958 roku ożenił się z dekoratorką wnętrz Toby Brown. Owocem ich miłości są synowie: Mitch, który został aktorem, Dean, prawnik oraz Rick, pisarz. To właśnie najmłodszy z nich poinformował o śmierci Jeda Allana. 

Co ciekawe, przez około dekadę (od 1981 roku) aktor mieszkał w domu Clarka Gable’a i Windy Gable, zaś na początku lat 90. przeniósł się do nowej posiadłości w Palm Desert na wschód od Los Angeles. Ukochana żona gwiazdora zmarła w 2001 roku  

Nie żyje Jed Allan, aktor Beverly Hills 90210
Fot. Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.