Fot. Pascal Le Segretain/amfAR14/WireImage
pożegnanie

Nie żyje francuski biznesmen Jean-Yves Le Fur. Był drugim mężem polskiej modelki, Małgorzaty Beli

Podano przyczynę śmierci

Marcjanna Maryszewska 5 kwietnia 2024 09:16
Fot. Pascal Le Segretain/amfAR14/WireImage

Nie żyje Jean-Yves Le Fur, francuski biznesmen zaangażowany w świat modelów i modelek. W przeszłości związany był z Małgorzatą Belą. Para stanęła na ślubnym kobiercu w 2013 r., lecz sielanka bardzo szybko dobiegła końca. Smutną informację o śmierci przekazała z kolei francuska aktorka — inna miłość dziennikarza z dawnych lat.

Nie żyje Jean-Yves Le Fur, drugi mąż Małgorzaty Beli

Zaangażowany w świat mediów biznesmen Jean-Yves Le Fur zmarł z powodu raka trzustki w wieku 59 lat w niedzielę 31 marca rano w amerykańskim szpitalu w Neuilly-sur-Seine (niedaleko Paryża). Informację o jego śmierci przekazała we wtorek 2 kwietnia jego była żona, aktorka i reżyserka Maïwenn, która spędziła przy mężczyźnie ostatnie chwile jego życia. "Jean-Yves Le Fur, miłość mojego życia, ojciec mojego syna Diego, ojczym mojej córki Shanny, odszedł w niedzielny poranek w moich ramionach i w ramionach naszego syna [...] Jesteśmy zdewastowani", napisała w oświadczeniu.

Smutne wieści potwierdziła dzień później Carla Bruni, z którą biznesmen się przyjaźnił. "Spoczywaj w pokoju mój przyjacielu. Ciężko mi znaleźć słowa, żeby się z Tobą pożegnać. Ale odszedłeś tak, jak żyłeś: za szybko. Odszedłeś z kawałkiem naszej młodości… Będzie mi Ciebie brakować/Będę za Tobą tęsknić" — czytamy w poruszającym wpisie, do którego dołączyła kilka zdjęć.

CZYTAJ TAKŻE: Stanisława Ryster nie żyje. Gwiazdy wspominają legendę telewizji, dla wielu była ikoną

Jean-Yves Le Fur był związany ze światem modelek. Małżeństwo z Polką wytrwało rok

Dobrze znany w świecie mody i celebrytów Jean-Yves Le Fur był dyrektorem agencji modelek oraz producentem pokazów. Pod koniec lat 90. z sukcesem wypuścił na rynek dwa magazyny: magazyn dla kobiet DS oraz Numéro. Wraz z Frédériciem Beigbederem w 2013 r. ponownie wszedł na rynek z magazynem Lui, legendarnym wydawnictwem dla mężczyzn z lat 70. XX wieku.

W 2013 r. Jean-Yves Le Fur poślubił polską modelkę Małgorzatę Belę. Uroczystość odbyła się na malowniczej wyspie Li Galli i do końca była owiana tajemnicą. Na luksusowym przyjęciu bawili się celebryci z całego świata, w tym bliska przyjaciółka panny młodej, Kate Moss. Modelka, która miała za sobą jedno nieudane małżeństwo oraz jego owoc w postaci syna, miała nadzieję na ustatkowanie się u boku biznesmena. Wierzono, że będzie to długie i szczęśliwe małżeństwo, lecz oni wytrwali u swojego boku zaledwie rok...

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Córka Beaty Tyszkiewicz poślubiła szkolną miłość. Aktorka wyprawiła im huczne wesele w dworku

Jak donosiły wówczas międzynarodowe media, to Małgosia Bela zadecydowała o zakończeniu relacji. Jakiś czas później związała się z reżyserem oscarowej "Idy", Pawłem Pawlikowskim. Para wzięła ślub pod koniec 2017 r.  

Małgosia Bela, Jean-Yves Le Fur, 22.05.2014 r.

Fot. Kevin Tachman/amfAR14/WireImage

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.