znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com
POŻEGNANIE

Nie żyje Barbara Rosiek, autorka książki Pamiętnik narkomanki

Miała 60 lat

Ksenia Krasko 28 kwietnia 2020 08:45
znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com

Nie żyje Barbara Rosiek, psycholog kliniczna, pisarka i poetka. Smutną wiadomość o śmierci autorki Pamiętnika narkomanki przekazał przyjaciel zmarłej. Barbara Rosiek zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Miała 60 lat.

Barbara Rosiek nie żyje

„Drodzy, dziś 27 kwietnia 2020 roku o godzinie 4:15, w wieku sześćdziesięciu lat odeszła od Nas polska psycholog kliniczna, pisarka i poetka – Barbara Rosiek. O czym informuję w głębokim smutku wraz z rodziną”, przekazał Andrzej Bryśkiewicz.

Barbara Rosiek jest autorką książki Pamiętnik narkomanki, poruszającej trudny temat uzależnienia. Pisała go od 14. roku życia do czasów studiów. Do dziś uznaje się, że jest to obowiązkowa lektura dla młodzieży. Rosiek napisała jeszcze kilka książek o podobnej tematyce, wydała też kilkanaście tomików poetyckich.

W 2002 roku International Biographical Centre w Cambridge przyznało jej srebrny medal za całokształt twórczości literackiej, a w 2016 roku otrzymała Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis od ministerstwa kultury.

Po ukończeniu psychologii na Uniwersytecie Śląskim, pracowała jako psycholog kliniczny. Przez wiele lat angażowała się w pomoc młodym osobom, zmagającym się z uzależnieniem od narkotyków.

Bliskim Barbary Rosiek składamy wyrazy współczucia. 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.