znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com
POŻEGNANIE

Nie żyje Barbara Rosiek, autorka książki Pamiętnik narkomanki

Miała 60 lat

Ksenia Krasko 28 kwietnia 2020 08:45
znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com

Nie żyje Barbara Rosiek, psycholog kliniczna, pisarka i poetka. Smutną wiadomość o śmierci autorki Pamiętnika narkomanki przekazał przyjaciel zmarłej. Barbara Rosiek zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Miała 60 lat.

Barbara Rosiek nie żyje

„Drodzy, dziś 27 kwietnia 2020 roku o godzinie 4:15, w wieku sześćdziesięciu lat odeszła od Nas polska psycholog kliniczna, pisarka i poetka – Barbara Rosiek. O czym informuję w głębokim smutku wraz z rodziną”, przekazał Andrzej Bryśkiewicz.

Barbara Rosiek jest autorką książki Pamiętnik narkomanki, poruszającej trudny temat uzależnienia. Pisała go od 14. roku życia do czasów studiów. Do dziś uznaje się, że jest to obowiązkowa lektura dla młodzieży. Rosiek napisała jeszcze kilka książek o podobnej tematyce, wydała też kilkanaście tomików poetyckich.

W 2002 roku International Biographical Centre w Cambridge przyznało jej srebrny medal za całokształt twórczości literackiej, a w 2016 roku otrzymała Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis od ministerstwa kultury.

Po ukończeniu psychologii na Uniwersytecie Śląskim, pracowała jako psycholog kliniczny. Przez wiele lat angażowała się w pomoc młodym osobom, zmagającym się z uzależnieniem od narkotyków.

Bliskim Barbary Rosiek składamy wyrazy współczucia. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?