Andrzej Bizoń, plan filmu Dublerzy, 28.08.2003
Fot. TRICOLORS/East News
POŻEGNANIE

Nie żyje Andrzej Bizoń. Tragiczna śmierć Mistera Poland i aktora

Miał zaledwie 44 lata...

Konrad Szczęsny 18 maja 2020 14:09
Andrzej Bizoń, plan filmu Dublerzy, 28.08.2003
Fot. TRICOLORS/East News

Andrzej Bizoń, Mister Poland 2000 i aktor, nie żyje. Miał zaledwie 44 lata. Od siedmiu lat był całkowicie sparaliżowany, zaś kilka dni temu stracił wzrok. Informację o jego śmierci przekazał bliski znajomy. „Bezpośrednią przyczyną śmierci było uduszenie, spowodowane chorobą ZZSK”, napisał w mediach społecznościowych.

Andrzej Bizoń nie żyje. Był sparaliżowany. Przyczyna śmierci

Gdy w 2000 zdobył tytuł najpiękniejszego mężczyzny w Polsce, rozpoczęła się jego błyskotliwa kariera. Podbijał międzynarodowe wybiegi, w tym we Włoszech, grywał w filmach i serialach (m.in. w „Dublerach”), wziął nawet udział w reality show „Dwa światy”. Niestety, w 2010 roku spadł na niego ogromny cios. Diagnoza zabrzmiała jak wyrok: zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK). Trzy lata później choroba doprowadziła do całkowitego paraliżu i przykuła go do łóżka. W połowie maja stracił natomiast wzrok.

Jego sytuacja z czasem stała się dramatyczna. Nie mógł w żaden sposób na siebie zarobić, nie korzystał z pomocy socjalnej, ponieważ pracodawcy nie odprowadzali składek zdrowotnych za czasów jego zawodowej aktywności. Prosił o pomoc innych, w tym internautów. W poruszającym apelu opisał swoją sytuację. Ruszyła zbiórka środków, którą wspierała m.in. żona Krzysztofa Rutkowskiego, Maja.

„Nie poznałam nigdy Andrzeja osobiście, ale bardzo poruszyła mnie Jego przykra historia i straszna choroba. Życie jest okrutnie przewrotne !!! Kiedy jesteś młody, zdrowy, osiągasz sukcesy tłum ludzi dookoła Ciebie, a kiedy przychodzą gorsze dni okazuje się, że zostaje przy Tobie garstka osób”, apelowała.

Kwoty ostatecznie nie udało się uzbierać. Z niezbędnych 140 tysięcy dokonano wpłat na 55 tysięcy, czyli niespełna połowę...

Niestety, dzisiaj dotarła do nas smutna wiadomość. Mister Poland 2000, którego widzowie kojarzyć mogą także z serialu „Na wspólnej”, odszedł. Informację przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych jego bliski znajomy.

„Andrzej Bizon nie żyje. W ostatnich dniach do końca zachowywał pokój w sercu i radość płynącą z żywej relacji z Jezusem Chrystusem – Bogiem prawdziwym. Pomimo wielkiego cierpienia, zwłaszcza w ostatnich godzinach (bezpośrednią przyczyną śmierci było uduszenie, spowodowane chorobą ZZSK), do samego końca zachował wielką wiarę i miłość do Boga, jak i do wszystkich ludzi go otaczających”, napisał Mariusz Połeć.

Pod wpisem internauci zaczęli składać kondolencje bliskim 44-latka.

Przeczytaj również: Kim był Andrzej Bizoń? Błyskotliwa kariera, którą złamała potworna choroba

Krupińska, Modra, Cieślik. Gwiazdy żegnają Andrzeja Bizonia

Kim był Andrzej Bizoń? Kariera, role, Mister Poland

Błyskotliwą karierę rozpoczął w 2000 roku, gdy wygrał plebiscyt Mister Poland. Zdobył wówczas uznanie publiczności (Mister Publiczności) oraz prestiżowego magazynu (Mister miesięcznika Gentleman).

Rok później był jednym z uczestników reality show „Dwa światy”, zagrał także w filmach „Dublerzy” i „Pogoda na jutro”. Gościnnie wystąpił również w „Na wspólnej”.

Najbliższym Andrzeja Bizonia składamy wyrazy współczucia...  

Andrzej Bizoń zmarł z powodu zapalenia stawów kręgosłupa (ZZSK). Od siedmiu lat był sparaliżowany: 

Andrzej Bizoń, plan filmu Dublerzy, 28.08.2003
Fot. TRICOLORS/East News

Miał zaledwie 44 lata:

Andrzej Bizoń, 14.01.2005
Fot. PIOTR GRZYBOWSKI/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.