Andrzej Bizoń, plan filmu Dublerzy, 28.08.2003
Fot. TRICOLORS/East News
POŻEGNANIE

„Niewyobrażalne, ile wycierpiałeś”. Gwiazdy poruszone śmiercią Andrzeja Bizonia

Model i aktor zmarł w wieku 44 lat

Konrad Szczęsny 19 maja 2020 13:19
Andrzej Bizoń, plan filmu Dublerzy, 28.08.2003
Fot. TRICOLORS/East News

Wiadomość o śmierci Andrzeja Bizonia wstrząsnęła internautami. Aktor i model zmarł 18 maja 2020 roku na skutek uduszenia, spowodowanego zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa (ZZSK). Zdiagnozowano je u niego w 2010 roku. W odejście 44-latka trudno uwierzyć także gwiazdom, które go znały. Uczciły jego pamięć w mediach społecznościowych m.in. Paulina Krupińska, Magda Modra i Marzena Cieślik. Podkreślają, że w ostatnich latach życia niewyobrażalnie cierpiał...

Śmierć Andrzeja Bizonia. Przyjaciele pogrążeni w rozpaczy

Diagnoza, którą usłyszał w 2010 roku, nie załamała go. Mimo że trzy lata później doznał rozległego paraliżu, zaś 13 maja 2020 roku całkowicie stracił wzrok, nie porzucał nadziei. Zachował pogodę ducha, poczucie humoru i wiarę, że uda mu się stanąć o własnych siłach i pójść na upragniony spacer. W tej nierównej i trudnej walce wspierali go przyjaciele oraz rodzina.

Niestety, Andrzej Bizoń odszedł w poniedziałek 18 maja 2020 roku. Smutną wiadomość opublikował w mediach społecznościowych jego bliski znajomy, Mariusz Połeć.

„Andrzej Bizon nie żyje. W ostatnich dniach do końca zachowywał pokój w sercu i radość płynącą z żywej relacji z Jezusem Chrystusem – Bogiem prawdziwym. Pomimo wielkiego cierpienia, zwłaszcza w ostatnich godzinach (bezpośrednią przyczyną śmierci było uduszenie, spowodowane chorobą ZZSK), do samego końca zachował wielką wiarę i miłość do Boga, jak i do wszystkich ludzi go otaczających”, podkreślił.

Pod statusem umieszczono wiele wzruszających komentarzy. We wpisach wyrażano smutek i ubolewanie, podkreślano również, że Andrzej Bizoń, mimo dramatu, był osobą niezwykle ciepłą i pełną nadziei.

Krupińska, Modra i Cieślik żegnają Andrzeja Bizonia

Czarno-białą, archiwalną fotografię z Misterem Poland 2000 zamieściła na InstaStories Paulina Krupińska. „Andrzejku, spoczywaj w pokoju”, podpisała ją.

Również Magda Modra, aktorka i modelka znana m.in. z reality show „Bar”, nie ukrywa targających nią emocji. We wpisie na Instagramie uczciła pamięć Andrzeja Bizonia, publikując wspólne zdjęcie z nim.

„Do zobaczenia. Wiem, że kiedyś jeszcze zobaczę ten uśmiech”, podkreśliła.

W podobnym tonie utrzymany jest wpis Miss Polonia 2006, Marzeny Cieślik. Nie ukrywa, że zmarły model był dla niej na pewnym etapie życia ogromnym wsparciem i podporą.

„Żegnaj Andrzeju, to Ty poprowadziłeś mnie po koronę. Ty we mnie wierzyłeś, a ja wierzę, że będziesz jednym z najbardziej szarmanckich i przystojnych aniołów. Spoczywaj w pokoju”, napisała pod wspólnym zdjęciem z wyborów miss, które wygrała.

Także na profilu na Facebooku Andrzeja Bizonia nie brakuje wzruszających słów i pięknych wspomnień, związanych z modelem i aktorem.

„To niewyobrażalne, ile wycierpiałeś i z jaką pokorą znosiłeś to okrutne cierpienie. Serce pękało. Do zobaczenia po drugiej stronie tęczy”, napisała zrozpaczona kobieta, która miała okazję poznać Andrzeja Bizonia w trakcie wyborów Mistera Poland 2000.

Andrzej Bizoń niewyobrażalnie cierpiał. Do końca nie porzucił nadziei, że wyzdrowieje

Także Ci, którzy go znali, zaznaczają, że do końca zachował niegasnącą pogodę ducha i wiarę, że stanie o własnych siłach i będzie mógł pójść na upragniony spacer. Niestety, nie było mu to dane...

„Andrzej Bizoń, nasz Mister Millenium , sześć Jego ostatnich lat życia, to leżenie plackiem w łóżku ( chory na ZZSK ) , nie mógł ruszyć nawet palcem , ani wytrzeć sobie nosa, a jednak nigdy słowa skargi na nic ! Marzył jedynie, żeby już wreszcie wstać i wyjść na dwór i wierzył w to, że tak się stanie już niedługo , w każdej chwili. Tłumaczył mi , że nie wolno kląć , bo " słowa mają moc ", oraz to, że koty mają 7 żyć i mam się już tak o nie nie martwić... Andrzej (oprócz Kasi ❤️ z Piernika ) to najpiękniejszy i najskromniejszy człowiek , jakiego w życiu poznałam . Bezpośredni i szczery. Do końca wielkie poczucie humoru , również na swój temat . Wczoraj , 18 maja 2020 poszedł po swoje”, wspomina go bliska znajoma (zachowaliśmy pisownię oryginalną).

Najbliższym Andrzeja Bizonia składamy wyrazy współczucia...  

Magda Modra o śmierci Andrzeja Bizonia:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Do zobaczenia🖤 Wiem, że kiedyś jeszcze zobaczę ten uśmiech🖤

Post udostępniony przez Magdalena Modra-Krupska (@magdamodra)

Marzena Cieślik o Andrzeju Bizoniu:

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.