brytyjska rodzina królewska
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Konflikt Williama i Harry'ego przybiera na sile. Królowa Elżbieta II wzięła sprawy w swoje ręce!

Czy uda się jej pogodzić wnuków?

Gabriela Czernecka 5 listopada 2020 14:08
brytyjska rodzina królewska
Fot. Getty Images

Jak donoszą zagraniczne media, królowa Elżbieta II postanowiła w końcu wziąć sprawy we własne ręce i zorganizowała dla całej rodziny grupową terapię. Ostatnie miesiące dla monarchini jako głowy rodziny nie były łatwe. Sama musiała zrezygnować z pełnienia części obowiązków i zadbać o własne zdrowie ze względu na pandemię koronawirusa, a w tym roku szczególnie było jej to nie na rękę ze względu na odejście Meghan i Harry’ego. Konflikt między wnukami zdecydowanie nie ułatwił jej odpoczynku. Królowa w końcu postanowiła sama się tym zająć i... pogodzić wszystkich Windsorów. Czy jej się to uda?

Królowa Elżbieta II zorganizowała rodzinną grupową terapię

Gdy wraz z rozpoczęciem 2020 roku Meghan i Harry ogłosili odejście z rodziny królewskiej, Elżbieta II z pewnością sądziła, że będzie to najgorsza wiadomość tego roku. W ciągu kolejnych miesięcy wiele zmieniło się, jednak nie tylko w jej życiu, ale i w życiu wszystkich Windsorów. Kate i William przejęli na siebie większą część obowiązków Sussexów, książę Karol zmagał się z koronawirusem, a sama monarchini musiała udać się do zamku w Windsorze, by zadbać także o własne bezpieczeństwo. Sytuacja, w jakiej znaleźli się Windsorowie, a którą zapoczątkowali Harry i Meghan nie była łatwa. Konflikt tak naprawdę wisiał w powietrzu.

W końcu książę William jasno dał do zrozumienia, że nie popiera decyzji Harry’ego. Od kilku miesięcy media donosiły, że wnuki królowej nie dogadują się, a ich konflikt tylko przybiera na sile. William nie rozumiał niechęci brata do królewskiego życia i twierdził, że jego relacja z Meghan rozwija się zbyt szybko. Harry stawał w obronie ukochanej i coraz bardziej odsuwał się od rodziny królewskiej. Sytuacja między braćmi stała się napięta. W konflikt zaangażowały się ich partnerki, które według mediów, nie pałały do siebie sympatią. Podczas publicznych wystąpień unikali kontaktu wzrokowego i wymieniali ze sobą tylko uprzejmości. „Obaj bracia zostali skrzywdzeni przez swoje wychowanie; obaj zareagowali w dorosłym życiu, znajdując różne rozwiązania. W tej historii jest tyle bólu i traumy. Od samego początku”, pisze Lacey, a jego słowa cytuje magazyn People. Choroba ojca na nowo zbliżyła do siebie braci. Ale czy najgorsze jest już za nimi? Nic bardziej mylnego, bowiem media wciąż donoszą o konflikcie między braćmi.

Książę Harry, książę William, księżna Meghan, księżna Kate
Fot. Getty Images

W końcu sytuację postanowiła rozwiązać sama królowa, która ma dość ciągłych nieporozumień między wnukami. Jak donosi australijski New Idea, Elżbieta II chce zorganizować grupową terapię, w której wziąć ma udział najbliższa rodzina, w tym także Harry i Meghan. 

„Królowa słynie z tego, że nie mówi o swoich uczuciach, ale źródła podają, że w ostatniej próbie ponownego zjednoczenia rodziny, nakazała Windsorów udział w terapii grupowej, kiedy wszyscy będą razem na święta”, pisze magazyn, powołując się na swoje źródło. „Królowa nie ma pewności, że William, Hary i Karol kiedykolwiek sami będą w stanie rozwiązać swoje problemy, więc pora na profesjonalną pomoc”, dodaje źródło New Idea.

Nie ma wątpliwości, że skoro 94-letnia królowa zdecydowała się na taki krok, to w rodzinie musi panować naprawdę gęsta atmosfera...  

brytyjska rodzina królewska
Fot. Getty Images

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.