O NIEJ JEST GŁOŚNO

Natalia Safran zdradza tajemnice hollywoodzkiej superprodukcji

Jak wyglądała praca na planie filmu Aquaman?

Olga Figaszewska 15 stycznia 2019 19:26

Aktorka, piosenkarka, kompozytorka, modelka! Kiedy jako mała dziewczynka mówiła mamie: „Będę mieszkać w Ameryce”, wszyscy się tylko uśmiechali. Natalia Safran dopięła swego. Na co dzień mieszka i pracuje w Los Angeles. „W Hollywood ludzi sukcesu traktuje się z pełną powagą i szacunkiem”, mówiła kilka lat temu w wywiadzie VIVY!. Jako modelka pracowała między innymi u Calvina Kleina, Oscara de la Renty, Very Wang i Donny Karan, krążąc między Paryżem, Nowym Jorkiem a Polską. Wraz z bratem Mikołajem Jaroszykiem nagrywają ścieżki dźwiękowe do filmów. I chociaż Natalia Safran od lat spełnia się w Hollywood, w Polsce niewiele się o niej mówiło. Teraz w końcu się to zmieni. Polka wcieliła się w jedną z ról w kinowym hicie Aquaman. Co więcej, Natalia Safran jest współwłaścicielką firmy The Safran Company, która wraz z Warner Brothers wyprodukowała hollywoodzki hit. Jak wyglądała praca na planie? I jak powstawał kostium, w którym odegrała rolę Królowej Riny?

Natalia Safran o pracy na planie filmu Aquaman

Film Aquaman podbija ekrany kin na całym świecie. Natalia Safran wcieliła się w postać Królowej Riny, władczyni podwodnego królestwa - Fisherman Kingdom. Polska artystka nie ukrywa, że cieszy ją światowy sukces filmu. Cała ekipa włożyła w niego wiele serca i wysiłku.

„Po długiej, intensywnej preprodukcji, rozpoczęliśmy trwające ponad pół roku zdjęcia na Złotym Wybrzeżu w Australii, a potem przez kolejnych dziesięć miesięcy nad filmem pracowały liczne ekipy VFX (efektów specjalnych). Efekty tej prawie dwuletniej harówki widać na ekranie, więc było to warte poświęcenia”, zdradza aktorka.

Wrażenie robią niesamowite kostiumy aktorów. Natalia Safran nie ukrywa, że ich kreowanie było jednym z najtrudniejszych zadań. Najpierw powstawały odlewy silikonowo-gipsowe, potem rzeźbili je artyści studia Warner Bros. Jak wyglądał proces powstawania kostiumu dla postaci aktorki? Zakładanie go wraz z przygotowaniem makijażu zajmowało każdego dnia Natalii i grupie specjalistów do pięciu godzin, a jego ściąganie i zmywanie kolejne dwie.

„Królowa Rina, którą gram w filmie na swoich łuskach ma też spektakularne zdobienia. Zostały wykonane w skórze ryby sprowadzonej z brazylijskiej Amazonii, przez parę znanych brytyjskich artystów - Whitaker Malem. To jeden z moich ulubionych aspektów Hollywood – przy każdym z projektów człowiek styka się z najbardziej utalentowanymi specjalistami, rzemieślnikami i artystami poszczególnych dyscyplin, którzy w błyskawicznym tempie potrafią wykreować czystą magię, a ta jest powoływana do życia na kilka zwiewnych chwil zdjęciowych, ale może żyć wiecznie na ekranie”, dodaje.

Zobacz, jak wyglądał proces tworzenia charakteryzacji dla Natalii Safran, która wcieliła się w rolę Królowej Riny w hollywoodzkiej superprodukcji Aquaman. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.