Konrad Szczęsny 16 października 2016 10:00
1/7
Natalia Kukulska, Jarosław Kukulski, Michał Dąbrówka, Halina Szmeterling
Copyright @Beata Wielgosz
1/7

Ogromne zmiany w życiu Natalii Kukulskiej. 5 stycznia, wraz z narodzinami Laury gwiazda po raz trzeci została mamą. O tym, że córeczce da na imię Laura, pisaliśmy już w październiku. 

 

Wokalistka była także jednym z trenerów w programie "The Voice of Poland". Jednak życie nie szczędziło jej ostatnio również ciosów...

 

Polecamy też: „Mam nadzieję, że nie zrobi mi tego w sylwestra”. Natalia Kukulska o narodzinach córki Laury

 

Jesienią zmarła jej ukochana babcia, a jednocześnie mama Anny Jantar, Halina Szmeterling. Miała 92 lata. Dla wnuczki była jak matka. Wszystko dlatego, że w momencie śmierci sławnej rodzicielki Natalia miała zaledwie 4 latka. Jak wielokrotnie podkreślała w wywiadach, pamięta jedynie zapach, kolor paznokci czy dotyk dłoni mamy. Wielokrotnie zastanawiała się również, na ile pewne obrazy są wspomnieniem, a na ile wyobrażeniem na podstawie opowieści innych ludzi. Faktem jest, że po śmierci Anny Jantar to Halina Szmeterling zajęła się małą Natalką.

 

Polecamy też: „Była bardzo chora. Całe życie było ustawione pod nią”. Natalia Kukulska o śmierci ukochanej babci

Matka nigdy nie pogodzi się ze śmiercią dziecka. Gdyby Ania nie pozostawiła po sobie Natalii, nie wiem, co by się ze mną stało - mówiła w wywiadzie.

- Matka nigdy się nie pogodzi ze śmiercią dziecka. Gdyby Ania nie pozostawiła po sobie Natalii, nie wiem, co by się ze mną stało

Czytaj więcej na http://www.styl.pl/gwiazdy/slawni/news-jej-babcia-przerywa-milczenie,nId,1725528#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
- Matka nigdy się nie pogodzi ze śmiercią dziecka. Gdyby Ania nie pozostawiła po sobie Natalii, nie wiem, co by się ze mną stało

Czytaj więcej na http://www.styl.pl/gwiazdy/slawni/news-jej-babcia-przerywa-milczenie,nId,1725528#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Ich relacja była wyjątkowa. Jak w wywiadach podkreślała pani Halina, z domu wyniosła przedwojenną kindersztubę. W tym duchu wychowała również wnuczkę. Natalia była po śmierci babci wstrząśnięta. Na jej profilu na Facebooku ukazał się krótki komunikat:

Z wielkim trudem i smutkiem przychodzi nam napisanie tej wiadomości...

Dziś w nocy odeszła babcia Natalii, Pani Halina Szmeterling.

Dzieląc się z Państwem tą stratą, prosimy o uszanowanie prywatności rodziny w tak ciężkim dla nich czasie.

- Management Natalii Kukulskiej

Później podziękowała za ciepłe słowa, które za pośrednictwem mediów społecznościowych pod jej adresem kierowali fani i ludzie dobrej woli.

Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa i myśli... Za wspomnienia.
Miłość to największa siła.

 

Ś.P. Halina Szmeterling
11.07.24 - 21.09.16.
R.I.P.

W naszej galerii prezentujemy wyjątkową archiwalną sesję rodziny Kukulskich dla "Vivy!" To naprawdę wzruszające i pełna ciepła sesja. 

 

Polecamy też: Natalia Kukulska zdradza imię córeczki. Przypominamy jak pięknie wyglądała w poprzednich ciążach

2/7
Natalia Kukulska, Jarosław Kukulski, Michał Dąbrówka, Halina Szmeterling
Copyright @Beata Wielgosz
2/7

Halina Szmeterling bardzo długo nie chciała mówić o śmierci córki. Przy każdej okazji zwierzała się, że to dla niej wciąż niezwykle bolesne wspomnienia i wracanie do nich wiąże się z przeżywanym na nowo bólem. Gdy Anna Jantar zginęła w katastrofie lotniczej 13 marca 1980 r., jej mama i córka stały na tarasie widokowym na Okęciu, oczekując na przylot samolotu. Niestety, nie doczekały momentu lądowania. Wspomnienia Natalii z tego dnia są bardzo mgliste, pamięta, że bukiecik frezji (ulubionych kwiatów Jantar), którzy trzymała w ręce, został z nich wytrącony przez babcię, gdy dowiedziały się o katastrofie. Dalej był tylko krzyk ludzi, płacz, karetki...

 

Polecamy też: Natalia Kukulska remontuje dom z myślą o nowym dziecku? Zobaczcie wnętrza jej willi w Komorowie

 

 

3/7
Natalia Kukulska
Copyright @Beata Wielgosz
3/7

To Halina Szmeterling wychowywała Natalią po śmierci Anny Jantar. Rok temu z okazji Dnia Babci na Facebooku wokalistka podpisała zamieszczone zdjęcie: "Najukochańsza hybryda na świecie: moja babcio-mama".

 

W wywiadach gwiazda mówiła, że tak naprawdę za jej wychowanie odpowiedzialny był w równym stopniu tata Jarosław Kukulski (który zmarł 13 września 2010 r.), jak i babcia Halina. Według ostatnich doniesień, od roku nie była ona w najlepszej formie i wymagała opieki najbliższych.

 

Polecamy też: „Była bardzo chora. Całe życie było ustawione pod nią”. Natalia Kukulska o śmierci ukochanej babci

 

 

4/7
Natalia Kukulska
Copyright @archiwum prywatne rodziny
4/7

Natalia Kukulska uchodzi w polskim show-biznesie za osobę ciepłą, rodzinną i skutecznie unikającą kontrowersji. Choć wszyscy, którzy ją poznali przyznają, że jest niezwykle pogodna i uprzejma, życie nie szczędziło jej ciosów. Gdy miała 4 lata, straciła mamę. 6 lat temu zmarł z kolei jej tata Jarosław Kukulski - jeden z najbardziej popularnych kompozytorów w historii muzyki rozrywkowej. W tym roku w wieku 92 lat odeszła natomiast jej babcio-mama (jak sama ją nazywała), Halina Szmeterling. Jednak w ostatnim czasie mówiło się również o tych sferach życia Natalii, które są radosne.

 

Polecamy też: „Mam nadzieję, że nie zrobi mi tego w sylwestra”. Natalia Kukulska o narodzinach córki Laury

 

 

5/7
Natalia Kukulska w ciąży
Copyright @Patrycja Woy
5/7

Chodzi o wiadomość o jej trzeciej ciąży. Do tej pory Natalia i jej mąż Michał Dąbrówka doczekali się dwóch pociech: Jana (urodzonego w 2000 r.) oraz Anny (urodzonej w 2005 r.). 5 stycznia na świat przyszła druga córka gwiazdy, dla której wybrała imię Laura.

 

„To było dla mnie pewne, że będę miała dwoje, albo troje dzieci” - mówiła Natalia Kukulska w wywiadzie do VIVY!.

 

 

6/7
Natalia Kukulska
Copyright @Beata Wielgosz
6/7

Natalia Kukulska i Michał Dąbrówka są małżeństwem od 2000 r. Pobrali się po okresie dziesięcioletniej znajomości. Nagrali nawet razem płytę "CoMix", sygnowaną ich nazwiskami. Gwiazda zawsze wypowiada się o mężu z dużym szacunkiem, oboje wydają się zresztą zakochani jak nigdy. W wywiadach Natalia podkreśla, że życie właściwie samo zdecydowało za nią o powiększeniu rodziny.

 

 

7/7
Natalia Kukulska w ciąży
Copyright @Patrycja Woy
7/7

„Dziecko będzie dla mnie wielkim przeżyciem, bo sama nie pamiętam relacji matka - dziecko. Od czwartego roku życia do nikogo nie powiedziałam „mamo”, a teraz będę to słowo słyszała bez przerwy", opowiadała Krystynie Pytlakowskiej w pamiętnym wywiadzie dla "Vivy!" z 2000 r. Często mówi się, że Natalia jest niezwykle podobna do swojej tragicznie zmarłej mamy. Choć nie pamięta jej zbyt dobrze, dba o spuściznę po Annie Jantar. Zorganizowała m.in. w ramach festiwalu w Opolu koncert "Życia mała garść", poświęcony pamięci rodziców.

 

Sama jest wzorową matką, która darzy swoje dzieci miłością. Gdy została zapytana, jaka byłaby reakcja jej mamy na wieść o ciąży córki.

W wyobraźni rozmawiam z mamą i zawsze wiem, że jest po mojej stronie. Jeżeli ja jestem szczęśliwa to ona na pewno też.

 

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.