film szumowskiej kandydatem do oscara
ZE ŚWIATA FILMU

Naomi Watts zagra w filmie Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta

Jaką rolę zagra aktorka w polskiej produkcji?

Aleksandra Andrzejak 2 lutego 2021 19:42
film szumowskiej kandydatem do oscara

Naomi Watts zagra główną rolę w dramacie „Infinity Storm” – najnowszym filmie Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Aktorka znana jest z takich filmów jak „The Ring”, „King Kong”, czy „Niemożliwe”, który w 2013 roku przyniósł jej nominację do Oscara w kategorii Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa.

Naomi Watts w filmie Szumowskiej – kogo zagra?

Scenariusz Josha Rollinsa został oparty na historii Pam Bales. Pam jest przewodniczką górską i pielęgniarką. Bohaterka pewnego dnia wybiera się na samotną wędrówkę w górę Mount Washinton. W trakcie gwałtownego załamania pogody Pam znajduje ślady sportowych butów na śniegu. Zaczyna poszukiwania nieprzygotowanego turysty, a jej heroiczna postawa sprawia, że przeprowadza w pojedynkę akcję ratunkową podczas burzy śnieżnej. Historia Pan Bales pierwotnie została opisana w artykule „High Places: Footprints in the Snow Lead to an Emotional Rescue” przez Ty Gagne. 

Naomi Watts Najpiękniejsze kreacje z poprzednich lat na Festiwal Filmowy w Wenecji
Fot. Getty Images

Pam to niezwykła i odważna kobieta, której podróż jest wciągająca i pełna nadziei. Josh Rollins stworzył mocną i emocjonalną historię o woli przetrwania, która jest bardzo potrzebna w tych mrocznych czasach. Nie mogę się doczekać pracy nad tym projektem– mówi Małgorzata Szumowska.

Polski kandydat do Oscara

„Infinity Storm”, będzie drugim w karierze Małgorzaty Szumowskiej filmem anglojęzycznym. Pierwszy „Córka Boga” miał swoją premierę w 2019 roku. Ze względu na panującą pandemię, wciąż nie odbyła się premiera filmu „Śniegu już nigdy nie będzie”. Mimo to, wspomniane dzieło w reżyserii Szumowskiej jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy.

Małgorzta Szumowska, Srebny Niedźwiedź, Berlin 2018
Fot. East News

Nominacje oscarowe poznamy już 15 marca. Przesunięta ze względu na COVID-19 gala rozdania nagród odbędzie się dopiero 25 kwietnia 2021. Czy film Małgorzaty Szumowskiej otrzyma nagrodę akademii? Będziemy trzymać kciuki! 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.