O TYM SIĘ MÓWI

Grażyna Błęcka-Kolska z byłym mężem uczcili pamięć tragicznie zmarłej córki. Wręczyli nagrodę jej imienia...

„To żywe wspomnienie nieobecnego głosu naszej Zuzi"...

Rafał Kowalski 14 sierpnia 2018 19:58
Grażyna Błęcka-Kolska
Fot. forum

Minęły cztery lata od tragicznego wypadku samochodowego, w wyniku którego zginęła Zuzanna Kolska – córka aktorki Grażyny Błęckiej-Kolskiej i reżysera Jana Jakuba Kolskiego. Rodzice wciąż próbują poradzić sobie z tą niewyobrażalną tragedią. Do tej pory żadne z nich nie udzielało obszerniejszych wypowiedzi na temat odejścia córki. Aż do teraz…

Nagroda imienia Zuzanny Kolskiej

Wszystko zmieniło się podczas tegorocznego festiwalu Nowe Horyzonty, podczas którego Pani Grażyna i Pan Jan Jakub upamiętnili zmarłą Zuzannę w wyjątkowy sposób. Okazuje się, że od tego roku podczas wrocławskiego festiwalu będzie przyznawana specjalna nagroda ufundowana przez Grażynę Błęcką-Kolską i Jana Jakuba Kolskiego. Statuetka nosi nazwę imienia Zuzanny Jagody Kolskiej, a jej posiadaczami zostaną najlepsi, najmłodsi twórcy uczestniczący w konkursie. W tym roku nagrodę otrzymała Zuzanna Grajcewicz za dokument „Wycinka” o Teatrze Polskim w podziemiu.

Rodzice o zmarłej Zuzannie Kolskiej

Przy okazji, rodzice Zuzanny Kolskiej wygłosili ze sceny wzruszające przemówienie. „Nagroda im. Zuzanny Jagody Kolskiej to nade wszystko ciepłe, na zawsze żywe wspomnienie nieobecnego głosu naszej Zuzi”, mówiła Grażyna Błęcka-Kolska. Wzruszony Jan Jakub Kolski dodał kilka słów od siebie. „Chcemy doceniać odwagę. Wspierać młodość. dać szansę na rozwój. Wierzyć, że każda pomoc niesie dalej dobro. pamiętać o Zuzi”, powiedział reżyser.

Jesteśmy przekonani, że taka forma przedłużenia pamięci o Zuzannie to wspaniały pomysł. Czy równie chętnie tak jak my, zobaczycie nagrodzony dokument?  

Grażyna Błęcka-Kolska z córką, zdjęcie archiwalne

Grażyna Błęcka Kolska o córce

Jan Jakub Kolski

Jan Jakub Kolski szczerze o swojej zmarłej córce
Fot. ONS

Wideo

Wiemy, jak dbać o skórę dojrzałą! 

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!