piłkarze
Fot. East News
ZE ŚWIATA SPORTU

Wytypowano najgorszych piłkarzy na tegorocznym mundialu. Na liście aż trzech Polaków!

„Był groźny jak mrówka”. O kim mowa?

Gabriela Czernecka 1 lipca 2018 12:35
piłkarze
Fot. East News

Choć włoska reprezentacja piłki nożnej nie dostała się na mistrzostwa świata, to nie znaczy, że bacznie nie śledzili tego, co dzieje się na murawie. Dziennik La Gazzetta dello Sport postanowiła zrobić małe podsumowanie fazy grupowej mistrzostw. Redakcja gazety stworzyła ranking jedenastu najgorszych piłkarzy Mistrzostw Świata 2018. Wśród nich znalazło się aż trzech Polaków! Kto nie pokazał się z najlepszej strony w Rosji?

Najgorsi piłkarze na mundialu: trzech Polaków w zestawieniu

Zdaniem włoskiego dziennika La Gazetta dello Sport największym rozczarowaniem okazały się być drużyna Polski oraz Niemiec. Mimo naszej wygranej z Japonią, nie możemy mówić o udanym występie na Mundialu 2018. Poprzednie dwa przegrane mecze (z Senegalem i Kolumbią) zagraniczne media wielokrotnie nazywały spektakularnymi porażkami, a nasi piłkarze nie wykazali się umiejętnościami na boisku.

Według La Gazetta dello Sport aż trzech Polaków zasłużyło na to, by znaleźć się w zestawieniu najgorszych piłkarzy na mundialu. Z polskiej reprezentacji ten niepochlebny tytuł otrzymali Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak i Thiago Cionek. Z niemieckiej drużyny postanowiono wyróżnić: Matsa Hummelsa, Thomasa Muellera i Mesuta Oezila. Według włoskiego dziennika najbardziej zawiedli kapitanowie drużyn.

„Robert Lewandowski Wielka "9" z ego wielkim jak Rosja, był niebezpieczny jak mrówka, nie wydawał żadnych poleceń swoim kolegom. Z drugiej strony, znajdował czas, by ich krytykować. Brawo”, czytamy. Mimo strzelonego gola, podobnej ocenie został poddany pomocnik polskiej reprezentacji. „W polskiej katastrofie uczestniczył też Grzegorz Krychowiak, który po transferze do PSG może nie wrócić na właściwe tory”, czytamy. Thiago Cionka skrytykowano oczywiście za strzelenie samobója. 

Polską reprezentację podsumowano jednym zdaniem: „Polacy wyglądali jak sparingpartner, będzie ich brakowało równie bardzo jak Panamy”. Wśród innych piłkary, których okrzyknięto najgorszymi piłkarzami na Mundialu 2018 są Javier Macherano, Willy Caballero, Gerard Pique, Sergej Milinković czy Jimmy Durmaz.

To zestawienie przeszłoby bez echa, gdyby nie fakt, że podobny ranking stworzył brytyjski Guardian. Tam również zamieszczono sylwetkę naszego kapitana oraz Piotra Zielińskiego, dodatkowo nazywając Lewego najgorszym napastnikiem mundialu... Co myślicie o tak ostrej ocenie naszych piłkarzy?  

Adam Nawałka, Robert Lewandowski konferencja prasowa
Fot. East News
Robert Lewandowski, mecz Polska-Japonia, Mundial 2018
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?