Monika Olejnik, VIVA! 5/2020
Fot. Piotr Porębski
POŻEGNANIE

Monika Olejnik w żałobie. Dziennikarka pożegnała ukochaną mamę

Łączyła je wyjątkowa więź...

Konrad Szczęsny 6 lutego 2021 19:11
Monika Olejnik, VIVA! 5/2020
Fot. Piotr Porębski

To dla niej bolesny cios... Monika Olejnik poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zmarła jej ukochana mama. Zamieściła wymowną, bardzo osobistą czarno-białą fotografię. Kobiety łączyła wyjątkowa więź.  Co wiemy o mamie dziennikarki?

Monika Olejnik pożegnała mamę. Fani składają jej kondolencje

Wpis, który zamieściła Monika Olejnik, jest krótki, ale niezwykle wymowny. Opatrzony został czarno-białym zdjęciem z dzieciństwa dziennikarki, na którym widzimy przyszłą gwiazdę telewizji i jej rodzicielkę. „Żegnaj mamo”, podpisała ją poruszona prowadząca „Kropkę nad i” i opatrzyła dodatkowo fotografię  emotikoną złamanego serca.

Pod wpisem internauci, przyjaciele, znajomi oraz bliscy Moniki Olejnik wsparli ją słowami pocieszenia. 

„Wyrazy współczucia Pani Moniko, na rodziców jest zawsze za wcześnie”, „Proszę przyjąć kondolencje, Pani Moniko. To zawsze bardzo smutne, żegnać kochanych ludzi. Życzę siły”, pisali poruszeni.

Wśród tych, którzy złożyli dziennikarce kondolencje, są osoby z pierwszych stron gazet.

„Przykro bardzo... Wyrazy współczucia”, napisała Martyna Wojciechowska. „Moniko, szczere wyrazy współczucia”, dodała Natalia Kukulska.

My również składamy dziennikarce najszczersze kondolencje...

Kim byli rodzice Moniki Olejnik? Jej tata zmarł w dniu urodzin

Wokół rodziców Moniki Olejnik narosło wiele legend. Przyczyniła się do tego m.in. publikacja „Resortowe dzieci. Media”, w której pod lupę wzięto rodziny kilku najbardziej rozpoznawalnych polskich gwiazd. Tata dziennikarki, Tadeusz Olejnik, był związany ze Służbami Bezpieczeństwa MSW. Delikatnie rzecz ujmując, nie został w książce przedstawiony w najbardziej pochlebny sposób.

Oburzona dziennikarka wyjaśniała później w wywiadach, jak było naprawdę i prostowała krzywdzą informacje. Tadeusz Olejnik z wykształcenia był historykiem oraz doktorem habilitowanym nauk humanistycznych. Choć rzeczywiście służył w milicji, sprawował funkcje zgoła inne niż te, które przypisywano mu w przytoczonej wyżej publikacji.

„Ojciec najpierw pracował w wydziale kryminalnym, a potem ochraniał ambasady”, podkreślała kilka lat temu na łamach „Newsweeka”. Tadeusz Olejnik zmarł w 2015 roku, w dniu swoich 83 urodzin.

A co wiemy o mamie Moniki Olejnik? Niestety niewiele. Dziennikarka rzadko zabierała publicznie głos na jej temat. Pewne jest, że kobiety łączyła wyjątkowa więź i... zamiłowanie do mody. Bardzo często w mediach publikowano fotografie, na których spacerowały swobodnie i w doskonałych humorach po Warszawie. Prezentowały się zawsze zjawiskowo i bardzo stylowo.  

Monika Olejnik, Warszawa, pokaz Łukasza Jemioła, 30.09.2019 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Monika Olejnik, Warszawa, pokaz Łukasza Jemioła, 30.09.2019 rok

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.