Michał Szpak, VIVA! 14/2023
Fot. Zuza Krajewska
O tym się mówi

Michał Szpak nie zawsze tak wyglądał! Artysta pokazał zdjęcie z liceum

Bardzo się zmienił?

Marta Nawacka 31 sierpnia 2023 10:01
Michał Szpak, VIVA! 14/2023
Fot. Zuza Krajewska

Bez wątpienia jest jednym z najbardziej charakterystycznych artystów, nazywany jest także kolorowym ptakiem polskiej sceny muzycznej. Michał Szpak posiada nie tylko ogromny talent, ale także... spore zamiłowanie do eksperymentowania z wizerunkiem. Na samym początku kariery wyglądał jednak inaczej. Artysta postanowił się podzielić zdjęciem z czasów liceum. Poznalibyście go?

Michał Szpak – kariera

Artysta uchodzi nie tylko za jedną z najbardziej charakterystycznych i oryginalnych postaci w polskim show-biznesie, ale także za kolorowego ptaka sceny muzycznej. I trudno się temu dziwić! Poza ogromnym talentem Michał Szpak słynie również ze swojego zamiłowania do eksperymentowania z wizerunkiem. Nie raz szokował oraz zachwycał na scenie swoimi kreacjami. Wielu fanów wokalisty pamięta jeszcze jego występ w X-Factort, po którym jego popularność zaczęła znacznie wzrastać.

Michał Szpak jest w stałym kontakcie ze swoimi fanami i pozostaje aktywny w mediach społecznościowych. Na swoim profilu regularnie publikuje kadry z życia prywatnego. Tym razem podzielił się swoim starym zdjęciem... z czasów licealnych. Wówczas razem z przyjacielem, Kamilem Czaplą, występował w heavymetalowym zespole. Choć można już dostrzec spore podobieństwo do obecnego wyglądu artysty, to jego image był wówczas zdecydowanie daleki od tego, jaki znamy teraz.

Czytaj też: Anna Jurksztowicz komentuje decyzję sądu w sprawie rozwodowej z Krzesimirem Dębskim

Michał Szpak, VIVA! 14/2023
Fot. Zuza Krajewska

Michał Szpak w sesji dla magazynu VIVA!, 2023 rok

Michał Szpak na zdjęciu z liceum

Już będąc w liceum wokalista nosił długie, naturalnie kręcone włosy. Nie zawsze spotykało się to jednak z aprobatą. W 2011 roku pojawił się na przesłuchaniach do muzycznego show X Factor, w którym zaśpiewał piosenkę Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”. Wówczas androgeniczny wygląd Michała Szpaka wzbudził niechęć sporej części publiczności... Mimo to udało mu się zająć drugie miejsce w programie. Z czasem długie włosy, kolorowe i oryginalne kostiumy, a także długie paznokcie stały się jego znakami rozpoznawczymi.

Na zdjęciu ze szkolnego tablo widać początki obecnego stylu artysty, zwłaszcza jeśli chodzi o fryzurę. Nie ma wątpliwości, że nigdy nie bał się wyrażać siebie. Wygląd Michała Szpaka był jednak przeszkodą, kiedy przed udziałem w X Factorze chciał zdawać do warszawskiej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina. To właśnie ze względu na ekstrawagancki wygląd wokalistka nie został przyjęty.  

Zobacz także: Filip Chajzer odchodzi z TVN. Po raz pierwszy opowiedział o rozstaniu ze stacją

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.