Michał Szpak, VIVA! 14/2023
Fot. Zuza Krajewska
O tym się mówi

Michał Szpak nie zawsze tak wyglądał! Artysta pokazał zdjęcie z liceum

Bardzo się zmienił?

Marta Nawacka 31 sierpnia 2023 10:01
Michał Szpak, VIVA! 14/2023
Fot. Zuza Krajewska

Bez wątpienia jest jednym z najbardziej charakterystycznych artystów, nazywany jest także kolorowym ptakiem polskiej sceny muzycznej. Michał Szpak posiada nie tylko ogromny talent, ale także... spore zamiłowanie do eksperymentowania z wizerunkiem. Na samym początku kariery wyglądał jednak inaczej. Artysta postanowił się podzielić zdjęciem z czasów liceum. Poznalibyście go?

Michał Szpak – kariera

Artysta uchodzi nie tylko za jedną z najbardziej charakterystycznych i oryginalnych postaci w polskim show-biznesie, ale także za kolorowego ptaka sceny muzycznej. I trudno się temu dziwić! Poza ogromnym talentem Michał Szpak słynie również ze swojego zamiłowania do eksperymentowania z wizerunkiem. Nie raz szokował oraz zachwycał na scenie swoimi kreacjami. Wielu fanów wokalisty pamięta jeszcze jego występ w X-Factort, po którym jego popularność zaczęła znacznie wzrastać.

Michał Szpak jest w stałym kontakcie ze swoimi fanami i pozostaje aktywny w mediach społecznościowych. Na swoim profilu regularnie publikuje kadry z życia prywatnego. Tym razem podzielił się swoim starym zdjęciem... z czasów licealnych. Wówczas razem z przyjacielem, Kamilem Czaplą, występował w heavymetalowym zespole. Choć można już dostrzec spore podobieństwo do obecnego wyglądu artysty, to jego image był wówczas zdecydowanie daleki od tego, jaki znamy teraz.

Czytaj też: Anna Jurksztowicz komentuje decyzję sądu w sprawie rozwodowej z Krzesimirem Dębskim

Michał Szpak, VIVA! 14/2023
Fot. Zuza Krajewska

Michał Szpak w sesji dla magazynu VIVA!, 2023 rok

Michał Szpak na zdjęciu z liceum

Już będąc w liceum wokalista nosił długie, naturalnie kręcone włosy. Nie zawsze spotykało się to jednak z aprobatą. W 2011 roku pojawił się na przesłuchaniach do muzycznego show X Factor, w którym zaśpiewał piosenkę Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”. Wówczas androgeniczny wygląd Michała Szpaka wzbudził niechęć sporej części publiczności... Mimo to udało mu się zająć drugie miejsce w programie. Z czasem długie włosy, kolorowe i oryginalne kostiumy, a także długie paznokcie stały się jego znakami rozpoznawczymi.

Na zdjęciu ze szkolnego tablo widać początki obecnego stylu artysty, zwłaszcza jeśli chodzi o fryzurę. Nie ma wątpliwości, że nigdy nie bał się wyrażać siebie. Wygląd Michała Szpaka był jednak przeszkodą, kiedy przed udziałem w X Factorze chciał zdawać do warszawskiej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina. To właśnie ze względu na ekstrawagancki wygląd wokalistka nie został przyjęty.  

Zobacz także: Filip Chajzer odchodzi z TVN. Po raz pierwszy opowiedział o rozstaniu ze stacją

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.