Michał Rokicki, spotkanie przed Mistrzostwami Europy w Eindhoven, 15.03.2008
Fot. BLAWICKI PIOTR/East News
Pożegnanie

Michał Rokicki nie żyje. Olimpijczyk i medalista mistrzostw Polski miał 37 lat

O śmierci mężczyzny poinformował Polski Związek Pływacki

Marta Nawacka 21 grudnia 2021 19:01
Michał Rokicki, spotkanie przed Mistrzostwami Europy w Eindhoven, 15.03.2008
Fot. BLAWICKI PIOTR/East News

Olimpijczyk z Pekinu i wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Michał Rokicki, zmarł w wieku 37 lat. O śmierci mężczyzny poinformował Polski Związek Pływacki, jednak nie ujawniono na razie bezpośredniej przyczyny. Sportowcy i internauci złożyli kondolencje jego najbliższym.

Michał Rokicki nie żyje

O śmierci Michała Rokickiego poinformował Polski Związek Pływacki. „Z głębokim żalem informujemy, że zmarł Michał Rokicki – pływak, wychowanek raciborskiego ZSOMS i Victorii Racibórz, zawodnik AZS AWF Warszawa, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, olimpijczyk”, czytamy w opublikowanym komunikacie. Podano również informację o dacie i miejscu pogrzebu sportowca. „Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 27 grudnia 2021 r. o godz. 13:00 na Cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu”. Michał Rokicki odszedł w wieku 37 lat.

Gdy informacja obiegła media, w sieci zaczęły pojawiać się kondolencje, które internauci oraz sportowcy składali rodzinie zmarłego. Trener LKS Tworków, Jerzy Halfar, opublikował wspomnienie związane z Michałem Rokickim, wyznając, że chodzili do tej samej klasy. „Od pierwszej klasy podstawówki, tyle lat w jednej klasie, tyle wspólnych treningów, wygłupów w szkolnej ławie. Byłeś świetnym sportowcem, dobrym kolegą. Szok! Spoczywaj w pokoju Rokita”, pisał mężczyzna.

Czytaj też: Nie żyje Tadeusz Ross. Aktor, satyryk i polityk miał 83 lata

Michał Rokicki, Pływackie Mistrzostwa Świata, 25.03.2007, Australia, Melbourne
Fot. LESLAW SCISLY/REPORTER

Michał Rokicki, Pływackie Mistrzostwa Świata, 25.03.2007, Australia, Melbourne

Michał Rokicki – kim był?

Urodził się 31 marca 1984 roku. Życie związał z pływaniem, a na swoim koncie miał wiele osiągnięć, specjalizował się w stylu dowolnym. Michał Rokicki był zawodnikiem AZS-AWF Warszawa. Wielokrotnie brał udział w Mistrzostwach Polski, w których dwa razy zdobył złoty medal, raz srebrny i dwa razy brązowy. W 2008 roku uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, co było największym osiągnięciem w jego karierze. Polska zdobyła wtedy 14. miejsce. Gdy zakończył karierę, pracował w szkole pływania Rokita. Rodzinie i przyjaciołom sportowca składamy kondolencje.  

Zobacz także: Nie żyje Alicja Tysiąc. Jej historia poruszyła całą Polskę

Michał Rokicki, Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, 12.08.2008
Fot. Michal SZALAST/East News

Michał Rokicki, Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, 12.08.2008

TAGI #śmierć

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.