Michał Piróg, VIVA! czerwiec 2019, VIVA! 13/2019
Fot. Bart Pogoda/Warsaw Creatives
O TYM SIĘ MÓWI

Michał Piróg został wyśmiany w drodze do sklepu. Powód? Zdecydowanie niesłuszny!

Tancerz bez ogródek zrelacjonował całe zajście

Rafał Kowalski 2 kwietnia 2020 09:55
Michał Piróg, VIVA! czerwiec 2019, VIVA! 13/2019
Fot. Bart Pogoda/Warsaw Creatives

Epidemia koronawirusa w każdym z nas budzi inne emocje. Podczas gdy jedni cieszą się z wolnego czasu i nie sprawdzają kolejnych statystyk związanych z poszerzaniem się choroby, inni martwią się o zdrowie swoje i bliskich. By zapobiec kolejnym zakażeniom wielu z nas nie tylko stara się zostać w domu, ale i przy każdym koniecznym wyjściu zakłada rękawiczki i maseczkę. Podobnie zrobił Michał Piróg. Jego zachowanie zostało jednak… wyśmiane!

Michał Piróg o maseczce przeciw COVID-19

Tancerz poświęcił osobny wpis sytuacji, która wyprowadziła go z równowagi. „Musiałem wyjść do sklepu. Na twarzy maska, na rękach rękawiczki. Jeszcze jakiś czas temu mogłoby to wyglądać dziwnie. Lecz dzisiaj nikogo nie powinno dziwić. Mimo to idąc do rzeczonego sklepu minąłem maksymalnie 15 osób. Trzy z nich popatrzyły na mnie z drwiną i śmiechem widząc maskę oraz rękawiczki. Muszę przyznać szczerze, że musiałem sam siebie skarcić za myśl która mnie naszła. Myśl mówiąca, „wyglądasz jak głupek, tchórz, panikarz, cykor, ludzie się z ciebie śmieją. Weź to zdejmij i nie pajacuj””, pomyślał najpierw Michał Piróg po zobaczeniu reakcji przechodniów.

Ulubieniec widzów w sekundę zmienił jednak zdanie pamiętając o zdrowym rozsądku. „Zganiłem się za tę myśl. Podniosłem dumnie głowę i poszedłem dalej. To nie prawda, że robię źle to ci ludzie robią błąd. Mało tego, że są nierozsądni. Oni wyrządzają wiele zła. Swoją postawą wprowadzają w poczucie śmieszności tych którzy boją się na nią wystawić. Co powoduje, że przedkładają akceptację nad rozsądek”, dopisał gwiazdor. Na koniec zaapelował też do tych, którzy przez brak empatii często reagują niegrzecznie na zachowania innych ludzi. „Drodzy Państwo śmiejący się ze wszystkiego i drwiący. Trochę dorosłości, dojrzałości i oleju w głowie. Będąc głupcami, twardzielami, niepokonanymi czy jakkolwiek siebie nie chcielibyście definiować. Przestańcie. To wasza postawa czyni wiele złego”, zakończył wpis Michał Piróg.

Przypomnijmy, że niedawno taka sama sytuacja spotkała Bartka Kasprzykowskiego. Aktor również opisał wszystko na swoim Instagramie. „Pozdrawiam panów z budowy, co pozorowali pracę, ale humor im dopisywał, bo śmiali się z mojej maski i rękawiczek. Dużo zdrowia im życzę i ich starym matkom. I żonom. I dzieciom. I rodzicom ich wesołych kolegów, co śmieją się z histerii lemingów. Widać z matmy była pała, bo nie znają wyników takiej ignorancji”, relacjonował partner Tamary Arciuch.

Co sądzicie o noszeniu maseczek? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Maska jest ok. Musiałem wyjść do sklepu. Na twarzy maska na rękach rękawiczki. Jeszcze jakiś czas temu mogłoby to wyglądać dziwnie. Lecz dzisiaj nikogo nie powinno dziwić. Mimo to idąc do rzeczonego sklepu minąłem maksymalnie 15 osób. Trzy z nich popatrzyły na mnie z drwiną i śmiechem widząc maskę oraz rękawiczki. Muszę przyznać szczerze, że musiałem sam siebie skarcić za myśl która mnie naszła. Myśl mówiąca, „wyglądasz jak głupek, tchórz, panikarz, cykor, ludzie się z ciebie śmieją. Weź to zdejmij i nie pajacuj”. Zganiłem się za tę myśl. Podniosłem dumnie głowę i poszedłem dalej. To nie prawda, że robię źle to ci ludzie robią błąd. Mało tego, że są nierozsądni. Oni wyrządzają wiele zła. Swoją postawą wprowadzają w poczucie śmieszności tych którzy boją się na nią wystawić. Co powoduje, że przedkładają akceptację nad rozsądek. Drodzy Państwo śmiejący się ze wszystkiego i drwiący . Trochę dorosłości, dojrzałości i oleju w głowie. Będąc głupcami, twardzielami, niepokonanymi czy jakkolwiek siebie nie chcielibyście definiować. Przestańcie. To wasza postawa czyni wiele złego. #maskajestok #badzodpowiedzialny #glowadogory #noshame #zostanwdomu #zostajewdomu

Post udostępniony przez Michal Pirog (@michalpirog)

Michał Piróg, Viva! 13/2019
Fot. Bart Pogoda

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?