Mel Gibson, Robyn Moore, 18.12.1990 rok
Fot. GettyImages
NIEZWYKŁE HISTORIE

Zostawił żonę i siedmioro dzieci, odszedł do kochanki. Życie Mela Gibsona było pełne skandali

Aktor często opowiadał też o swojej silnej wierze i miłości do Boga

Karol Sowa 3 stycznia 2023 19:56
Mel Gibson, Robyn Moore, 18.12.1990 rok
Fot. GettyImages

Mel Gibson na swoim koncie ma wiele osiągnięć i nagród. Zasłynął jako aktor, reżyser i producent filmowy. Mad Max, Patriota czy Przełęcz ocalonych to tylko kilka tytułów, które zapewniły mu mocną pozycję w branży, jednak w pewnym momencie dobra passa się skończyła. Wszystko zaczęło się po premierze filmu Pasja. Oskarżono go wówczas o antysemityzm. Później artysta popadł w alkoholizm, został aresztowany, oskarżono go przemoc domową oraz o wypowiedzi homofobiczne, seksistowskie czy rasistowskie. Wszystkie te afery zaskoczyły jego fanów, ponieważ producent często opowiadał o swojej silnej wierze i miłości do Boga. Jednak niczego nie dało się już naprawić. Cała branża postanowiła się od niego odciąć. Jak dzisiaj wygląda jego życie? Poznajcie niezwykle burzliwe losy Mel Gibsona.  

Mel Gibson — kariera

Mimo że Mel Gibson urodził się w Stanach Zjednoczonych, to dzieciństwo i młodość spędził w Australii. Jak wyglądała jego droga do sukcesu? W 1977 roku został absolwentem australijskiego National Institute of Dramatic Arts. Co ciekawe, na szklanym ekranie mogliśmy go oglądać już w 1976 roku, gdzie dołączył do produkcji „The Sullivans”. Następnie zagrał w: „Summer City czy „Nigdy nie obiecywałem Ci ogrodu pełnego róż".  

Pierwszą poważną rolą w karierze Mel Gibsona był film „Mad Max”, który wybił go na sam szczyt. Jego nazwisko stało się wówczas jednym z najgłośniejszych w branży. Następnym projektem był „Gallipoli”. Zagrał też między innymi w „Bunt na Bounty”, „Zabójcza Broń”, „Maverick” czy „Ptaszek na uwięzi”. Dostał również Złotego Globa oraz dwa Oscary za film pod tytułem „Braveheart — Waleczne Serce”. Był również odpowiedzialny za reżyserię „Przełęczy Ocalonych” czy „Pasji”. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kim jest rodzeństwo Krystiana Ochmana? Czy wzięli przykład z utalentowanego brata?

Mel Gibson, 07.05.2015 rok

Mel Gibson, 07.05.2015 rok
Fot. Adhemar Sburlati/Broadimage/EAST NEWS

Mel Gibson – wszystkie skandale

W życiu gwiazdora nie obeszło się też bez skandali. Pierwszy cios pojawił się niedługo po premierze filmu „Pasja”, gdy organizacje żydowskie nazwały tę produkcję antysemickim projektem. Dlaczego? Według Nowojorskiej Ligi przeciw Zniesławieniom film przedstawiał Żydów jako fizycznie brzydkich i podłych ludzi. W obronie aktora stanęła wówczas Liga Katolicka, która zrzesza amerykańskich katolików. Co więcej, po tym, gdy jeden z recenzentów New York Timesa skrytykował film, Mel Gibson odpowiedział: „Chciałbym go zabić, a jego wnętrzności powiesić na patyku” 

To był dopiero początek problemów Mel Gibsona. Dlaczego? Jakiś czas po aferze, pisano, że aktor popadł w alkoholizm. O gwiazdorze Hollywood zrobiło się głośno w 2006 roku, gdy został aresztowany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. „Pier…eni Żydzi. To Żydzi są odpowiedzialni za wszystkie wojny na świecie! Ty też jesteś Żydem?!”, grzmiał wówczas do policjanta. Za swoje słowa przeprosił, jednak swojego wizerunku już nigdy nie odbudował.

Jego wypowiedzi często szokowały. Przypomnijmy, że w jednym, z wywiadów stwierdził, że nie wierzy w Holokaust. „Kiedy wojna się skończyła, mówili, że zginęło 12 milionów. Później było sześć. Teraz cztery. To jak jakaś gra liczbowa”, mówił.  

Co więcej, artysta rozwiódł się z żoną i zostawił ją z siedmioma pociechami. Został również oskarżony o przemoc domową. Nie brakowało też antysemickich, homofobicznych, rasistowskich i seksistowskich wypowiedzi ze strony Mel Gibsona.

W 2010 roku ówczesna partnerka aktora Oksana Grigorieva nagrała rozmowę telefoniczną. „Wyglądasz jak j…na dziwka. Jeśli zgwałci cię banda czarnuchów, to będzie twoja wina. Bo to sprowokujesz”, słyszeliśmy. To nagranie wywołało wielki skandal. Mel Gibson został przesłuchany, ponieważ już wcześniej podejrzewano go o stosowanie przemocy domowej. Od tamtego czasu nikt nie chciał nawiązywać z nim współpracy. Jego kariera stanęła w miejscu. „To wkurzające, bo nie rozumiem, dlaczego po 10 latach w ogóle jeszcze się o tym mówi. Gdybym faktycznie był tym, za kogo się mnie uważa, jakimś nienawistnym człowiekiem, byłyby na to dowody”, wyjaśniał reżyser w jednej z rozmów. W odpowiedzi usłyszał: „Ależ są dowody, choćby cytat »Żydzi są odpowiedzialni za wszystkie wojny«". „Byłem pijany, zły i aresztowany. Zostałem nielegalnie nagrany przez policjanta bez skrupułów, który nigdy nie poniósł odpowiedzialności za ten czyn. A później go upublicznił dla zysku […]. Czyli jeśli jestem tym, kim jestem, to nie mogę nigdy przechodzić załamań nerwowych”, dodawał.  

SPRAWDŹ TEŻ: Meryl Streep była głęboko zafascynowana Elżbietą Czyżewską. Dzięki niej dostała Oscara

Mel Gibson, 05.04.2022 rok

Mel Gibson, 05.04.2022 rok
Fot. Steve Granitz/FilmMagic

Mel Gibson — partnerki 

Wszystkie skandale bardzo zaskoczyły jego fanów, ponieważ reżyser uchodził za praktykującego katolika. Sam twierdził, że dla niego najważniejszy jest Bóg i rodzina, którą wychował w głębokiej wierze. Kochał swoją żonę nad życie, ale ta miłość nie przetrwała próby czasu. Dzień po aresztowaniu aktora za jazdę po pijaku, para rozstała się. W 2009 roku jego ukochana postanowiła złożyć papiery rozwodowe. 

Następnie Mel Gibson związał się z pianistką Oskaną Grigorievą. Ten związek nie trwał długo, ponieważ wyciekło nagranie, w którym producent obrażał swoją partnerkę. Na tym jednak nie koniec, w 2010 roku, oskarżyła go o pobicie, co jeszcze bardziej go pogrążyło.

67-latek obecnie jest związany z dużo młodszą od siebie Rosalind Ross, za sprawą której miał się zmienić. To właśnie przy jej boku zrozumiał wszystkie błędy. 

CZYTAJ TEŻ: Mówiono, że to tylko przelotny romans... Oto historia miłości Małgorzaty Szumowskiej i Mateusza Kościukiewicza

Mel Gibson, Robyn Moore, 18.12.1990 rok

Mel Gibson, Robyn Moore, 18.12.1990 rok
Fot. S. Granitz/WireImage

Mel Gibson, Robyn Moore

Mel Gibson, Robyn Moore
Fot. GettyImages

Mel Gibson, Oksana Grigorieva, 26.01.2010 rok

Mel Gibson, Oksana Grigorieva
Fot. EAST NEWS

Mel Gibson, Rosalind Ross, 05.01.2019 rok

Mel Gibson, Rosalind Ross, 05.01.2019 rok
Fot. Randy Shropshire/Getty Images for The Art of Elysium

Wszystkie dzieci Mel Gibsona

Gwiazdor od 1980 roku do 2009 roku był w związku małżeńskim z Robyn Gibson. To właśnie z nią doczekał się aż siedmiu pociech: Hannah, która urodziła się w 1980 roku, Christiana i Edwarda, którzy przyszli na świat dwa lata później. W 1985 roku przyszedł na świat William. Louis urodził się w 1988 roku, Milo w 1990 roku, a Thomas w 1999 roku. Niestety, związek z Robyn nie przetrwał próby czasu.

Artysta związał się z Oksaną Grigorievą, z którą doczekał się córki o imieniu Lucia, która przyszła na świat w 2009 roku. Następnie związał się z Rosalind Ross. Z nią ma syna o imieniu Gerard, który urodził się w 2014 roku. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wielkie uczucie w cieniu bolesnej tragedii. Historia miłości Seweryna i Elżbiety Krajewskich

Mel Gibson z synem, 22.10.2022 rok

Mel Gibson z synem, 22.10.2022 rok
Fot. Backgrid/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…