Księżna Meghan Markle i królowa Elżbieta II
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Meghan obchodzi urodziny w szczególnym dniu. To ważna data dla królowej Elżbiety II

4 sierpnia Meghan skończy 37. lat

Gabriela Czernecka 2 sierpnia 2018 18:58
Księżna Meghan Markle i królowa Elżbieta II
Fot. East News

Księżna Meghan obchodzi urodziny w szczególnym dniu dla królowej. 4 sierpnia księżna Sussex skończy 37 lat. I choć do samego ślubu Meghan z Harrym wielu wątpiło w to, że małżonka księcia zdobyła aprobatę królowej, to wbrew pogłoskom panie szybko odnalazły wspólny język. W sobotę 4 sierpnia Meghan będzie obchodziła urodziny, ale ta data, jak się okazuje, ma także ogromne znaczenie dla królowej!

Urodziny księżnej Sussex to szczególna data dla królowej

Księżna Sussex obchodzi urodziny 4 sierpnia. Ten dzień ma szczególne miejsce w sercu Elżbiety II, bowiem w tym samym dniu w 1900 roku na świat przyszła mama królowej, Elżbieta Bowes-Lyon, nazywana Królową Matką. W tym roku skończyłaby 118 lat (!). Kim była matka królowej Elżbiety II? Przede wszystkim cieszyła się ogromną popularnością i sympatią wśród Brytyjczyków. Tytuł królowej matki zyskała po śmierci męża, króla Jerzego VI.

Odegrała bardzo ważną rolę podczas II wojny światowej, podtrzymując morale Brytyjczyków. Mimo upływających lat, świetnie radziła sobie ze zmianami społecznymi i technologicznymi. Z dnia na dzień stała się ulubioną członkinią royal family. Dlaczego? Wszystko za sprawą zamiłowania do drogich zakupów, whisky oraz pasji do... hazardu.

Słynęła także z tego, że umiłowała sobie pierwszego syna Elżbiety II, księcia Karola, którego od małego wspierała i wychowywała, gdy jej córka odbywała podróże. Matka królowej Elżbiety II zmarła 30 marca 2002 roku w wieku 102 lat. Co ciekawe, tego samego dnia 4 sierpnia, ale 1982 roku, odbył się chrzest...księcia Williama! Wygląda na to, że ta data jest wyjątkowa dla całej rodziny królewskiej.

Dla królowej ten dzień będzie równie ważny, co dla Meghan, dla której będą to pierwsze urodziny, które spędzi jako księżna. W ubiegłym roku miała okazję świętować je na afrykańskim safari w towarzystwie księcia Harry'ego. W tym roku tego dnia na tak spontaniczny i romantyczny wyjazd nie może liczyć. W sobotę wraz z mężem będzie uczestniczyć na ślubie przyjaciela Harry'ego. Choć Meghan nie będzie tego dnia miała okazji świętować tylko z Harrym to może być pewna, że tych urodzin z pewnością nie zapomni! 

Księżna Meghan dostała od królowej zakaz noszenia spodni?!
Fot. East News

makijaż meghan
Fot. materiały prasowe

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.