Meghan Markle, Rachel Markle, Rachel Meghan Markle
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Jak tak naprawdę ma na imię Meghan Markle? Tego o niej nie wiedzieliście!

To imię gdzieś już słyszeliście...

Gabriela Czernecka 14 kwietnia 2018 12:00
Meghan Markle, Rachel Markle, Rachel Meghan Markle
Fot. East News

Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle 19 maja 2018 roku! Fani brytyjskiej rodziny królewskiej bacznie obserwują oficjalną stronę inernetową royal family i wszelkie konta jej członków, by poznać jak najwięcej szczegółów ceremonii. Tym razem głośno mówi się o… prawdziwym imieniu Meghan Markle! 

Prawdziwe imię Meghan Markle. Jak tak naprawdę nazywa się narzeczona księcia Harry’ego?

Meghan Markle była najczęściej googlowaną aktorką w 2016 roku. Nic dziwnego, skoro wówczas została okrzyknięta nową dziewczyną księcia Harry’ego. Już wtedy było wiadomo, że jej sława nabierze tempa. Nic dziwnego, że internauci co rusz doszukują się kolejnych informacji dotyczących Meghan Markle. 

Niewiele osób wie, że Meghan Markle tak naprawdę wcale nie ma na pierwsze imię Meghan. Narzeczona księcia Harry’ego właściwie nazywa się... Rachel Meghan Markle. Co ciekawe, bohaterka w serialu Suits, w którą wcielała się Meghan miała na imię właśnie Rachel. Czyżby byłej aktorce tak bardzo spodobało się to imię, że postanowiła właśnie nim się posługiwać? Jak na razie nie wiadomo, a sama zainteresowana nie zabrała głosu w tej sprawie.

Pierwsze imię Meghan Markle a protokół królewski

Dla znawców protokołu królewskiego Meghan Markle, a raczej Rachel Meghan Markle idealnie wpisuje się w brytyjską rodzinę królewską. Dlaczego? W końcu książę Harry to tak naprawdę książę Henryk z Walli, a książę William to tak naprawdę książę Wilhelm. W przypadku męża księżnej Kate, książę jako przyszły następca tronu sam podjął taką decyzję, by zwracano się do niego „książę William”. W jednym z wywiadów wyznał, że póki nie jest królem woli, by zwracano się do niego William. 

W przypadku Meghan Markle sprawa zdaje się być bardziej kłopotliwa. Według protokołu królewskiego, wszyscy członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej muszą przedstawiać się pierwszym imieniem. W przypadku Harry'ego i Williama są to zdrobnienia, które są dozwolone. Jeśli chodzi o Meghan Markle, to znawcy protokołu twierdzą, że po ślubie Meghan z Harry'm, była aktorka będzie musiała zmienić imię. 

Już podczas uroczystości ślubnych ksiądz odprawiający mszę będzie posługiwał się pierwszymi imionami zakochanych, czyli Rachel Meghan Markle i książę Henryk Karol Albert Dawid z Walii. Także po ślubie żona księcia Harry'ego będzie musiała przedstawiać się pierwszym imieniem, Rachel Meghan. Czy aby na pewno? 

W błąd mogły wprowadzić zaproszenia pary, na których wyraźnie napisane było drugie imię Markle. Przypomnijmy, że w przypadku zaproszeń ślubnych Williama i Catherine Middleton, również pisano William a nie Wilhelm. Mówi się, że skoro królowa zgodziła się na tyle ustępstw w przypadku ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle, może i w tym drobnym aspekcie odstąpi od tego. Czy na pewno? Dowiemy się już za miesiąc!  

Meghan Markle
Fot. East News

Książę Harry i Meghan Markle
Fot. Alex Lubomirski/East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.